Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Bmw-uri de pe strazi..
BMWZone > BMW GENERAL > BMW Bar
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
georgem
Din Laponia in Caucaz - Patru romani au facut un tur al Europei de 13.000 km cu un BMW din 1992 (cu un E34 525i).

http://economie.hotnews.ro/stiri-auto-7657...mw-din-1992.htm

Nu e chiar on-topic, dar n-am vrut sa mai deschid un topic special pentru asta.
io's®
e si topic facut de bmwclub chiar de propietarul masinii
Mihai_AMD
off doamne!
azi,printre miile de fiaturi forduri alfe romeii si alte buburuze care imi macina vederea de o saptamana,am vazut un e24 635csi ca in povesti,cu kit bbs fata spate praguri,jante auriii bbs rs
dupa ce ca am scos tz telefonu,caci cateva secunde am stat sa casc ochii la el,cand sa dau pe foto zice baterie descarcata...ahhh imi venea sa il descarc in pamant ...
interesant e ca dupa ce a trecut de mine si intrase intro curba,dupa care urmeaza reprezentanta bmw de aici din san nicola,am obs ca a dat semnal dreapta,cal mai probabil a bagat acolo...de fapt e foarte probabil sa lucreze acolo,nu orice broscar ar tine un e24 3.5csi intro regiune ticsita de 1.2i-uri biggrin.gif
ZerO_CooL
Nu e chiar pe strada... dar cred ca aici se incadreaza.
bartro
Nunta cu acordeon si BMW stretch limo

georgem
QUOTE (bartro @ Aug 23 2010, 11:01 PM) *
Nunta cu acordeon si BMW stretch limo

Cred ca pe aceeasi am vazut-o si eu sambata pe la ora 15 si ceva pe soseaua de centura, iesea de la Stefanesti.
Sper ca era aceeasi, sper ca nu exista mai mult de una.
CRM112
asa-i traditia laugh.gif
Ciupanezu
Urāte tradiţii...
TiL
Un E28, printre Ferrari, jag-uri, Aston Martin.
xander
frumos si numarul de inmatriculare
brown.shark
QUOTE (xander @ Aug 29 2010, 01:40 AM) *
frumos si numarul de inmatriculare


chiar sant curios cat o costa E28 BMW. o sa caut sa vad daca e cotatie la el.
lucian
QUOTE (TiL @ Aug 29 2010, 01:30 AM) *
Un E28, printre Ferrari, jag-uri, Aston Martin.

ce faci colegu'? ai trecut Canalul Manecii?
TiL
n-am cautat sa vad cat ar costa aici, brown.shark, ai gasit ceva?
Parea masina de zi cu zi, linie foarte buna, ceva imperfectiuni (la proiectoare, vopsea sarita pe o usa).

M-am proiectat peste canal, dar ma intorc... sper. Era sa ma calce masina de cateva ori, ca ma tot asigur in partea din care nu au cum sa vina masini biggrin.gif
brown.shark
pe E28 , E23 , E24 n-am gasit nimic liber....deocamdata.....oricum niste preturi de belea. esti in GB acum ?
Ciupanezu
Chiar e mişto un E28 īn stare impecabilă, frumos rău cel din poze.
lucian
un e28, 520 il cumperi cu 350-400 lire in gb. in stare f. buna, ca cel din poza.
pt. un m535 dai si 3000. au niste site-uri misto cu clasice.
MeHigh
http://www.primariaarad.ro/stirea.php?sid=996
bartro
QUOTE (MeHigh @ Sep 1 2010, 11:09 AM) *

E discutat la topic vanatoare de epave.
tomado e28 owner
A fost. Am trecut ieri pe acolo, prea putine s-au dus...
Mihai_AMD
are benveu,ce ... lui
Mihai_AMD
cateva din zecile de BMW pozate in Italia,in august
http://dl.transfer.ro/transfer_ro-12sep-ec6d8a1b706be.zip

sper ca le-am incarcat ok,,,
Rares
In afara de rugina de la aripa, masina arata superb!!
Si se si circula cu ea, poate zilnic...
Mihai_AMD
niste poze cu E12 superbe...
Mihai_AMD
nu e chiar de pe strazi..a fost candva..parca acum 300ani era pe sosele,la cum arata..oricum nici la topic de vanatoare epave nu am pus-o ca nu e dinaintea seriilor cu E...e totusi un e12 blink.gif blink.gif blink.gif
xox
Ce vanatoare sa mai faci cu asta, e direct epava sad.gif
brown.shark
umezeala rau in martinica, combinata si cu sarea marina din aerosoli...
sa vedem cat vor rezista logan-urile in tahiti.... lgh (24).gif lgh (12).gif ca deosebitii de la renault au avut tupeu sa duca si acolo la vanzare.
05aBi
benveu biggrin.gif
iorgos
QUOTE (05aBi @ Nov 4 2010, 07:50 PM) *
benveu biggrin.gif



Asa da domnule biggrin.gif
io's®
nu e chiar de pe strazi dar nu am stiut ca exista asa ceva si nu am vrut sa fac topic nou



http://ro.wikipedia.org/wiki/Fi%C8%99ier:1968bmwglas3000.jpg























brown.shark
din pacate asocieri de gen frua - glass, n-au avut o viata dulce, norocul nostru cu pasionatii care le pastreaza sa nu uitam perioada cand fabricarea unei masini presupunea si feeling / stil...
Mihai_AMD
CITAT(io's® @ Nov 19 2010, 10:28 PM) *
nu e chiar de pe strazi dar nu am stiut ca exista asa ceva si nu am vrut sa fac topic nou



http://ro.wikipedia.org/wiki/Fi%C8%99ier:1968bmwglas3000.jpg













cam urat saracu....alaturi de bmw 700 si isetta,care nici alea nu au narile specifice bmw smile.gif
dar deh...nu ne punem cu traditia wink.gif
bartro
De 700 nu stiu, dar glas si isetta oricum nu erau design BMW. De la glas imi place si GT-ul.
brown.shark
bart - nici n-ai gusturi rele....

db85amd - mihai, zau ca nu am nimic de impartit cu tine, dar, cateodata te straduiesti sa ne aduci aminte ca esti din DB...
ionusunt
gt ul e chiar misto! e un fel de 507 cu nari de e21 tongue.gif
haifisch
QUOTE (brown.shark @ Nov 20 2010, 04:32 PM) *
bart - nici n-ai gusturi rele....

db85amd - mihai, zau ca nu am nimic de impartit cu tine, dar, cateodata te straduiesti sa ne aduci aminte ca esti din DB...


si tu te cam straduiesti sa fii sanctionat

esti rasist in functie de judet?

daca nu cunosti personal omul nu te mai **** in gusturile lui si treci mai departe

brown.shark
haifisch - " nu te mai **** " = eu nu-mi permit sa folosesc , nici macar in gluma, genul asta de exprimare fata de un coleg de pe forum, chiar daca nu-l cunosc.

in Romania, nu e vina noastra, asa s-a incetatenit, exista diverse opinii / mentalitati fata de locuitorii unor zone geografice....

de la o gluma lejera, pe care cred ca mihai de azi a inteles-o, sper sa nu mai fie totusi mihai de acum cativa ani, (stie el de ce ) sa ma invinuiesti de rasism e ceva distanta.

se pare ca , in continuare, vrei sa gasesti o cale de a te "revansa" pt faptul ca daca am intrebat de starea unor jante pe care le-ai avut la vanzare in anul 2007, ar fi trebuit si sa fiu obligat sa le cumpar.

chiar sunt curios, le-ai vandut ?...
haifisch
nu e nici o revansa....nu o mai coafa cum vrei tu.....sunt foarte impartial.....daca nu as fi nu as mai fi moderator

binenteles ca le-am vandut....de acum 2 ani....

nu are nici o legatura cu jantele si te-as ruga sa nu ma mai provoci in discutii offtopic

de acum incolo nu te mai avertizez ca vad ca nu tii cont...provoci si jignesti lumea in stilul tau subtil

urmareste bara de warn de acum
Mihai_AMD
CITAT(brown.shark @ Nov 20 2010, 04:32 PM) *
db85amd - mihai, zau ca nu am nimic de impartit cu tine, dar, cateodata te straduiesti sa ne aduci aminte ca esti din DB...

da' tu de unde dracu esti?ca te-au mai intrebat multi colegi insa ai evitat raspunsul.vezi ca nu-mi plac glumele tale.puteam sa fiu si din vreun sat uitat de Dzeu nu e treaba ta.si stai rellaxx ca n-a vazut ograda ta bimmere cate a vazut curtea mea,poate jumate din forumu asta mi-a calcat curtea si ma cunosc ca om,acu daca tu vrei sa vii cu alte idei n-ai decat.
chiar imi pari simpatic uneori,dar alteori dai cu bata in balta sa mor io.care e faza cu dambovita?ai avut vreo gagica care te-a inselat si porti pica la tot judetu sau ce?
si eu urasc anumite zona din ro,acu ca vad pe vreunu de pe forum ca zice nush ce hai sa ma iau de el:"ee frate se vede ca esti din nush ce judet"

on topic,hai sa fim seriosi,ca nu se compara un bmw care are simbolul (in caz ca nu stii cele 2 nari) cu bmw 700,Glas sau isetta
da,sunt modele bavareze,toata stima pt ele,din respect pt marca bmw nu ma apuc sa le critic insa chiar nu aduc a bmw fara nari...
bartro
goosfraba please.
brown_shark, sa zicem ca a fost o gluma, dar glumele uneori sunt luate serios pe net, ca nu vede nimeni ca razi cand le scri pe tastatura. Mai bine le eviti.
Mihai, nu musca, nu ai nimic de dovedit, te cunoastem.
xox
Asta-i si ideea, ca-s beem-uri mai "speciale" smile.gif Si e chiar tare sa ai o jucarie din asta cu sigla BMW si fara "moaca" de bmw. Adica rinichii smile.gif

Gandeste-te peste 100 ani cand o sa se uite altii la cum erau ale noastre si la cum au fost a lui Bangle. laugh.gif
brown.shark
mihai, primul BMW pe care l-am avut in mana a fost un 2002 in '82. asa ca dpdvd al experientei ...

" sper sa nu mai fie totusi mihai de acum cativa ani " - m-am inselat, 'mea culpa'...pot si eu sa gresesc...

ca sa incheiem o discutie inutila, postarea mea nu a avut intentia sa-l jigneasca pe mihai, ca oricum nu aveam de ce sa-l jignesc.
nu mai aprofundez pt ca nu-si are rost polemica in zadar pe un forum ca asta...nu suntem pe vreun blog gen "munca in zadar"...
brown.shark
...si asta o fi urat...

Attachment space used 3.63MB of 585.94MB
Upload failed. Please ask the administrator to check the settings and permissions

adk nu pot pune o poza?
Mihai_AMD
nu am zis ca ar fi urat...doar ca,cel putin pt mine,nu e asa de frumos ca si un bmw caruia ii sclipeste grila cu rinichi in fata.atat.daca consideram un bmw urat nu mai eram aici pe forum.

@brownshark ma bucur ca ai avut un 2002 in '82,eu nici nu existam atunci,bv tie,dar daca esti mai batran ca mine in bmw,asta datorita varstei nu al norocului,asta nu inseamna ca tr sa te uiti de sus la astia din DB.in fine,eu inchei aici,intotdeauna cedez primul.
Ciupanezu
Mie īmi place maşina, e frumoasă după standardele epocii īn care a apărut.
Mihai_AMD
un E38 din USA....no comment rolleyes.gif
xox
http://www.youtube.com/watch?v=HTrpG2_awAw

laugh.gif


Apropos de balena de mai sus tongue.gif

Iar fetele din melodie sunt sigur ca-s nemtoaice laugh.gif
05aBi
De pe alte strazi din alte timpuri mai bune si sigur mai frumoase ... tongue.gif
brown.shark
...si asta o fi urat... scuze, replica era pt poza asta d mai jos. acunm sper sa nu inteleaga cineva ca am spus ca ar fi glas urat.
brown.shark
...si asta o fi urat... scuze, replica era pt poza asta d mai jos. acunm sper sa nu inteleaga cineva ca am spus ca ar fi glas urat.


Click to view attachment
xox
blink.gif Ce model e?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.