Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Bmw-uri de pe strazi..
BMWZone > BMW GENERAL > BMW Bar
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Rares
ma sparg de ras cand vad cate o ditamai firma care vinde cine stie ce, ca astia care vand Beemer-ul... si la contact vezi ca au cont de e-mail gratuit (yahoo, hotmail, personal, etc.)
butcky
Am gasit ursul asta abandonat dry.gif

Are trapa electrica, fete de usi negre impecabile, bord + ceasuri super ok si cred ca si motorul e ok rolleyes.gif Avea oglinzi incalzite tongue.gif
georgem
QUOTE (butcky @ Sep 24 2007, 01:55 AM) *
Am gasit ursul asta abandonat dry.gif

Are trapa electrica, fete de usi negre impecabile, bord + ceasuri super ok si cred ca si motorul e ok rolleyes.gif Avea oglinzi incalzite tongue.gif

A, ai trecut pe la mine prin cartier...
E abandonat acolo de vreo jumatate de an. La inceput era intreg. E si inmatriculat. La un moment dat a avut si o hartie in geam ca in 30 de zile o sa fie ridicat, dar a scapat.
butcky
Nu-i BMW, dar nu aveam unde sa pun poza dry.gif
In parcare la Mall Vitan. E gigantica masina!!!
CRM112
am vazut si eu RR-ul aseara la Mc la Buzesti sad.gif
butcky
Asta e parasita de aproape 1 an sad.gif
Mihaela D.
Ma mir ca mai e intreaga de atata timp.
Rares
Nu am stiut unde sa pun pozele, asa ca....
butcky
Un 5-ar nou touring. Imi place cum arata! rolleyes.gif

Si un e28 cu 2 incuietori tongue.gif Am mai vazut la urs asa ceva.
florin83
e frumos ca are pachet M biggrin.gif
bartro
E28 528e editia americana, stie cineva ceva despre masina asta?
butcky
QUOTE (bartro @ Oct 4 2007, 07:39 PM) *
E28 528e editia americana, stie cineva ceva despre masina asta?

Sunt sigur ca poza e facuta prin 13 Septembrie la fostul FIX OIL (acum AGIP). Sunt multe BMW-uri parasite pe acolo tongue.gif
bartro
QUOTE (butcky @ Oct 4 2007, 07:43 PM) *
Sunt sigur ca poza e facuta prin 13 Septembrie la fostul FIX OIL (acum AGIP). Sunt multe BMW-uri parasite pe acolo tongue.gif

Este smile.gif si sunt, adica de obicei sunt de vanzare. Arate bine e28 ala, ceva prafuit, dar fara anunt nimic pe ea.
ledocteur
parca am vazut aceeasi masina langa budimex pe o straduta. tot alba si tot editie de state. deci n-o fi chiar parasita.
io'sŪ
QUOTE (butcky @ Oct 4 2007, 06:29 PM) *
Si un e28 cu 2 incuietori tongue.gif Am mai vazut la urs asa ceva.

da, este un fel de contact general, am vazut pt ft multe BMWuri anilor '80
Rares
Pozele din link-ul urmator nu sunt BMW-uri de pe strazi, dar vor fi in curand. Si nu stiam unde sa postez...

http://www.automarket.ro/stiri/oficial-bmw...sedan-6798.html
Mihai_AMD
Eram azi in trecere prin buc,am fost cu un tovaras cu un e39 sa isi ia ceva din vitan si am vazut 2 e12,unul bej pe langa piata bobocica si mai era si un urs verde fara rotipareasit pe acolo,aproape de vitan, si unu auriu langa pro tv...pacat de ele,ca si de alte mii de masina care zac asteptand o noua viata..
316i
Ala verde fara roti are probleme multe... smile.gif Cu ala auriu de langa protv se merge destul de rar.
butcky
O gagicuta cu un M3 cabrio cu hardtop rolleyes.gif
butcky
Asta seamana cu masina lui "batz" tongue.gif
io'sŪ
seamana... dar nu rasare biggrin.gif

asta nu e 330 iar batz nu are piele rosie
batz
hahaha,da asta e un 325clubsport. e tare masina.o vedeam mereu pe langa hotel moxa
io'sŪ
e46 scoala de soferi, o vad de multe ori pe maior coravu cand ma duc cu fii-mea in parc

sad.gif

Click to view attachment
Sorin
uite masina pe care o cautam cool.gif
florin83
l-am vazut si eu.. e 316 tongue.gif
Ionut
astazi am ajuns aiurea prin targ pe la Vitan si ce am vazut la vanzare: un 850i rosu din 1992...140.000km....la pretul de numai 7500euro...nu am avut niciun fel de aparat sa fac poze... smile.gif
butcky
QUOTE (Ionut @ Oct 19 2007, 10:16 PM) *
astazi am ajuns aiurea prin targ pe la Vitan si ce am vazut la vanzare: un 850i rosu din 1992...140.000km....la pretul de numai 7500euro...nu am avut niciun fel de aparat sa fac poze... smile.gif


Pai la 1000 euro / an impozit cred si eu sa-l lase asa ieftin tongue.gif Vrea sa scape de el laugh.gif
Darren
cumva e cel care a fost galben (prin unele locuri se mai vede culoarea galbena sub cea rosie)? M-a interesat si pe mine, dar nu mi s-a parut ca ar fi intr-o stare in care sa merite banii aia. Din anuntul de pe autovit.ro, intelesesem ca ar fi intr-o super stare, din pacate realitatea arata altfel.
Ionut
masina nu arata extraordinar...nu prea isi merita banii...nici km nu cred ca sunt reali, dar in fine e un 850... smile.gif
haristeas51
Eu astazi cu ocazia unei mici plimbari pana la Pitesti am putut admira un E38 ALPINA, care m-a lasat fara cuvinte.
daca nu ma insel masina este ( sau era ) de vanzare si pe autovit.ro.
florin83
asta? intradevar e superb wub.gif
butcky
QUOTE (haristeas51 @ Oct 20 2007, 07:47 PM) *
Eu astazi cu ocazia unei mici plimbari pana la Pitesti am putut admira un E38 ALPINA, care m-a lasat fara cuvinte.
daca nu ma insel masina este ( sau era ) de vanzare si pe autovit.ro.



Sorine, Alpina asta e a baiatului care mi-a cumparat mie piese de pe urs? rolleyes.gif
haristeas51
da despre masina aia este vorba, sincer nu i-am gasit defect nici macar proiectoarele de ceata nu erau ciobite de pietricele wub.gif
Shark
Masina este o bijuterie, intr-adevar, dar are 2 mici "ghimpi in coasta": 1. la un calcul simplu, impozitul ajunge 3600 RON !!! wacko.gif si 2. nu ma lamuresc de ce navi este 4:3. Incepand din 09/2000, BMW a pus pe E38 navi widescreen 16:9. Poate masina nu e tocmai din 2001?
butcky
Asta sta pe dreapta de ceva vreme. Imi plac rotile! rolleyes.gif
io'sŪ
1er 2 doors

Click to view attachment
Sorin
QUOTE (butcky @ Oct 20 2007, 09:02 PM) *
Sorine, Alpina asta e a baiatului care mi-a cumparat mie piese de pe urs? rolleyes.gif



Dap este a lui Cristi ....ce pot sa spun extrordinara , baga fundul in pamant si se duce nu comenteaza la 450 de cai sau cati o avea .....iar ca bani este la super pret , si nu cred ca este de impozit de o vinde la cate masini are.
Roby_325
Click to view attachmentClick to view attachment

biggrin.gif
butcky
Wow!!! wub.gif wub.gif wub.gif
haristeas51
wub.gif
florin83
mai multe detalii te rugam.. biggrin.gif
butcky
Asta e la mine in spatele blocului. A fost restaurat cam 90%, dar vad ca a inceput sa se degradeze. Nu cred ca se mai ocupa de el sad.gif

Oglinda e prinsa de plafon in halul asta sau e de la antena? blink.gif
Click to view attachment
Roby_325
QUOTE (florin83 @ Nov 1 2007, 11:24 PM) *
mai multe detalii te rugam.. biggrin.gif


nu am detalii....chiar nu stiu nimic de el, si doar atunci l-am vazut parcat acolo...
bartro
QUOTE (butcky @ Nov 3 2007, 01:52 AM) *
Asta e la mine in spatele blocului. A fost restaurat cam 90%, dar vad ca a inceput sa se degradeze. Nu cred ca se mai ocupa de el sad.gif

Oglinda e prinsa de plafon in halul asta sau e de la antena? blink.gif

Cunosc proprietarul, nu cred ca s-a lasat, a avut ceva probleme cu motor dar cred ca s-a rezolvat. In zona trebuie sa fie si fostul meu 1502 pa care l-am vandut. Oglinda nu era prinse asa, nu stiu pentru ce o fi dop ala.
butcky
M-am dat azi cu el rolleyes.gif
Pleaca de langa mine cum plec eu de langa o Dacie tongue.gif
butcky
Ce urat arata fara bari bare. sad.gif
bartro
of..

http://www.autovit.ro/vsdetalii.php?IDM=69...igine=index.php

O pasare rara in .ro. Pacat de taxele alea.
05aBi
QUOTE (bartro @ Nov 11 2007, 07:38 PM) *
of..

http://www.autovit.ro/vsdetalii.php?IDM=69...igine=index.php

O pasare rara in .ro. Pacat de taxele alea.


mi se pare mie sau are tot panoul spate schimbat cu unu de E21 ? blink.gif
butcky
Un e36... mellow.gif
bartro
QUOTE (05aBi @ Nov 11 2007, 10:15 PM) *
mi se pare mie sau are tot panoul spate schimbat cu unu de E21 ? blink.gif

Parca nu, http://www.bmwmregistry.com/exteriors/M6_full.jpg
Oricum, motor de 2,0 135cp nu are ce sa cauta in masina asta..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.