Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Bmw-uri de pe strazi..
BMWZone > BMW GENERAL > BMW Bar
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
n3o
da-i la post reply nu la quick reply si ai in josul paginii add attachement si mai este o coloana cu browse cred k te descurci de acolo smile.gif
ccc
Un oldtimer. E si de vanzare, insa pare sa mai aiba nevoie de restaurare. Cineva l-a vopsit cam prost de curand.
n3o
cu pensula laugh.gif
butcky
Alpina pe la Piata Unirii... :eek: :eek: :eek:
Tare, nu? :nod:
Gimi
Super Tare :eek:
Si frumos rau :lilangel: (are butonele pt schimbare pe volan :cool: )
George77
Super tare ,m-am plimbat cu masina asta ,bine in dreapta si am si lucrat un pic la ea :unibrow:
316i
Mai e si un 7 E65 pe Str. Clucerului (zona Harcul de Triumf) cu jante Alpina pe 17. Frumos.
florin83
nu trebuia sa aiba pe capota si portbagaj emblema alpina? :retard: asta vad ca are pe cele de la bmw..
n3o
CLAR e imitatie de alpina
butcky
Azi prin Bucuresti... :unibrow:
butcky
Astea sunt parasite de muuuuuuuuuult timp! Eu le stiu de vre-o 2 ani... :crybaby:
ccc
Pacat de ele... Mai ales de ultimul.
n3o
am vanat azi ursi toata ziua ...
@calin :in realitate era si mai frumos si interiorul este frumos ... pacat de ea :crybaby:
butcky
Uitati-va la mizeria asta si la cat cere pe ea!!! ill (9).gif vio (33).gif Whip.gif
http://www.autovit.ro/html/4/8/9/6/444896.php
Zom
asta verde se tot vinde, daca nu ma insel, de 2 ani. initial parca era facut de unul din NT (apropo biggrin.gif si nu avea actele in regula, dar il vindea scump. se pare ca cineva l-a si cumparat. lol

si nu cred ca ma insel, si ca exista 2 uraciuni la fel in tara...
316i
Da,asta chiar de 2 ani se vinde si mai e o uraciune tot verde in BV.
butcky
Ce urs ciudat blink.gif huh.gif wacko.gif
Gabi_323i
e21
florin83
bucii, prin ce zona ai vazut tu bmw-ul ala? biggrin.gif biggrin.gif
316i
PHO-ul are xenon pe faza scurta, lunga si proiectoare. E prin zona Iancului mai des. wink.gif
butcky
Pe masina asta (PHO) se va pune motorul meu M5! tongue.gif
florin83
QUOTE (316i @ Jan 5 2007, 02:30 AM) *
PHO-ul are xenon pe faza scurta, lunga si proiectoare. wink.gif


stiu.. e superba oricum..
evacuarile alea nu prea imi plac.. unsure.gif
io'sŪ
e sooper smekera vopseaua de pe ea! (PHO)
cine stie sa dea detalii despre masina?... sau poate cineva il stie pe propietar si il roaga sa ne povesteasca si noua cum a ajuns asa 7arul
316i
Ce mai stiu e doar ca are motor de 3000 si interiorul e complet original si se planuieste un motor de M5 pentru ea.
iulian325
of...
florin83
nici nu mi se mai pare asa deosebit.. am vreo 2 prin zona.. unu la mine pe strada si unul la 500m biggrin.gif
ionusunt
QUOTE (316i @ Jan 5 2007, 02:30 AM) *
PHO-ul are xenon pe faza scurta, lunga si proiectoare. E prin zona Iancului mai des. wink.gif

bine dreaacu ca nare si la luminile de marsarier
84 HOT
Mie sincer nu prea imi place 7aru ala... poate e doar ca nu l-am vazut in realitate.... dar mai fain era in original parca... seamana cu masina unui prieten( un kadett berlina) transformat in Cielo.... faruri, stopuri etc... si o gramada de chit si fibra... nu e stilul meu.
butcky
Un urs misto rau rolleyes.gif Trec in fiecare zi pe langa el si ma opresc sa-l admir wub.gif
alexb32
mi-se pare mie sau are jante Hartge unsure.gif ?
butcky
QUOTE (alexb32 @ Mar 4 2007, 01:05 PM) *
mi-se pare mie sau are jante Hartge unsure.gif ?

Am facut alte poze rolleyes.gif
316i
Nu prea dau cine-stie-ce. Bine ca nu mi-am luat.
ionusunt
si pe unde e ursul asta? biggrin.gif sa-l admir si eu
butcky
QUOTE (ionusunt @ Mar 6 2007, 06:42 AM) *
si pe unde e ursul asta? biggrin.gif sa-l admir si eu

eeeeeeeeee rolleyes.gif infrormatia costa laugh.gif
Darren
esti pe un forum. vrei sa primesti bani pentru ce scrii pe aici?
nmg
Superba vopseaua de pe PHO-ul acela ...
io'sŪ
wub.gif
Click to view attachment
Click to view attachment
a inceput sa-mi placa 3arul asta din ce in ce mai mult
84 HOT
Si mie... singurul model de seria 3 din cate s-au facut care imi place cu adevarat.
butcky
Pisica asta o stiu de peste 4-5 ani rolleyes.gif - 328i, piele, scaune sport, incalzire in scaune, jante ///M, pilot automat, trapa, A/C, instalatie audio originala, 4 chei originale, 2 airbag-uri si cam 135.000 km la bord (nu stiu cat de adevarati sunt). Era parcata la mine in fata blocului. Acum cateva zile am vrut sa vand tot (si ix-ul tongue.gif ) si sa o cumpar. M-am intalnit cu proprietarul, am mers la service (la Silviu) si am aflat ca-i bate vibrochenul. Motorul a fost schimbat la Bavaria in 1998. Scaunul soferului si cotiera trebuiesc retapitate.
Prea multe probleme, asa ca nu o mai vreau dry.gif
io'sŪ
sa stii ca depinde f mult si cati bani vroia pe ea, poate merita sa o cumperi si mai investeai putin si aveai si tu masina marfa!
135k aia... sunt "originali"?
chiar, cat vrea pe ea si ce an e?
INTERCEPTOR
mai lasa ne ca ne ai innebunit de tot
butcky
QUOTE (io`s @ Mar 13 2007, 02:10 AM) *
sa stii ca depinde f mult si cati bani vroia pe ea, poate merita sa o cumperi si mai investeai putin si aveai si tu masina marfa!
135k aia... sunt "originali"?
chiar, cat vrea pe ea si ce an e?

Silviu a spus ca nu sunt km reali unsure.gif Scaunul soferului, cotiera si maneta schimbatorului nu avea cum sa se uzeze asa rau in 135 k dry.gif Cand am spus ca nu sunt km reali, proprietarul nu comenta nimic unsure.gif
Masina e din 1995 (initial am crezut ca-i 1997) si motor schimbat in '98.
Alte probleme:
- parbriz schimbat la AGER si nu au pus cum trebuie plasticele alea de jos si chederele;
- lipseste un maner de pe plafon de la locurile spate (e bej si nu stiu daca se gaseste asa usor);
- un mare X facut pe capota cu cheia;
- daca te uiti atent la aripi se vad mici denivelari - cred ca a atins-o prin parcare;
- lipseste plasticul (bandoul) de pe aripa fata dreapta care vine sub semnalizator;
- a avut alarma, a fost anulata si au mai ramas cateva fire din instalatie care trebuiesc scoase;
- sta aprins in bord becul de la airbag-uri - nu stiu care e cauza.
Cam atata am reusit sa descopar.
n3o
LOL ... si eu m-am uitat la pisik aia , dar mi-a sarit in ochi alta masina de langa ea ... un urs cu FUK la nr ...Diesel ....Fostul tongue.gif o am si acum p tel chiar cu aman2 una langa alta
butcky
QUOTE (butcky @ Mar 13 2007, 01:22 AM) *
Pisica asta o stiu de peste 4-5 ani rolleyes.gif - 328i, piele, scaune sport, incalzire in scaune, jante ///M, pilot automat, trapa, A/C, instalatie audio originala, 4 chei originale, 2 airbag-uri si cam 135.000 km la bord (nu stiu cat de adevarati sunt). Era parcata la mine in fata blocului. Acum cateva zile am vrut sa vand tot (si ix-ul tongue.gif ) si sa o cumpar. M-am intalnit cu proprietarul, am mers la service (la Silviu) si am aflat ca-i bate vibrochenul. Motorul a fost schimbat la Bavaria in 1998. Scaunul soferului si cotiera trebuiesc retapitate.
Prea multe probleme, asa ca nu o mai vreau dry.gif


328-ul s-a vandut acum cateva zile cu 6400 euro.
05aBi
Super masina, sper ca nu se supara nimeni ca am postat cele 2 poze. unsure.gif
n3o
QUOTE (butcky @ Mar 15 2007, 10:33 AM) *
328-ul s-a vandut acum cateva zile cu 6400 euro.

cam mult pt 4 ushi
butcky
QUOTE (05aBi @ Mar 16 2007, 03:37 PM) *
Super masina, sper ca nu se supara nimeni ca am postat cele 2 poze. unsure.gif

Masina asta vine foarte des la mine in spatele blocului la Unirii rolleyes.gif

QUOTE (n3o @ Mar 16 2007, 03:52 PM) *
cam mult pt 4 ushi

Te-ai uitat la poze? Ai vazut ce motor are? Ce dotari? Cum arata? Ce jante? rolleyes.gif
Eu zic ca merita daca nu era motorul distrus... dry.gif
n3o
ti-am zis am vazut-o live ... airbag-urile sunt sg dotari mai de doamne ajuta si nici alea nu merg...nu ma impresioneaza deloc ... klimatronic si nu ac cu 300E se monteaza toata instalatia, airbag-uri... se schimba coaja d la bord pt super putini bani iar volan nu comentez fiindca imi place modelul asta in rest la 328 din ce stiu toate au venit cu obc 2 ce merita in schimb este asc-ul si maneta din dreapta jos cea pt pilot automat daca nu ma insel(sunt asa d rare incat stiu de la e46 pozitia) si este reglajul la volan wink.gif
butcky
QUOTE (n3o @ Mar 16 2007, 06:43 PM) *
ti-am zis am vazut-o live ... airbag-urile sunt sg dotari mai de doamne ajuta si nici alea nu merg...nu ma impresioneaza deloc ... klimatronic si nu ac cu 300E se monteaza toata instalatia, airbag-uri... se schimba coaja d la bord pt super putini bani iar volan nu comentez fiindca imi place modelul asta in rest la 328 din ce stiu toate au venit cu obc 2 ce merita in schimb este asc-ul si maneta din dreapta jos cea pt pilot automat daca nu ma insel(sunt asa d rare incat stiu de la e46 pozitia) si este reglajul la volan wink.gif

to_pick_ones_nose2.gif to_pick_ones_nose2.gif to_pick_ones_nose2.gif mega_shok.gif
n3o
vb serios ... nu este urs smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.