Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NEGRILA
BMWZone > COMUNITATEA BMWZONE.RO > Masina mea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Gabi_323i
sa nu-mi zici ca e aia a lu sebastian?
io'sŪ
ba da, de ce? biggrin.gif
Gabi_323i
:"> blush.gif
io'sŪ
QUOTE (Gabi_323i @ Jul 8 2007, 02:27 AM) *
:"> blush.gif

huh.gif
blink.gif
xox
Stiam ca e un E46 involved. Arata de numa' numa'. Apropo, tza' mai zis ceneva ca ai o opsesie ptr black?

Revenind la un ton serios. E foarte frumoasa masina. Acu da detalii, ca mor aici vreau sa stiu ce e. Motor consum tot.

DETALII!!!
BBo
Dupa consum si interiorul farurilor pare 330i laugh.gif
io'sŪ
da' ce.. interiorul farurilor e altfel la 330? blink.gif
da, 330 e! i, nu xi
ma gandeam ca o sa isi dea cineva seama dupa marimea discurilor de frana...
batz
eu stiu eu stiu eu stiu wub.gif rolleyes.gif
manole74
Vineri sera m-a dat Ios si pe mine cu supraalimentata, iar cand m-am dat jos din ea imi tremurau chilotii ohmy.gif Mai e nevoie de alte descrieri?
florin83
QUOTE (io`s @ Jul 8 2007, 02:46 AM) *
da, 330 e! i, nu xi


330 e in carte poate laugh.gif
BBo
QUOTE (io`s @ Jul 8 2007, 02:46 AM) *
da' ce.. interiorul farurilor e altfel la 330? blink.gif
da, 330 e! i, nu xi
ma gandeam ca o sa isi dea cineva seama dupa marimea discurilor de frana...


La motorizarile superioare, ornamentul farurilor e argintiu, spre deosebire de celelalte, unde e negru.
Deci un 330i supraalimentat, huh ? cool.gif Pune o poza si cu motorul...
alex230ro
compresssor AC Sniteeeel
io'sŪ
Click to view attachment

poftim! e bine? sunteti multumiti?
316i
io's> Toate ca toate, pozele ca pozele dar pana nu vad oamenii cum pleaca de pe loc...n-au vazut nimic! celb (15).gif celb (4).gif
io'sŪ
QUOTE (316i @ Jul 8 2007, 12:02 PM) *
io's> Toate ca toate, pozele ca pozele dar pana nu vad oamenii cum pleaca de pe loc...n-au vazut nimic! celb (15).gif celb (4).gif

benzina.... benzina.... si iar benzina
mega_shok.gif
ionusunt
nu zic nimic ca nu am ce sa zic....deja ma ia capu laugh.gif
Iulika0069
Superba, o adevarata bestie, sa o stapanesti sanatos, cu accent mai mult pe "sanatos" biggrin.gif
n3o
WOW ... un adevarat Wolf in Sheep’s Clothing, sa o stapanesti sanatos !! snf (30).gif celb (4).gif
alex230ro
sunetul este demential rolleyes.gif
Tytus
Felicitari sa o stapanesti sanatos cool.gif ,se simte lagul la compresor?
florin83
compresorul nu are lag pt ca e invartit de motor..
io'sŪ
QUOTE (Tytus @ Jul 9 2007, 10:48 AM) *
Felicitari sa o stapanesti sanatos cool.gif ,se simte lagul la compresor?

nimic, nici un lag ohmy.gif masina trage incepand de la 1000rpm rolleyes.gif
florin83
si cum se aude compresorul ala.. rolleyes.gif
banuiesc ca in sarcina e si mai rau lnr (13).gif
de tobe nu mai zic nimic tongue.gif
bytzu
cum e in comparatie cu baba? e la fel sau mai violenta?
da_joint
mamaaaa...eu acum am vazut ce si-a luat omu....m-ai spart ce sa mai....ce vroiam eu sa ma dai o tura cu Baba....da ce vreau cu asta ....desi daca stau sa ma gandesc un pic...nu stiu cat de indicat e...cred ca ma duc si pun barosu pe a mea dupa aia laugh.gif
ce sa zic..felicitari si sa o stapanesti sanatos...
p.s. -te urasc!!! laugh.gif
io'sŪ
QUOTE (bytzu @ Jul 9 2007, 03:54 PM) *
cum e in comparatie cu baba? e la fel sau mai violenta?

mai, sunt unele diferente, asta accelereaza liniar incepand chiar de la 1000rpm, baba insa e mult mai brutala dupa 2800-3000rpm (atunci fuge ca dracii aia negrii),
nu stiu ce sa zic despre care e mai tare la fuga.....ma gandesc mereu si stau in dubiu ca fiecare fuge in felul ei, cateodata ma gandesc ca e mai tare baba dar tot ma contrazic si imi zic ca e mai tare asta (si sunt mandru ca baba fuge asa tare!!!)
in +, rapoartele la transmisie la baba sunt ft lungi (aici un mare - minus) si are LSD iar la asta sunt normale si NU are LSD sad.gif (ce rau imi pare)
e46ele e mult mai usor de condus, muuult mai controlabil, directie precisa, suspensie sport wink.gif , mai mic (normal, doar e seria 3, nu?), consuma mai putin (~15-16 bucuresti, mers la care baba ar fi consumat peste 20)
, mai am putin fac iar plinul dupa 200km si va spun consumul
ce cred, si poate sunt sigur, daca la baba s-ar monta o cutie 262 (sport-rapoarte scurte, a1a jos) sau un diff LSD mai scurt (3,45) ar fugi mai tare ca e46ele wink.gif .....aaaaa, si suspensie mai tare, ca are suspensie de 7ar, comfort sad.gif (aici iar un -minus la baba)

QUOTE (da_joint @ Jul 10 2007, 12:56 AM) *
mamaaaa...eu acum am vazut ce si-a luat omu....m-ai spart ce sa mai....ce vroiam eu sa ma dai o tura cu Baba....da ce vreau cu asta ....desi daca stau sa ma gandesc un pic...nu stiu cat de indicat e...cred ca ma duc si pun barosu pe a mea dupa aia laugh.gif
ce sa zic..felicitari si sa o stapanesti sanatos...
p.s. -te urasc!!! laugh.gif


party.gif
tura cu baba poate sa te faca manole... dupa ce se invata cu ea si face ce mai e de facut la ea wink.gif
daca imi promiti solemn in fata userilor de pe forum ca nu pui barosu' pe urs dupa, promit solemn ca te fac o tura cu negrila biggrin.gif
manole74
Diferente sunt intre cele doua, asa cum spune si Io's. " Supraalimentatul, deoarece nu are lagul caracteristic "turbatelor", trage mult mai liniar si senzatia este alta fata de Baba, care este violenta atunci cand intra in sarcina turbina, cand totul poate fi caracterizat ca exploziv, demential, turbat laugh.gif Vom vedea cu timpul..........
da_joint
nu pun barosu pe urs...era cat pe-aci sa il marit ieri pe o yamaha R1....insa m-au linistit prietenii...
alex230ro
Cred ca Negrila se misca mai bine ca Baba-din cate stiu Sebastian zicea ca face M3..Jointule nu pui barosu pe urs ai dau foc laugh.gif
io'sŪ
QUOTE (alex230ro @ Jul 10 2007, 11:28 AM) *
Cred ca Negrila se misca mai bine ca Baba-din cate stiu Sebastian zicea ca face M3..Jointule nu pui barosu pe urs ai dau foc laugh.gif

eu niciodata nu am "testat" baba cu M3 M5 si nici nu am mai cronometrat-o din'nainte de ai face modificarea la turbo
eu am zis parerea mea despre ambele masini, din ce am vazut eu, conducandu-le...
nici nu am mers cu M3 sa-mi fac o parere despre cum merge, am mers cu M5 e39 in dreapta si pot sa spun ca impinge bine de tot... comparativ,... cam ca baba (intotdeauna mi-am pus semne de intrebare biggrin.gif )

edit: acum realizez intradevar ce masina am avut
ionusunt
QUOTE (da_joint @ Jul 10 2007, 09:32 AM) *
nu pun barosu pe urs...era cat pe-aci sa il marit ieri pe o yamaha R1....insa m-au linistit prietenii...

daca faceai asta puneam eu barosul pe tine ....cum sa dai masina pe o bicicleta care fuge ? blink.gif
walde
Felicitari , sa o stapanesti sanatos !! Ma bucur ca a ajuns " negrila " la tine !!
io'sŪ
QUOTE (walde @ Jul 11 2007, 01:54 PM) *
Felicitari , sa o stapanesti sanatos !! Ma bucur ca a ajuns " negrila " la tine !!

thumbup1.gif
si eu ma bucur !
biggrin.gif
io'sŪ
azi am facut consumul, strict bucuresti, si in aglomeratie, si cu AC, si cateva probe la prieteni etc.. si sunt foatrte multumit

am facut 221 km cu 33,84 l benzina... calculul va las pe voi sa-l faceti
Viper05
15.312217194570135746606334841629 biggrin.gif
ionusunt
QUOTE (Viper05 @ Jul 12 2007, 02:54 PM) *
15.312217194570135746606334841629 biggrin.gif

e ok consumul avand in vedere ca e de 3 litrii compressor si multi cai si agloimeratie si ac si cateva talpi (probe la prieteni )
manole74
offtopic.gif Si eu am scos o medie de 13-14 cu baba, de la Pitesti la mare , cu abatere prin Bucuresti.........
io'sŪ
QUOTE (manole74 @ Jul 12 2007, 10:06 PM) *
offtopic.gif Si eu am scos o medie de 13-14 cu baba, de la Pitesti la mare , cu abatere prin Bucuresti.........

la consumul asta nu ai menajat-o deloc... laugh.gif
ai rezolvat KMtrajul?
manole74
QUOTE (io`s @ Jul 13 2007, 12:28 AM) *
la consumul asta nu ai menajat-o deloc... laugh.gif
ai rezolvat KMtrajul?



Ai uitat ca am plecat cu familia la mare?Plus ca nevasta-mea a mers cu masina,iar ea poate scoate consumuri record laugh.gif Nu merg ceasurile, nici reparate astea vechi. Ramane varianta de urgenta sad.gif
ionusunt
QUOTE (manole74 @ Jul 15 2007, 08:34 AM) *
Ai uitat ca am plecat cu familia la mare?Plus ca nevasta-mea a mers cu masina,iar ea poate scoate consumuri record laugh.gif Nu merg ceasurile, nici reparate astea vechi. Ramane varianta de urgenta sad.gif


consum record de mare pt drum lung :Pcu cat ai mers pe autostrada constant ? hai ca iar ma lungesc offtopic.gif si devine aiurea biggrin.gif
io'sŪ
aseaaaa.... vreau sa-mi cumpar astea si astea pt negrila... ce parere aveti? biggrin.gif
haristeas51
grila e marfa rau , ar da bine pe masina.
Dar cu ''ploapele'' alea nu stiu ce sa zic conf (8).gif
BBo
Am eu si nu imi plac. Masina nu are look-ul ala de badboy cu astea in valuri. O sa caut unele drepte, dar sunt cam greu de gasit... si mai ales sa se si potriveasca ca lumea pe caroserie (majoritatea sunt turcisme).
io'sŪ
QUOTE (BBo @ Jul 19 2007, 06:00 PM) *
Am eu si nu imi plac. Masina nu are look-ul ala de badboy cu astea in valuri. O sa caut unele drepte, dar sunt cam greu de gasit... si mai ales sa se si potriveasca ca lumea pe caroserie (majoritatea sunt turcisme).

despre ce vb tu acolo? despre pleoape? daca da, nu se gasesc pleoape drepte decat pt modelul fara facelift, la modelul meu sunt numai asa, in "valuri" sau mai e un model care imbraca tot farul + semnalul care dupa parerea mea..... ill (9).gif
am sa caut si revin cu link

edit: ceva de genul asta
.........bleaahhhh ill (9).gif
florin83
QUOTE (io`s @ Jul 19 2007, 02:24 AM) *
aseaaaa.... vreau sa-mi cumpar astea si astea pt negrila... ce parere aveti? biggrin.gif


grila e misto, dar pleoapele.. sad.gif
Ionut
vorba lu florin, grila da bine, dar pleoapele sunt taranesti...mai bine o lasi fara ca e mai frumoasa fara.... smile.gif
Tytus
sustin smile.gif
io'sŪ
ok, am sa i-au doar grila... ~70$ cu totu'... blink.gif
alex230ro
doar grila zic si eu tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.