Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Intamplari de pe strazi.
BMWZone > DIVERSE > Off-topic
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
florin83
Spuneti ce mai vedeti pe strazile noastre... smile.gif

Incep eu cu o intamplare amuzanta...

Eram aseara la Spring Time-ul de la Victoriei. Eram la o masa langa geam, exact in dreptul masinii.. Vad pe unul cu un Golf 4 ca ii da tare pe straduta aia (cea paralele cu pasajul)... pune frana brusc si da in spate sa faca parcare.. Bineinteles ca la cat de zmeu era, pe langa faptul ca mai avea 1metru si ceva pana la bordura se opreste cu spatele in masina mea..
Ma duc repede la el, ii zic, la care el foarte mirat: "ce, ti-am lovit-o?".. eu zic ca da, ca am vazut dinauntru.. El o tinea una si buna ca nu.. Ne ducem noi in spate, a mea nu patise nimic. II zic: "da zgarietura asta de la ce e?" (avea o zgarietura de 30-40cm pe bara, de la bara mea). Cand o vede imi zice: "ah.. se pare ca ti-am lovit-o da sa mor de am simtit" Am plecat inauntru, da m-am amuzat foarte tare..
da_joint
rezistent domle' ursu.... biggrin.gif
316i
urs powah! :nod:
florin83
Faza de cascadorii rasului: biggrin.gif

Un tir oprit pe banda 1 pe avarii. Soferul nu cred ca si-a dat seama ca mai circula si troleibuzul pe acolo si a plecat. :dis: A venit un troleibuz si bineinteles ca nu putea sa treaca.. s-au dat toti jos, s-au invartit in jurul tirului si nu stiau ce sa faca..
Pana la urma a gasit soferul o solutie. A lasa "betele" in jos si a pus 10-15 barbati sa il impinga, sa poata depasi tirul. In timp ce impingeau astia la troleibuz a venit si soferul de la tir. Cred ca si-a dat seama ca-i groasa si nu s-a urcat in tir. Il linsau aia daca il prindeau. :paranoid:
I-a lasat pe aia sa impinga troleibuzul si dupa ce au urcat si a plecat troleibuzul s-a urcat linistit in cabina si a plecat bine-mersi, ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, facand o intoarcere in intersectie.

Chiar, au voie astia cu masini de mare tonaj sa circule prin centru? (pe Mosilor s-a intamplat)
SUPERBEC
lol florin biggrin.gif

mai de mult , unu cu un mercedes nou CLK cabrio ia o groapa, face pana, opreste deschide portbagaju... mirat ca nu gaseste nici o roata de rezerva pune mana pe telefon... vb cu cineva, se suie in masina si pleaca incet mai departe biggrin.gif
alexandru_83
Bucurestiul e impartit in mai multe "zone" si pentru fiecare "zona" se plateste o taxa de "tranzit".
Deci au voie smile.gif
florin83
QUOTE (SUPERBEC)
mai de mult , unu cu un mercedes nou CLK cabrio ia o groapa, face pana, opreste deschide portbagaju... mirat ca nu gaseste nici o roata de rezerva pune mana pe telefon... vb cu cineva, se suie in masina si pleaca incet mai departe biggrin.gif


mi s-a intamplat si mie anul trecut.
Nu aveam cric la masina (nici acum n-am), am facut pana pe la munte, pe un drum pe care circula o masina la jumate de ora. Cand am vazut ca n-am ce sa fac am plecat mai departe incet-incet. Pana la urma am gasit pe unu si i-am cerut cricu sa fac pana. Cauciucul avea mai putin de o saptamana :crybaby:
alexandru_83
QUOTE (florin83)
Cauciucul avea mai putin de o saptamana  :crybaby:

Nu l-ai schimbat pe garantie?
florin83
nu era luat de nou. si chiar de-ar fi fost, cine crezi ca iti schimba un cauciuc ca ai mers tu pe pana cativa km? smile.gif
alexandru_83
Nu cred smile.gif
Ionut
sa va zic cum a lovit o directoare de la mine de la firma, masina....simplu...a parcat-o in panta si a uitat sa o asigure cu frana de mana...a gasit-o in botul altei masini... biggrin.gif
alexandru_83
Am vazut si eu la televizor un caz asemanator laugh.gif
Un turist care era la munte a lasat masina in sant si a ajuns in prapastie laugh.gif
Vinti
Dupa cum stiti am un opel vectra A din luna mai de cand l-am luat 80% din Km pe care i-am facut am fost impreuna cu un tov care acum cateva zile si-a luat si el un opel vectra A ce problema avea el la masina era si la mine adica : furtunul de la filtru de aer la injector crapat, la el nu se deschide geamu din dreapta la mine cel din stanga, la jumate pe una din gurile de aerisire cand da pe aer cald pe una iese aer rece pe cealalta aer cald , in dreapta nu merge sa dea aeru in stanga sau in dreapta ori sus sau jos pt ca e rupta chestia aia de care se misca. O sa ziceti ca asa e la toate opelurile asa ziceam si noi pana aseara cand sa intamplat minunea. Ma suna sa vin sa-l iau din regie ca a intrat in spatele unui taxi si a spart farurile masca si bara in drum spre regie la semaforu de la Lujerului o dacie berlina deabea se misca in fata mea dau semnal ma uit in oglinda si omu pune frana brusca pun si io frana si ma opresc in carligu lui ma dau jos el nu avea nimic la mine a sarit o bucata din bara [ o bucatica mica 10cm/3cm ] Cand am ajuns in regie primu lucru care mi la spus prietenul meu a fost " e acum nu mai sunt la fel" i-am aratat bara si nu i-a venit sa creada a zis ca am facut-o intentionat ca sa arate la fel Asta inafara de faptul ca amandoi am luat amenda pt centura, am suflat amandoi in fiola, ne-a luat radaru si........ tot aseara ne-am mai dat seama de un lucru el vorbeste cu sora prietenei mele deci suntem si neamuri. Bine ca nu sunt fetele gemene biggrin.gif
316i
Ca sa vezi ce mica e lumea. biggrin.gif
Azeea
ieri dimineata, in zona piata muncii si ma opreste pe strada o babutza de la tara sa ma intrebe daca stiu unde locuieste Gigi Florea, ca sta prin apropiere rolleyes.gif
da_joint
QUOTE (Azeea)
ieri dimineata, in zona piata muncii si ma opreste pe strada o babutza de la tara sa ma intrebe daca stiu unde locuieste Gigi Florea, ca sta prin apropiere rolleyes.gif


laugh.gif laugh.gif laugh.gif supertare....muhahhahaha
florin83
azi pe la 1 pe stefan cel mare..
ma abordeaza un tip cu un E30 325ix (cel negru, break, cu numere de germania pt cei care il stiu..) sa ma intrebe daca vand jantele..tongue.gif
Dupa ce i-am zis ca nu le vand am mai discutat noi asa putin si mi-a dat o carte de vizita.. o sa-i dau un mail sa ii zic de forum ca n-am apucat ca se facuse liber pe banda mea.. smile.gif

alta faza tare acum cand am venit acasa, tot pe stefan cel mare.. la un semafor in fata mea mai era o masina, un peugeot 206.. Cand s-a pus verde a plecat ca din pusca.. n-am mai vazut nimic in fata pt 1-2sec (nu exagerez) din cauza fumului.. (diesel :unibrow: )... Ii dau si eu tare (nu stiu de ce), il ajung cu greu ca mai erau masini si se baga aiurea si cand vad cine conducea am ramas asa :retard: .. o pustoaica pana in 20 de ani.. racerita domne tongue.gif
Sorin
era gri pegeul?
florin83
albastru cu nr de leasing tongue.gif
Ionut
QUOTE (florin83)
azi pe la 1 pe stefan cel mare..  
ma abordeaza un tip cu un E30 325ix (cel negru, break, cu numere de germania pt cei care il stiu..) sa ma intrebe daca vand jantele..tongue.gif  
Dupa ce i-am zis ca nu le vand am mai discutat noi asa putin si mi-a dat o carte de vizita.. o sa-i dau un mail sa ii zic de forum ca n-am apucat ca se facuse liber pe banda mea.. smile.gif

alta faza tare acum cand am venit acasa, tot pe stefan cel mare.. la un semafor in fata mea mai era o masina, un peugeot 206.. Cand s-a pus verde a plecat ca din pusca.. n-am mai vazut nimic in fata pt 1-2sec (nu exagerez) din cauza fumului.. (diesel  :unibrow: )... Ii dau si eu tare (nu stiu de ce), il ajung cu greu ca mai erau masini si se baga aiurea si cand vad cine conducea am ramas asa  :retard: ..  o pustoaica pana in 20 de ani.. racerita domne tongue.gif


parca sora lu alex avea logan.... biggrin.gif biggrin.gif
da_joint
pe mine ma provoca tot un E30 325ix azi de dimineatza la semaforu de la Budapesta....nu m-am bagat ca eram cu tata in masina... :paranoid:
florin83
ce culoare si ce nr avea?
da_joint
era negru....numarul nu l-am vazut ...aaaa....si ii lipsea un stop biggrin.gif
Sorin
aha deci nu era o colega de serviciu smile.gif
akajohn
fetele in general sunt racerite... eu am 2 masini, un BMW si un Corsa pe care evident il conduce prietena... intotdeauna cand e la volan il calca de parca e la curse... cand e prima pleaca ca din tun si cea mai fericita e cand face pe cate un taximetrist... normal ca i-am explicat ca daca vrea unul o face la liniuta si ca in general oamenii nu se baga la liniute asa oricand ca vrea ea sa calce masinuta... ca sa-i demonstrez o las sa-mi conduca BMW-ul de cate ori mergem impreuna... s-a lamurit klar ca e o chestie de vointa treaba cu liniutele si s-a mai calmat cu mersul tare... cand eram foarte aproape sa o lamuresc de faptul ca oricum linutele la semafor sunt frectie si nu e cazul sa se deranjeze a provocat-o unul cu un Golf 5 TDI (cred cu 130 CP la motor) rosu, toba nichelata, noua masina, numai stiu numarul... veneam de la Diham pe la Piata Alba Iulia catre Casa Poporului pe la vreo 9,30 seara, liber... eu eram in dreapta cu scaunul mult dat pe spate ca mi-era somn si fata la volan... a oprit pe banda 3 la intersectia de langa Banca Tiriac (Connex mai demult) cu fata spre Casa Poporului si imediat pe banda 2 apare baiatul ala cu Golful... era un pusti din-ala care a primit masina cadou de la mama lui si tura motorul in draci si se uita provocator (na era o blonda la volanul unui BMW si omul se simtea cuceritor)... se pune verde si normal ca fata mea care nu stie multe ii da talpa... nu zic ca l-a facut pe fraier... m-am cacat pe mine de ras... la urmatorul stop iar ajung amandoi in linie primii pe aceleasi benzi (stiti ca acolo e varza sincronizarea)... baiatul era pachet de nervi mai ales ca atunci cand s-a reasezat langa noi mi-am ridicat scaunul si atunci s-a lamurit ca fata nu e singura... suplimentar cred ca se vedea cu ochiul liber ca radeam de ma rupeam si i-am mimat prin geam "eshti praf, lasa-te"...
logic ca iar au plecat tare si fata mea iar i-a bagat nasul in fata si cand trebuia sa bage a 3-a l-a lasat pe dobitoc in pace ca se sinucidea la cum conducea... oricum a fost dementiala faza... ala mai avea putin si scotea pistoanele prin capota la cum o calca... acum mi-e si mai greu s-o lamuresc ca liniutele la semafor nu sunt fun... apropos, BMW -ul e un E46-316 (105 CP-i)...
florin83
QUOTE
..unul cu un Golf 5 TDI (cred cu 130 CP la motor) rosu, toba nichelata, noua masina, numai stiu numarul.unul cu un Golf 5 TDI (cred cu 130 CP la motor) rosu, toba nichelata, noua masina, numai stiu numarul.


la golf 5 cel mai tare motor 1.9TDI e cel de 105 cai tongue.gif

Bine ai venit! :cool:
alex230ro
Nu mai erau ma alea cu TDI rosu?parca aveau 130 cai alea biggrin.gif
florin83
pe golf 5 nu sunt decat 1.9tdi de 105 cai (parca e si de 90), 2.0 tdi de 140 cai si SDI-ul..
alea cu I, DI rosii erau pe golf 4..
daca era din ala de 130 de cai sigur il facea:P am mers eu cu unul, chiar 4motion si trage binisor..
Darren
Florine, nu conteaza caii, conteaza ce copite au si cine ii struneste.
cristic
cred ca la fete e ceva general sa faca liniutze... mai cunosc si eu un exepmplar biggrin.gif
Zom
las' ca am auzit eu pe unul care se lauda cum a invatat-o pe sor'sa sa fie agresiva...

si mai este si faptul ca barbatii fac misto de femeile la volan, si astea se invartoseaza sa le demonstreze ca sunt bune...biggrin.gif
alex230ro
:paranoid: agresiva nu e agresiva doar ca mergea cu 120-130 prin oras :ninja: eu nu i-am spus decat sa nu treaca de 4000 de ture :nod: Later edit:femeile e bune la... cratita laugh.gif :yawinkle: Later edit partea 2: persoanele de fata rudele de gradul 1 si prietenele se exclud biggrin.gif tongue.gif
Zom
QUOTE (alex230ro)
:paranoid:   agresiva nu e agresiva doar ca mergea cu 120-130 prin oras :ninja:  eu nu i-am spus decat sa nu treaca de 4000 de ture  :nod: Later edit:femeile e bune la... cratita  :lol:  :yawinkle:


daca nu bagi o scuza rapid, s-ar putea sa iti para rau...
Sorin
e instabil si aceste afirmatii sunt niste sentimente ce sunt reprimate , probabil si sora-sa pleaca mai bine decat el smile.gif biggrin.gif
Darren
Io chiar ma oftic. Ce-i mai buni bucatari sunt barbati, nu femei. Asa ca Alecs, n-ai dreptate. :unibrow:
Zom
asa e! alecs, daca tu nu stii nici sa gatesti nici sa conduci, nu generaliza! asta asa, pentru ca nu am auzit inca scuzele de rigoare...
cristic
alex baga repede niste scuze ca ai dat de belea biggrin.gif

treaba cu prietena si rudele de grd1 sunt subintelese (sper---o sa vad mai pe seara )
akajohn
QUOTE (florin83)
QUOTE
..unul cu un Golf 5 TDI (cred cu 130 CP la motor) rosu, toba nichelata, noua masina, numai stiu numarul.unul cu un Golf 5 TDI (cred cu 130 CP la motor) rosu, toba nichelata, noua masina, numai stiu numarul.


la golf 5 cel mai tare motor 1.9TDI e cel de 105 cai tongue.gif

Bine ai venit! :cool:


sincer am vazut scris doar TDI pe spatele lui fara cilindree... una peste alta chiar si in conditii de egalitate a puterii sa te faca o fata e jenant... sincer sa fiu ma asteptam ca ala sa plece tare ptr ca avea TDI si in general cuplu e la turatii joase si apoi sa-l ajunga si eventual sa-l faca... baiatul ala habar n-avea de curse pentru ca ii scartaiau rotile ca dracu da vroia sa se dea shmecher si si-a luat-o... cred ca s-a bucurat ca e noapte si nu l-a vazut mai nimeni cat e de fraier...smile.gif
da_joint
Feriti-va de masinile de interventie de la Delta Force....am vazut 2 accidente total stupide!!!Cine le-o da carnetu astora???? :paranoid:
florin83
Eu am un prieten la Bidepa.. Conduce o kia Sportage. Nu cred ca vreti sa stiti ce indura masina aia.. Cred ca nu e plecare in care sa nu vada rosu sad.gif
florin83
poza 1: parcare pe B-dul Expozitiei..
poza 2: recunoasteti masina? Poza e facuta in curte la Romano-Americana biggrin.gif
florin83
ce tare!!

cand e facuta poza? pe frigul asta nu prea cred eu ca mergea aia asa..
florin83
am vazut dupa ce scrisesem.. biggrin.gif
mertan
daca va arat ce am vazut eu azi cu ochii mei nu va vine sa credeti.

ma deplasam in spatele unei solentze. deodata masina vrea sa parcheze( dupa cum se vede in poze, avea loc berechet). am zis ca nu vad bine. ca is chior. nu stiu cum pana mea deodata masina e pe gard suspendata, cu rotile in aer. la volan o femeie de vreo 50 de ani. am zis ca nu vad eu bine. dar era si instructorul langa mine si mai era si un martor in spate. am scos repede camera(cam tarziu ca poza e facuta dupa 30 de secunde). va imaginatzi ce show de show era acolo. am ras de mi-au dat lacrimile. mi-am facut cruce. nu nio venit sa cred. aaa si inca ceva. masina mai are si portiera oleaca indoita. asta explica tot. repet. inainte de a face poza masina era mult mai sus, pe gardu ala. instructoru imi zicea sa plec deacolo ca poate se urca si pe mine. mai oameni buni. dar daca era pe dn2 sau in alta parte. aici era lejer. sau undeva unde era aglomerat. in piata undeva. astia trebuie impuscati.
cc_seat
Bine ca n-a daramat chioscu' de ziare laugh.gif laugh.gif laugh.gif
cc_seat
Si acum serios: poate i s-a facut rau femeii sad.gif
alexandru_83
Mai am eu prin spatele blocului 2 personaje care isi suna barbatul sau prietenul sa coboare jos sa le parcheze masina laugh.gif
cc_seat
QUOTE (alexandru_83)
sa coboare jos sa le parcheze masina laugh.gif

Cu spatele, nuuuuuuuuuuuuuuu? biggrin.gif
florin83
QUOTE (alexandru_83)
Mai am eu prin spatele blocului 2 personaje care isi suna barbatul sau prietenul sa coboare jos sa le parcheze masina laugh.gif


eu am un terminat care se da el jos si se uita cat mai are pana in spate.. se urca iar in masina, mai da putin, mai coboara..
alexandru_83
QUOTE (cc_seat)
QUOTE (alexandru_83)
sa coboare jos sa le parcheze masina laugh.gif

Cu spatele, nuuuuuuuuuuuuuuu? biggrin.gif

da smile.gif
bine....fenomene din astea sunt peste tot.Nu stiu cum au luat permisu'.Ele stiu sa mearga doar cu fatza.Sa le pui o parcare laterala sa vezi atunci ras laugh.gif laugh.gif laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.