Help - Search - Members - Calendar
Full Version: BMW, o masina groaz-ni-ca
BMWZone > BMW GENERAL > BMW Bar
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
bogdyy
Am spus fiecare cu parerile lor,daca cineva in ziua de astazi vrea sa-si ocupe timpul surubarind,e treaba lui,insa in ziua de astazi sunt multe alte de facut mai interesante,placute,decat sa ma ocup de restaurarea unei masini.Unele greseli,erori s-au facut,chiar crede-ti ca sunt perfecte la motoarele vechi?Daca erau perfecte nu mai exista evolutie,apropo,inca nu mi-a raspuns nimeni de ce au trebuit sa faca 2 ''scobituri'' in zona din spate a capacului culbutori si binenteles si garnitura in acea zona a trebuit facuta dupa forma capacului,banuiesc ca sa aibe pe unde ceda,daca se stia ca se fac temperaturi mari acolo de ce capacul nu la facut mai ingust si normal ca atunci garnitura se fixa mai sus,nu mai era expusa caldurii asa mult,acum s-o luam logic,nu?nu trebuie sa ne bazam ca a stiut neamtu ce sa faca,tot om este pana la urma,eu nu mai vreau sa discut de modelele de bmw de la e36 in jos,pt ca nu are sens.Cand a fost treaba cu taxa in 2008,majoritatea care au avut e30 le-au dat,ca sa ia e36,desigur si aia era o vechitura,dar mult mai avansata decat e30,mai inchegata si normal ca a preferat asa ceva,acum normal ca vrem ceva mai nou,aspiram la ceva mai bun.In momentul de fata o masina buna de la bmw este e46 320d facelift 150cp,o masina fiabila,are si putere,confortabila,raspunde bine la viteze mici,este o masina practica,cu toate ca pe an ce trece va deveni si ea cum devin si astea care le avem,sau sa zic ,o am...,sa nu mai pun la domeniu general sa zica unii si altii......,nu trebuie sa plecam pe ideia,''ei lasa ca neamtu a stiu ce face',raman la ideia ca s-au gandit doar la primul client,sa fie buna primii ani masina,dupa...nu mai conteaza,nu ne intereseaza,cam ceva de genu a fost ideia...
iorgos
Pana la urma sti care este problema celor ca tine ?

Au uitat de unde au plecat si nu mai vor auda de nimeni si de nimic.

Eu unul nu te mai stresez, pentru ca am vazut ca orice alte pareri, nici macar nu ai vrut sa le auzi.

Asa ca " VAYA CON DIOS".
MAD520
S-ar parea ca am avut dreptate: "pentru ca El mi-a vorbit si a zis ca El ne iubeste, ca El va fi tot timpul cu noi, cu toti oamenii . Si ca eu trebuie sa vestesc lumii poruncile Lui, ca El sa poata intra in inimile oamenilor care stau in fata calculatorului si ma urmaresc. Unii oameni mi-au spus ca pupau monitorul cand ma vedeau...“

PS: WTF ?!

PS2: da... da... "VAYA CON DIOS"!
bogdyy
Salut ,baieti nu ma luati in nume de rau,acum 6 ani eram foarte pasionat de aceasta marca,erau si vremurile atunci,e34,e30..,e28,tin minte cum aducea cineva cate un urs de ex. la dezmembrat eram calare,al bucataleam,unu lua un volanul,altul scaunele,etc,iar aceast forum este mai mult pt. nostalgici,pt. pasionati de bmw old si sincer apreciez vointa intretinerii unui e28,e23,e21,e12 nu mai zic de e24 care....ca rara precum dintii de rata,numai stresul si alergatul dupa piese sh e o munca titanica pt ca majoritatea magazinelor auto nu mai aduc piese asa vechi si de aceia e atat de munca,vreo 2 tipi de aici au e12,deci....e foarte greu,insa cu timpul am devenit mai pragmatic,nu mai imi plac masinile astea,imi plac masinile astea care se ''misca'' usor,servo sa mearga super bine,confortabile,silentioase,de la bmw mai vechi asa as mai lua un z3, sigur normal si un z4,insa m-ar incanta mult un 320d facelift e46(ultimile 2 nu le putem incadra deocamdata la vechi),cam astea ar fi de la bmw,ramane-ti alaturi de mine pt ca inca mai am masina:)....,observ ca nu mai da ulei pe la garnitura dar inca sunt panicat.....
tomado e28 owner
De ce ai mai risca sa iei un alt bmw daca nu-s bune? Teoria de fond nu e ca neamtu' e paralel cu tehnica?
Presupunand ca ti-ai permite, un Logan 1.5dci nou ar fi ideal pt tine. Are servo, iti da si o usoara senzatie ca se misca si din economia la combustibil poti pune deoparte pentru plata reviziilor. Ce-ti poti dori mai mult?
bogdyy
Am zis asa,daca ar mai fi sa aleg de la bmw,z3,z4 si e46 320d facelift si Loganelul,merge de rupe,sa nu mai fim va rog carcotasi,taximetristi cu sute de mii km pot confirma asta.
xander
lgh (24).gif lgh (24).gif lgh (24).gif
bartro
QUOTE (ramirezz @ Sep 24 2010, 11:51 PM) *
Am zis asa,daca ar mai fi sa aleg de la bmw,z3,z4 si e46 320d facelift si Loganelul,merge de rupe,sa nu mai fim va rog carcotasi,taximetristi cu sute de mii km pot confirma asta.

Confirma, dar trebuie vorbit mai tare in asa masina, scartaie din toate incheieturile.
Adrian Pintea
Si totusi e o Dacie...Arata ca un bostan
georgem
QUOTE (ramirezz @ Sep 24 2010, 11:51 PM) *
Am zis asa,daca ar mai fi sa aleg de la bmw,z3,z4 si e46 320d facelift si Loganelul,merge de rupe,sa nu mai fim va rog carcotasi,taximetristi cu sute de mii km pot confirma asta.

Totusi nu e clar din exprimarea ta: ce ai alege? Ca ai zis "daca ar fi sa aleg intre ... si Loganelul' si apoi spui ca merge de rupe, dar nu apui ce ai alege.
brown.shark
...nu-i clar ca logan ?....il ajuta si fat,a.....
bogdyy
Va rog eu hai sa nu mai fim carcotasi,totusi...e o masina apreciata si in tarile occidentale datorita fiabilitatii,nu o avea ia masaj in scaune,in tetiere,scrumiere cu lumini...(sa schimbam becurile din cand in cand si complicate de mai bine nu mai fumezi,folosesti geamul pt scrum),hai sa schimbam subiectul,va multumesc mult,si apropo nu prea mai miroase a ulei ars...sa fie oare cu succes pusa garnitura?ar fi chiar o minune..desi inca mai ma astept la surprize neplacute.....huh...,huh....
bartro
QUOTE (ramirezz @ Sep 25 2010, 02:29 PM) *
Va rog eu hai sa nu mai fim carcotasi,totusi...e o masina apreciata si in tarile occidentale datorita fiabilitatii,nu o avea ia masaj in scaune,in tetiere,scrumiere cu lumini...(sa schimbam becurile din cand in cand si complicate de mai bine nu mai fumezi,folosesti geamul pt scrum),hai sa schimbam subiectul,va multumesc mult,si apropo nu prea mai miroase a ulei ars...sa fie oare cu succes pusa garnitura?ar fi chiar o minune..desi inca mai ma astept la surprize neplacute.....huh...,huh....


Este apreciat in occident pentru ca e ieftin, atat. Acolo mai mult ca in Romania sunt oameni care caut o metoda cat mai ieftina de mers de la A la B. Romani, pentru ca nu au drumuri pentru de mers la A la B, isi iau masini scumpe, macar arate bine in parcare si te dai in gropile cu stil.
Adrian Pintea
Corect, e apreciat ca are volum mare in comparatie cu un Polo sau alte piticanii la categoria aceea de pret...
bogdyy
E o masina fiabila,confortabila,silentioasa,merge foarte frumos,mie imi place,este reszistenta pt drumurile noastre,este inaltuta,se conduce foarte frumos,cutia unge,vitezele intra cu mare precizie,e ok masina,dar acum deh...romanul mai e si snob,cum am spus mai sus un pic,dar plateste cu varf si indesat snobismul asta,prin stres,nervi,bani dar deh.....orice are pretul lui,sunt oamenicu functii care prefera o asfel de masina,la veniturile lor crede-ti ca nu si-ar putea lua cateva bmwuri sh?ba da dar nu doresc asta,omu vrea sa se deplaseze fara probleme de la a-b,nu ca stai ca nu mai merge un far,aoleo curge ulei,oleao troncane,aoleo creste apa,in general oamenii in ziua de astazi sunt ocupati,nu mai vor sa piarda timpul cu asfel de probleme,apropo este un baiat de aici are un urs nonfacelift la avatar,mai am niste piese pe aici,ceas de bord care arata ora cu limbi,plasticaraia,aveam si un debitmetru de m40 1.8,carcasa filtru de aer m40 1.8,alea cred ca le-am dus pe la tara,daca are cineva nevoie sa-mi dea un semn,le dau asa.
Adrian Pintea
Fiabila, o fii, daca faci maxim 10mii km pe an, confortabila nu cred chiar sunt proaste scaunele dupa un drum de 300km te dor picioarele si spatele, atata ca ai spatiu in ea, e ca un dulap plutitor, rezistenta e ca e noua dar dupa 3 ani dupa ce iese din garantie sa vezi cum incepe sa bata...am observat ca romanul pe langa ca e plangacios cand da de greu mai e si barfitor si mistocar sa nu zic altfel, daca este unu ce are o pasiune un hobby trebuie sa rada ca el, ca o fii masini, timbre, tablouri etc... noi ceilalti care preferam sa schimbam ceva la masina decat sa ne plimbam curul prin mall-uri sau la cafele in petrom-uri suntem considerati snobi, nu inteleg care e problema altuia ce fac eu cu banii, atata timp cat nu fur si ii castig prin munca mea prefer sa ii stric pe ce vreau eu, nu pe revizii la dacia renault, daca mie imi place sa ii stric pe o masina veche care imi place si ma simt bine in ea, prefer sa fac o plimbare in bmwul meu decat sa ma plimb intr-un bostan dulap sau ce o fi Loganul, chiar daca ies mai scump... nu inteleg care e problema altuia ca doar nu le-am cerut lor bani de benzina si de piese si in general cand sunt intrebat de ce imi place sa merg cu o masina ce consuma 15 in oras le raspund Pt ca imi permit...
brown.shark
QUOTE (ramirezz @ Sep 25 2010, 02:29 PM) *
Va rog eu hai sa nu mai fim carcotasi,totusi...e o masina apreciata si in tarile occidentale datorita fiabilitatii,nu o avea ia masaj in scaune,in tetiere,scrumiere cu lumini...(sa schimbam becurile din cand in cand si complicate de mai bine nu mai fumezi,folosesti geamul pt scrum),hai sa schimbam subiectul,va multumesc mult,si apropo nu prea mai miroase a ulei ars...sa fie oare cu succes pusa garnitura?ar fi chiar o minune..desi inca mai ma astept la surprize neplacute.....huh...,huh....



...sau poate mecanicul s-a saturat sa t vada si n-a mai pus ulei....deci nu mai are c sa miroasa.

iar despre logan....lasa-ne, E UN COTET !!! n-ai vrea tu sa t duci p forum la loganisti si sa-i disperi si p ei ???
bogdyy
Da mai Adriane,dar nu mai sunt vremurile sa ne pierdem asa timpul ca acum 30 de ani ,nostalgia de alta data,suna-i mecanicul Marin,te duce-ai la curte la el sau venea la bloc si se incepea lucru la masina,parca era o moda atunci,acum vremurile sunt altele,tehnologie,totul modern,din ce in ce mai modern,uite vb. astazi cu un vecin,are un ford fiesta din 2008,il da lui fisa si a zis ca el ia una noua ca nu se mai renteaza masina second,ca are garantie 3-5 ani de zile nu ai treaba cu ea si ca el gandesc multi,poate majoritatea,este treaba ta ce faci cu masina ta,e30 320i(motronic sau jetronic) nonfacelift...,nonfacelift...,apropo nu mi-au placut niciodata barile nichelate si cauciucul acela care nu sta niciodata etans pe bara,prins in partile leterale ale barilor de ''mustatile'' alea de plastic,si nichelul acela de pe bandouri,eu am avut facelift '88 e30 coupe,imi aduci aminte de acele vremuri,au fost si au apus.Ce sa zic sunt in timpul vitezei al tehnologiei in total progres si rapid,nu mai e timp de clasic.Apropo de ulei,Shark i-am dat si o ''vitamina'' dupa ce i-am pus garnitura,un anume tratament motor:),adica a fost si ca o completare la uleiul pirdut..,nu ca as fi pierdut mult,dar asa...,momentan nu mai face figuri,nu pot sa stau relaxat ca este imprevizibila dar...am icneput sa ma folosesc de ea ca inainte,sper,sper sa ma tina inc aun an aceasta garnitura,as zice mersy...pt motoarele astea,nu am pretentia la mai mult....,a si inc aceva tot nu mi sa raspuns,nemtii de ace au facut scobiturile alea in spate la m50 b2.0 ?nu stie nimeni..,ei bine eu stiu,de fitza.....smile.gif,fitze,fitze...
Adrian Pintea
Imi plac masinile vechi cromate, stralucitoare, as vrea sa il vezi al meu cat e de perfect la elemente, nu lipseste nimic...Imi plac mai mult ursii cromati decat cei facelift cu elemente de plastic...e mai clasic cel cromat si mai rar smile.gif
La mine nu e nostalgie, imi place sa mesteresc la el in timpul liber si am inceput sa ii invat toate problemele si fitzele si sa le rezolv treptat...E o masina fiabila, ce am schimbat, reparat nu s-a mai stricat de cand am masina, am luat masina in stare perfecta mecanic si nu am avut treaba cu directia cu suspensia pana acum...decat ca am schimbat caseta de directie, in rest ulei si benzina...si anul asta am refacut motorul si dupa un drum de 3000km vara asta sunt multumit de el si de consum si de performante( Vmax pe autostrada spre mare 210 cu 4 oameni si bagaje, consum mediu pe cei 3000km 8,5, si nu am mers ca pensionarii unde a fost loc i-am dat de io sarit fulgii)...nu mai vreau alta masina...Cu serviciul fac fiecare luna 2000-3000km cu fiaturi si forduri si nu-mi dau nici o senzatie decat de teama, nu au nici una franele si stabilitatea bmwului...nu sunt un incuiat mintal, nu am condus la viata mea doar dacie si apoi bmw...mi-au trecut multe masini prin mana mai noi mai vechi pana sa ajung la ce imi doream demult si mam oprit aici...
Pe viitor cand voi avea o familie imi voi lua un E39...e ultimul model de BMW neplasticat si care arata frumos, de acolo s-au stricat bmwurile, desi voi pastra si ursul pt plimbari...
brown.shark
bogdyy @ daca nu ti-ai dat seama singur, nu s-a deranjat nimeni sa-ti rapunda pt ca era inutil....tot nu pricepeai. as intelege sa ceri explicatii daca ai fi pus poze, intrebari corect scrise si pertinente, daca ti-ai fi schimbat singur a 2-a ora garnitura....chiar ma mir ca nu-ti dau colegii ban ca ocupi locul geaba p forum.
bogdyy
Shark prietene ia dute tu omule si vezi-ti de e28-ul ala al tau,ce-ti dai asa importanta pe aici?ce te dai asa mare figurant?ti-am raspuns frumos,ai facut pe ironicul,te-am lasat, dar pe bune totul are o limita,dute prietene pe alte forumuri si nu mai imi veni mie aici cu fitze de mare academician rector bagator de maini in motoare stricate,nu imi place sa devin in stare sa vorbesc asa,dar ma aduci in stare,daca ai fi stiu ai fi putut raspunde,asa e mai bine sa stai pe langa subiect,bagator de seama.Adriane ,ce sa zic,daca tie iti place ok,dar nu o sa mai ti mult timp ursul ca nu o sa mai ai de unde o sa iei piese,al tau e '85 parca,da?mai mult ca sigur,ce sa zic,consider ca faceliftul la e30 era necesar si au facut niste modificari mai practice,daca o bara cu nichel o idoiai un pic ,trebuia sa o schimbi sau sa o lasi asa pt ca indreptata sarea cromul si alte treburi,proiectoarele mai estetice,bara mai estetica fata spate,ma crezi ca eu nu am mai avzut urs nonfacelift de vreo 2 ani pe aici?ce zic de nonfacelift,dar si facelifturi mai sunt vreo 2 maxim 3 in oras.
brown.shark
daca pui o poza cu tine si cu garnitura veche promit sa nu-ti dau vreo replica...ceva timp...
dar cam pare ca n-ai nici bmw , nici habar cu ce se mananca asta...
tomado e28 owner
O divergenta totala intre opiniile unui individ si cele ale unei anumite comunitati ar trebui sa indice individului (elementului ratacit) imposibilitatea apartenentei la acea colectivitate. Ignorarea sistematica a acestui aspect si staruinta individului in a-si exprima ideile nefericite pot indica rea-vointa sau deficit de materie cenusie.

Cu alte cuvinte, n-are rost mai ramirezz sa continui cu teoriile astea moderne pe aici, nu vezi ca superi bastinasii? smile.gif noi ne-am adunat aici tocmai ca sa fim lasati in pace cu rablele noastre vechi si stricate pe care incercam sa le aducem la linia de plutire fara a indrazni sa facem vreodata comparatia cu un ozn de asta modern asa ca decat sa stresezi lumea degeaba, mai bine scrii doar cand se mai intampla ceva cazanului aluia al tau, de mai ia foc sau ceva de genu' si te ajutam cu ceva idei, daca pot mintile noastre slabe si conservatoare naste asa ceva...
xox
QUOTE (ramirezz @ Sep 27 2010, 01:19 AM) *
Adriane ,ce sa zic,daca tie iti place ok,dar nu o sa mai ti mult timp ursul ca nu o sa mai ai de unde o sa iei piese,al tau e '85 parca,da?


http://wheels.blogs.nytimes.com/2010/08/03...st-restoration/

Ai sa razi dar exista piese si pentru masini mai vechi de atat smile.gif

In alta ordine de idei, ai impresia ca poti compara masinile astea cu niste Tico de zici ca n-ai sa mai gasesti piese?

QUOTE (tomado e28 owner @ Sep 27 2010, 02:02 AM) *
mai bine scrii doar cand se mai intampla ceva cazanului aluia al tau, de mai ia foc sau ceva de genu' si te ajutam cu ceva idei, daca pot mintile noastre slabe si conservatoare naste asa ceva...


laugh.gif
Adrian Pintea
Nu conteaza anul, clujul e un oras mare, plin de dezmembrari, piese se gasesc...si in oras e plin de ursi de tot felul, nichelati, vopsiti, plasticati...etc...cand nu o sa mai fie piese o sa o pun la conservare si o sa ies doar la o plimbare duminica...
bogdyy
Shark uite sa sti ca nu mai pot eu de replicile tale,cum le dai asa o sa primesti,si mai slabeste-ma cu faza ca nu am eu vreun bmw,daca nu aveam nu-mi mai bateam capul cu aceste discutii,sau pt tine crezi ca e o mare realizare sa ai o asfel de masina?tu o confunzi cred ca ,cu vreun e90 cine stie ce e in mintea ta,Adriane ma mira faptul ca mai sunt ursuleti prin Cluj,aici au disparut,nu mai prezinta interes si sincer nu mai gasesti piese second deloc pe aici,pt ca nici cei de la dezmembrari nu mai aduc asa ceva,le-au schimbat cu e36,daca am un urs si vreau de ex un stop second nu am de unde sa-l iau,nu mai zic de nonfacelift,deci e destul de greu daca mai ai asa ceva,ce sa zic,e de apreciat vointa,ca nu e usor sa mai ai o asfel de masina.........
tomado e28 owner
Poate si de aia exista forumuri, ca sa gasim piesele care ne sunt necesare, nu doar pentru discutii sterile. Exista useri care dezmembreaza si multi avem piese in plus pe acasa. Asa ca piesele de-ar fi ultima problema. Bine-ai grait, e de apreciat efortul sustinut...
brown.shark
bogdyy @ beleaua e ca ti-l bati geaba...nici un rezultat. decat aici p forum, mai bine incerci o bordura...cva...
haifisch
eu as sugera sa terminati cu certurile si sa discutati strict despre ceea ce trebuie....brownshark...fii si tu mai flexibil un pic....si ramirezz nu mai sari asa si tu....ia si tu pe fiecare asa cum e....indiferent de masina pe care o are....

deci va rog de la postul asta in jos ....civilizat si la subiect
TiL
Haideti dom' moderator, nu vedeti ca ne ia peste picior, zice ca avem masini de fite. Ar fi in stare sa spuna ca atatea basini au inginerii bmw in cap incat isi permit sa faca bratul superior curbat doar asa, ca le-a placut lor sa studieze (sau sa execute?) miscarea sinusoidala la scoala. Sa ne lase sa ne ardem noi degetelele pe croamele incinse de soare si sa se bucure dumnealui de atingerea fina a plasticelor.

Fiecare masina, fiecare produs din orice industrie e facut cu o anumita tinta. ramirezz, bmw nu a fost facut pentru tine, deja ti-ai identificat singur masina cea mai potrivita, bucura-te de ea, fa si topic la masina mea. Eu sunt unul din aia care-si permite sa spuna: merg cu toyota avensis si e un kkt pe langa E28 wink.gif E peste logan dar tot un kkt.
bogdyy
Bun deci Toyota Avensis e mai slaba ca un e28......,Toyota Avensis...mai slabaca un e28.....,adica...,cum...asa....,nu cred ca am citit eu bine,sau mi sa parut ca cineva a spus asta.....,cred ca mi sa parut,da,bun,baieti eu nu iau pe nimeni peste picior,sa ma inteleaga si adminii,am si eu bmw dar intampin tot felul de probleme,un bmw vechi am doar nu nou,sa mai ma repet.Eu am zis ca apreciez vointa asta de a intretine o masina veche,e destul de greu,stiu,dar nu mai catalogati si invinuiti persoanele care nu mai pot sa reziste uneori acestui stres,suntem oameni nu masini,cateodata iti vine sa spui''o duc la fier vechi si gata'',asa imi vine mie mereu sa spun cand am cate o problema care ma agaseaza,imi ia din timp,ma supune stresului,unui stres insuportabil pt mine,pt ca exista stres suportabil....,va rog nu ma intelege-ti gresit,nu mai am asa rabdare cu masinile astea,se strica-mecanici-rugaminti-stres-piese second-profita de tine ca esti la nanghine-cer o gramada de bani pe niste rupturi de piese antice,toate astea la un loc este o problema pt. unii,cu garnitura mereu imi spun,sa am noroc sa fie bine si sa nu-mi mai faca probleme sa ma deplasez cu masina,la o cafea,la mall,la un hipermarket,la o intalnire,un gratar la tara in weekend,cam asta fac cu ea,va multumesc pt. intelegere.
TiL
avensis e ca un c_r. Din punct de vedere al meu, ca sofer. E destul de misto pentru pasageri. E practica. E ca dracu in trafic, ca nu intelegi nimic nici din ce vezi pe geam, in oglinzi. E buna de mers ca trenul, inainte. Si aici incep frustrarile. De la libertatea din E28 la puscaria din asta e diferenta mare.
Inteleg valoarea masinii practice, cu care te duci de colo colo sa-ti faci treaba, dar daca vrei masina pt sufletul tau... nu te poti arunca doar asa, la una care merge bine inainte si nu cere sa-i ridici capota, doar sa-i mai aduni plasticele dupa ce le agati prin borduri.
tomado e28 owner
Avem vreun psihiatru pe forum? Omul nu mai rezista... Mult timp nici noi...
haifisch
de acuma incep sa sterg....ca nu mai rezist eu....
xander
QUOTE (haifisch @ Sep 27 2010, 06:31 PM) *
de acuma incep sa sterg....ca nu mai rezist eu....

nu te chinui prea mult
sterge cap-coada
Ciupanezu
Avensis e la fel ca Honda Accord sau Nissan Primera.

Nişte maşini corecte, dar atāt.
tomado e28 owner
Cine stie sa salveze in .pdf? E pacat sa se piarda... Eu tot cred ca pentru remedierea unor frustrari puternice si redarea increderii in sine e necesar tratament de specialitate. Eu stiu sa repar doar rable... De posesori nu ma ocup.
Ciupanezu
Poţi apăsa pe File ---> Save Page As..
Adrian Pintea
Ramirez ai sa fii uimit, sunt dezmembrari specializate pt bmw...si majoritatea elementelor de caroserie (aripi, bari cromate, fuste, tragere, contraaripi, praguri, stopuri, faruri) si mecanica directie se gasesc noi la preturi mici...
bartro
Dar de ce sa tergi topic asta?
Eventual merge mutat la off-topic. Nu consider ca e ceva ofensiv scris aici.
bogdyy
Ok imi cer scuze,am inteles ideia,ok,gata ma retrag,deci sa inteleg ca am o masina buna indiferent ca are 18 ani....,am inteles,va multmuesc frumos si daca mai am vreo problema,o sa va contactez,imi cer scuze fata de adminii acestui site,dar subiectul a deviat din cauza ca pe langa problemele tehnice si alte probleme care sutn in jurul unei asfel de masini,omul mai trebuie si sa se destainuie,offurile,stresul care mi-l provoaca uneori trebuie sa mi-l descarc,undeva unde sunt persoane care ma inteleg,daca forumul nu are o sectiune speciala in care sa ne vaitam cei dezamagiti?ar trebuii sa tina cont,sa faca si un topic special de asa ceva,ok,imi pare bine ca am mai readus masina asta in stadiul de a ma deplasa cu ea,sper sa mai ma tina garnitura ca,..... sincer chiar ca nu mai am chef sa ma ocup de ea,o las in parcare si pun prelata,nu as mai putea sa ma ocup de alta problema tehnica,sa-mi dea timp sa ma refac,va salut.
io's®
DACA SE LASA CU JIGNIRI ASTEPT DOAR UN !REPORT SA INCEP SA DAU CONCEDII laugh.gif

asta pt ca nu stau sa citesc toate posturile
bogdyy
Stai linistit nu se lasa cu nici o jignire........,doar ca unii spun lucruri tottal eronate,nu ma refer aici la sfaturi de mecanica,ma refer asa ca,conceptii,ideii.....
brown.shark
ok, " doar ca unii spun lucruri tottal eronate,nu ma refer aici la sfaturi de mecanica,ma refer asa ca,conceptii,ideii..... " da-ne un exemplu...nu-i pb, eu nu ma supar, daca e cva de invatat invat d la oricine...
elvislorin
domne nu ma pot abtine sa nu remarc ca omul nu se da batut si isi sustine opiniile. bravo. alti useri ar fi abordat altfel problema avand in vedere ce replici ai primit. totusi esti ok. ai niste pareri diferite de ale noastre dar tii la ele si nu le aperi apeland la jigniri. inca un bravo. ia-o incet si ai sa descoperi ca bmw-urile indiferent de varsta sunt niste masini bune iar pe forumul asta sunt pasionati de bmw si nu din cei care se inscriu doar ca sa se dea mari.
tomado e28 owner
Daca si-ar putea invinge fobia de bmw vechi...
Ciupanezu
Eu īl īnţeleg.

A avut 2 BMW-uri vechi, ambele au avut probleme, nu realizează īncă faptul că o maşină veche necesită o investiţie destul de mare ca s-o aduci la linia de plutire, mai ales dacă cei de dinainte şi-au bătut joc.

Are aşteptări prea mari, asta e problema īn primul rānd.
tomado e28 owner
Trebuie multa rabdare. Daca iei o masina care nu a fost intretinuta corespunzator, incep sa pice toate pe rand. Dar daca o repari cum trebuie, obtii o masina buna, fiabila. Nu poate avea o infinitate de probleme.
xox
QUOTE (ramirezz @ Sep 27 2010, 06:52 PM) *
cateodata iti vine sa spui''o duc la fier vechi si gata'',asa imi vine mie mereu sa spun cand am cate o problema care ma agaseaza,imi ia din timp,ma supune stresului,unui stres insuportabil pt mine,pt ca exista stres suportabil....


Daca te punem in papucii Interceptorului o zi, oare ce se intampla? laugh.gif Bubuie jumate de Bucuresti probabil biggrin.gif
Adrian Pintea
Si eu am avut perioade cand vroiam sa ii dau foc de nervi, dar cand ii vedeam moaca suparata in parcare si il luam la o plimbare si auzeam sunetul frumos de 6 cilindrii, imi treceau toate...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.