Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Romania - politica in general (si politicienii sai)
BMWZone > DIVERSE > Off-topic
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
io's®
am vazut ca se practica pe multe forumuri, aici nu sunt pasionati si de politica?

fiind initiatorul am sa ma abtin sa votez in topic
Ciupanezu
Mircea Geoană.
tomado e28 owner
Ai si o argumentare? smile.gif Eu sunt foarte nehotarat... Ziceti-mi raul mai mic tongue.gif
Sportivu
Basescu am votat. Geoana este un Iliescu aproape complet....iar Crin antonescu un L@b@giu laugh.gif (nu are ce cauta nici in fruntea unui partid, un fost pletos, ministru al sportului...) Base, care a mai gresit si el a fost singurul care a stiut sa isi joace cartile din maneca profesional.
georgem
Oricine, numai nu Basescu din nou.
05aBi
CITAT(georgem @ Nov 23 2009, 07:38 AM) *
Oricine, numai nu Basescu din nou.


Subscriu ...
bartro
QUOTE (Sportivu @ Nov 23 2009, 06:55 AM) *
..un fost pletos..

Ce ai cu pletosi? mad.gif
manole74
N-are nici o sansa Basescu in turul 2! |Iar incercarea de-a deturna atentia spre importanta referendumului, e de domeniul kinder park..... laugh.gif
io's®
CITAT(Sportivu @ Nov 23 2009, 06:55 AM) *
Basescu am votat. Geoana este un Iliescu aproape complet....iar Crin antonescu un L@b@giu laugh.gif (nu are ce cauta nici in fruntea unui partid, un fost pletos, ministru al sportului...) Base, care a mai gresit si el a fost singurul care a stiut sa isi joace cartile din maneca profesional.

nu pot sa cred ca nu vezi faradelegile lui base... dar e optiunea ta

stai sa vezi ce o sa faca daca iese presedinte (ca are sanse)
xox
QUOTE (bartro @ Nov 23 2009, 09:28 AM) *
Ce ai cu pletosi? mad.gif


Chiar asa. Eu am votat verdele. Ca sa nu mai zica lumea ca-s carcotas fara sa ma duc la vot. laugh.gif
05aBi
Eu nici n-am fost la vot, acum in turul 2 poate o sa ma duc ...
Stau sa dau un hot jos ca sa urc altul.
CRM112
pana una alta, rezultatele n-au fost finale smile.gif iar de dimineata se modificasera procentele considerabil, a.i. Geana a scazut sub 30% iar Antonescu a crescut spre 25.
Baselu a avut timp suficient sa dovedeasca de ceea ce e capabil. parerea mea e ca nu mai are de ce sa primeasca INCA un mandat. Pentru ce? A...poate pentru niste minciuni cat casa poporului.....
Geana d.p.m.d.v. reprezinta comunitatea rusa din Romania si e si un mic comunist ce abia asteapta sa creasca in grad. Poate singurul argment pe care il poate avea e ca vom avea caldura (gaze) in vremuri tulburi.
Este evident ca si Crin are sa fie o marioneta a intereselor, nu vreau sa-l scot in fata, nici nu face subiectul poll-ului, insa el si cei din partidul lui mi s-au parut a avea cea mai buna reprezentare argumentativa in dezbaterile ante-electorale.

Sa avem de ales intre cei doi e o aberatie, tara asta e o aberatie insa nu avem ce face. Si daca mergem la vot, tot sunt intoarse si manevrate astfel incat sa iasa asa cum trebuie. (parere personala).

Sa votez cu Geana e o aberatie mai mare decat casa, (poate) mai bine cu un betiv care-si bate familia, macar nu e de capul lui in deciziile pe care le ia. Nu stiu daca ati sesizat ca la dezbaterea de sapt. trecuta intre Crin si Baselu' ca din sustinatorii celui din urma, numai nevasta-sa nu-l aplauda smile.gif Voua va spune ceva?
bartro
Mi se pare incredibil ca 20 de ani dupa revolutia un vot pentru Iliescu-Geoana (Ati vazut afis ala cu Geoana in fata si cu mana lui Iliescu pe umar?) pentru multe lumea este o optiunea mai buna decat pentru orice alceva (= Basescu).
Deasemenea mi se pare un mare pacat ca presa si popor (din lipsa de informatre) s-au focalizat numai pe cei 3 'mari' candidati. Exemplu fiind dezbaterea aia in direct pe TV. Vadim urla afara, statea la frig. Restul nici nu am vazut. Este greu realizabil si controlabil, dar a fost necesar o confruntarea de mai multe candidati ca sa fie clar cine este capabil la ce, daca e la curent, ce parereri are.. Ca sa sti despre fiecare candidat unde sta relativ cu celalti. Dar nu, se pare ca democratie inca inseamna sa ai de ales din foarte putin oameni cu interese discutabile.
manole74
Insasi abundenta de candidati, mi se pare o tara a vremurilor de tranzitie pe care le parcurgem! Chiar sa n-ai simt(bun-simt) si sa iti dai seama ca n-ai nici o sansa?????? In SUA raman 2 mari candidati, iar ''pisoii'', cei care nu sunt creditati cu mai mult de 5%, isi retrag candidatura!
Ciupanezu
QUOTE (tomado e28 owner @ Nov 23 2009, 01:29 AM) *
Ai si o argumentare? smile.gif Eu sunt foarte nehotarat... Ziceti-mi raul mai mic tongue.gif


Pentru că Băsescu a demonstrat de nenumărate ori că nu are cuvânt, că nu are calităţi de preşedinte (praf la capitolul relaţii externe).

Geoană este foarte departe de a fi un preşedinte bun, însă cu siguranţă va avea relaţii externe mult mai bune şi probabil cei de la PSD vor fura mai discret puţin, nu vom fi siliţi să vedem în fiecare seară ce a mai făcut Udrea sau ce aberaţii mai spune Boc.

QUOTE (Sportivu @ Nov 23 2009, 06:55 AM) *
Basescu am votat. Geoana este un Iliescu aproape complet....iar Crin antonescu un L@b@giu laugh.gif (nu are ce cauta nici in fruntea unui partid, un fost pletos, ministru al sportului...) Base, care a mai gresit si el a fost singurul care a stiut sa isi joace cartile din maneca profesional.


Poţi spune un motiv raţional pentru care Băsescu merită votat?
Sorin
faza cu referendum este pana la urma de imagine caci uniunea europeana in 2012 o sa impuna parlament bicameral parca. asa ca e frectie cu unicameralul , + ca trebuie schimbata constitutia, si ar duce mai mult catre dicatura unicameralul
eu nu mai vreau basescu
alex230ro
nu voteeeez
niste magari toti sad.gif

tomado e28 owner
Ati ascultat discursurile demagogice citite de pe foi ale lui Geoana? La asteptarea rezultatelor in spatele lui stateau la stanga taica Ilici, si la dreapta Nastase, unul dintre cei mai mari hoti din tara asta... Eu nu pot vota asa specimen... Astora de la PDL le mai trebuie cateva candidaturi ca sa fure cat PSD. Da, in '92-'96 si 2000-2004 era liniste, nu transpira nimic in presa, dar era jaf la drumul mare. Si eu as fi preferat alte optiuni...
monteria
Greu de ales, adica sa ma conduca Vanghelie si Mitrea, sau Udrea si cu Eba.
Imi doresc sa fi avut nea Oswald ala niste urmasi pe aici.Dupa primii doi presedinti cu boabe in cap probabil Romania ar fi fost o tara mai buna.
Ciupanezu
QUOTE (tomado e28 owner @ Nov 23 2009, 01:03 PM) *
Ati ascultat discursurile demagogice citite de pe foi ale lui Geoana? La asteptarea rezultatelor in spatele lui stateau la stanga taica Ilici, si la dreapta Nastase, unul dintre cei mai mari hoti din tara asta... Eu nu pot vota asa specimen... Astora de la PDL le mai trebuie cateva candidaturi ca sa fure cat PSD. Da, in '92-'96 si 2000-2004 era liniste, nu transpira nimic in presa, dar era jaf la drumul mare. Si eu as fi preferat alte optiuni...


Ar trebui să te gândeşti şi la cei pe care îi are Băsescu în jurul său.

Videanu, Berceanu, Udrea sunt oameni care s-au îmbogăţit prin afaceri cu statul, sunt milionari în euro.

Oare asta nu are relevanţă?
05aBi
Pana la urma, oricine ar iesit tot o sa fure, mai mult sau mai putin ...
Chestia asta nu m-ar deranja prea tare, atata timp cat s-ar vedea o schimbare majora in bine.
tomado e28 owner
Nici unul nu-i cinstit. Toata ceata lui Base n-a furat cat Nastase. Credeti ca daca PSD au furat la greu in 2 mandate, acum s-au cumintit? laugh.gif Nu-mi place nici unul, dar imaginea cu Iliescu si Nastase + discursurile populiste, fara esenta, imi intorc stomacul pe dos.
xox
Totusi e interesant si cine va fi premier dupa alegeri nu? smile.gif
Ciupanezu
QUOTE (tomado e28 owner @ Nov 24 2009, 01:49 PM) *
Nici unul nu-i cinstit. Toata ceata lui Base n-a furat cat Nastase. Credeti ca daca PSD au furat la greu in 2 mandate, acum s-au cumintit? laugh.gif Nu-mi place nici unul, dar imaginea cu Iliescu si Nastase + discursurile populiste, fara esenta, imi intorc stomacul pe dos.


Nu pot să cred aşa ceva.
Udrea, Videanu, Cocoş, asfaltangii şi ceilalţi hoţi din PDL au furat probabil la fel sau mai mult.
io's®
CITAT(Ciupanezu @ Nov 24 2009, 08:42 PM) *
hoţi din PDL au furat probabil la fel sau mai mult.

intro perioada muult mai scurta biggrin.gif
INTERCEPTOR
nu l vreau pe geoana
dar nu l vreau cu nici un pret pe basescu
e un infam si un retard
am pierdut 5 ani cu el si 15 cu aialalti


ps care dracu e problema ta cu peltosi ?
de pletosi nu poti tu merge normal pe strada fasa sa rupi masina in canal sau scuar
de pletosi te lovesti sau de tigani si drogati
de pletosi te rogi sa nu ti faca impozitul 35 de mil ca sa nu fi nevoit sa faci fente cu statul ca esti prea sarac si prea amarat sa platesti ce vor ei
basescu e un chelios
bine ca nu a facut de ras pletosi

mie imi place nebunul de vadim
insa suntem prea retarzi in tara asta sau prea indobitociti de cei 40 50 de ani cu care suntem in urma cu ce se intampla in lume sau nu vedem mai departe de gardul din sat
daca suntem tinuti cu intamantul la zero
cum am putea vrea ceva mai mult decat un ha ha ha de la un chior betiv
fuck them all

vreau nu vreau ma duc si l votez pe geoana
dintr 2 rele astea e cea mai dulce
INTERCEPTOR
huoo la basescieni
ma gandeam ca maacr tineretul vrea sa scape de el
da se pare ca l pupati in dos rau pe base,
poate voi traiti bine
eu nu
si nu am vazut nimic din ce a promis
e un mincinos un hot si e inconjurat de prosti hoti si incapabili


sper sa ma iertati ca m a pacalit acum 5 ani si l am votat
imi asum greseala
tomado e28 owner
Vorba lui Caragiale: Eu cu cine votez?? smile.gif) Hotii de stanga sau hotii de dreapta? tongue.gif
Ciupanezu
@INTERCEPTOR: Vadim e nebun, păcat că e atât de cult şi ştie să vorbească atât de bine.

Dacă priveşti dincolo de modul în care vorbeşte, nu vei vedea nici un fel de substanţă în discursurile sale, e un populist.
xox
QUOTE (Ciupanezu @ Nov 25 2009, 11:55 AM) *
Vadim e nebun


Nu e nebun, e un circar. Stie foarte bine ce face ca sa-si pastreze "popularitatea" sus.

Ciupanezu
Am motive să mă îndoiesc de sănătatea lui mintală după ce am văzut multe emisiuni tv la care a participat.
ionusunt
eu nu inteleg un lucru. cum poate sa va faca un asemenea jegos sa ii dati un vot (geoana,basescu ,etc)
ce au facut ei bun ? o duce careva in regula din cauza lor ? nu inteleg.
iar nu o inteleg p-aia . decat basescu il votam pe geoana. dece ? ala e marioneta lui iliescu si a partidului .
sa nu mai zic de toti ca sunt fosti securisti comunisti activisti. niste prosti cu P mare. gandirea din tot raul il iau pe cel mai putin rau nu o inteleg.
de ce sa nu iei unu bun ? sau daca nu e unu bun ?de ce te mai duci la vot.
manole74
Inversand intrebarea, spun: de ce sa stau acasa si sa ma resemnez? Pe asta mizeaza unii......
io's®
pt ca daca nu votez eu/el/ala/aia/etc voteaza simpatizantii lui base si ne ducem draq daca mai ia asta un mandat, crezi ca cei care-l voteaza pe geoana il si simpatizeaza?

uite iti dau un ex care l-am vazut pe un alt forum bmw, cum ai vrea ca hotii sa-ti fure casetofonul din masina? sa-ti sparga geamul si sa-l smulga din bord sau sa-i lasi pe hoti sa intre de bunavoie (sa le deschizi usa) si sa provoace pagube cat mai mici? chiar vreau sa-mi raspunzi la intrebare

Ciupanezu
QUOTE (ionusunt @ Nov 25 2009, 03:01 PM) *
eu nu inteleg un lucru. cum poate sa va faca un asemenea jegos sa ii dati un vot (geoana,basescu ,etc)
ce au facut ei bun ? o duce careva in regula din cauza lor ? nu inteleg.
iar nu o inteleg p-aia . decat basescu il votam pe geoana. dece ? ala e marioneta lui iliescu si a partidului .
sa nu mai zic de toti ca sunt fosti securisti comunisti activisti. niste prosti cu P mare. gandirea din tot raul il iau pe cel mai putin rau nu o inteleg.
de ce sa nu iei unu bun ? sau daca nu e unu bun ?de ce te mai duci la vot.


Cea mai proastă variantă este să te blazezi şi să stai acasă şi să iasă din nou Băsescu.
tomado e28 owner
S-ar putea sa iasa Geona... Sunt multi nostalgici dupa comunism. In cazul asta nefericit, schimbam impresii peste ceva vreme... Asta daca nu uitati ce ziceti acum tongue.gif
monteria
QUOTE (io's® @ Nov 25 2009, 06:50 PM) *
uite iti dau un ex care l-am vazut pe un alt forum bmw, cum ai vrea ca hotii sa-ti fure casetofonul din masina? sa-ti sparga geamul si sa-l smulga din bord sau sa-i lasi pe hoti sa intre de bunavoie (sa le deschizi usa) si sa provoace pagube cat mai mici? chiar vreau sa-mi raspunzi la intrebare


Ma Nene, casetofonul mai treaca-mearga, da' daca se atinge de masina e rau evil (20).gif . Chiar am lasat o vreme masina descuiata cand tot le spargeau hotii masinile vecinilor.Macar nu mai trebuia sa cumpar geamuri sau incuietori...
Nu stiu de ce dar cand vad afisul ala electoral cu cioara aia de Vanghelie, Vantu, Voiculescu , Iliescu Hrebenciuc in spatele lui Geoana imi vine greata.Absolut toti astia intr-o tara normala ar fi fost dupa gratii.Cat despre ceilalti , idem.
Antonescu atunci cand a murit a strigat ''Traiasca Romania", Astia sigur ar spune ''Sa moara mata''
bartro
Nu merge cu vot blanc?
Asa ati votat si ati aratat ca nu vreti nici comunisti nici celalti.
05aBi
Departe de adevar ?
Ciupanezu

05aBi
Adevarul e ca e cu dus si cu intors, au picat in fruntea listei tocmai astia care trebuiau sa fie in capatul ei.
Ciupanezu
Nu pot să spun că aş fi putut vota pe cineva cu deplină încredere şi respect.
lucian
ultima imagine cu Base pe care am vazut-o azi: la un miting electoral il loveste in fata pe un pusti.
incredibil!!!!
se mai poate spune ceva, comenta, etc....????
votati Base!!!
INTERCEPTOR
am votat acum 5 ani base
nu a facut
NIMIC
nici pt tara nici pt mine
deci a pierdut increderea
traiesc poate mai prost ca acum 5 ani
si o sa fie la fel de greu urmatori 5
poate geoana se pune si pe treba pe langa ce fura
ca o sa fure si ei
da daca la fel de mult poate fac si ceva
Ciupanezu
QUOTE (lucian @ Nov 26 2009, 08:26 PM) *
ultima imagine cu Base pe care am vazut-o azi: la un miting electoral il loveste in fata pe un pusti.
incredibil!!!!
se mai poate spune ceva, comenta, etc....????
votati Base!!!


Un gunoi: http://www.ziua.net/news.php?data=2009-11-27&id=46004
05aBi
Adevarul e ca educatia copiilor din ziua de azi lasa mult de dorit. Cred ca io fi zis ceva de corabie ... laugh.gif
Ciupanezu
Cică a zis ceva de Iliescu.

Nu contează oricum, putea să-l şi înjure.

Când eşti preşedinte nu poţi reacţiona ca orice golan.
05aBi
Bine, bine ...
Dar cand esti presedinte te poti lasa calcat in picioare de orice golan ?

Nu tin cu el, nici cu Geoana ... cu nimeni de fapt. Dar gestul lui mi sa parut unul firesc. smile.gif
Ciupanezu
Nu suntem pe aceeaşi lungime de undă. smile.gif

Atunci când un copil te înjură, nu este un gest normal de bărbat să-l loveşti.

Ăla e un copil de 12-13 ani maxim.
Dacă avea vreo 15-16 ani, aş fi înţeles să aibă o reacţie, însă nu din postura de preşedinte.
tomado e28 owner
Asta e din 2004... Imagini scoase de la saramura cu scop propagandist de catre moguli tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.