Help - Search - Members - Calendar
Full Version: E12 520i '81
BMWZone > COMUNITATEA BMWZONE.RO > Masina mea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
INTERCEPTOR
nu am facut multe poze..........dar masina merita........nu stiu daca are topic sau nu .....
Sportivu
masina lui Lucian biggrin.gif faina tare!
INTERCEPTOR
da
imi pare rau ca nu am facut mai multe poze:(( sa puns si el
Mihai_AMD
da,masina e misto
mai alea ca zilele trecute a scapat de tapiseria aftermarket,iam pus eu pe ea niste scaune si banchete de e12 negre in stare super,scaunul de sofer era neatins
iam pus scrumiera bord buna,buton dezaburire si iam dat lui luian o rama de cass ca sa scape de placa de lemn ce acpoperea acolo locul ala la consola...
tot la mine a dat jos si saniilea alea de pe plafon...arata altfel fara ele,evident mai misto smile.gif
edutxu
e12 urat inca nu am vazut....poate neingrijit......oricum nu se poate face comparatie intre e12 de pe forum...cel putin unele dintre ele smile.gif
Mihai_AMD
CITAT(edutxu @ Sep 23 2008, 10:41 PM) *
oricum nu se poate face comparatie intre e12 de pe forum...cel putin unele dintre ele smile.gif

huh.gif blink.gif
edutxu
misule...adica sunt masini pe forumul asta la care s a muncit mult la ele, altele arata impecabil...si nu stiu ce comparatie s ar putea face intre ele...sau de fapt nu stiu cine ar spune...e mai frumoasa masina mea ca a lui wink.gif
Mihai_AMD
CITAT(edutxu @ Sep 23 2008, 11:23 PM) *
misule...adica sunt masini pe forumul asta la care s a muncit mult la ele, altele arata impecabil...si nu stiu ce comparatie s ar putea face intre ele...sau de fapt nu stiu cine ar spune...e mai frumoasa masina mea ca a lui wink.gif

now i understand smile.gif
INTERCEPTOR
tu daca tot te strambi asa schimba odata farurile alea de e 34:((
Mihai_AMD
CITAT(INTERCEPTOR @ Sep 24 2008, 09:37 AM) *
tu daca tot te strambi asa schimba odata farurile alea de e 34:((

hai mah ca mie-mi plac sad.gif ...
TiL
Si mie. Daca erau cu lupa erau hidoase.
INTERCEPTOR
til.cred ca nu vezi bine.farurile de scurta sunt cu lupa.
sau cel putin asa le am vazut eu .deci dalea originale.......
Mihai_AMD
CITAT(TiL @ Sep 25 2008, 02:48 PM) *
Si mie. Daca erau cu lupa erau hidoase.



CITAT(INTERCEPTOR @ Sep 25 2008, 03:07 PM) *
til.cred ca nu vezi bine.farurile de scurta sunt cu lupa.
sau cel putin asa le am vazut eu .deci dalea originale.......

da sunt cu lupa..si cand te gandesti ca am 2 faruri de scurta de rezerva CA NOI...........................smile.gif
TiL
hmm, n-am mai vazut demult poze... my bad. ia sa arunc un ochi (nu de sticla)
MeHigh
QUOTE (TiL @ Sep 25 2008, 05:59 PM) *
hmm, n-am mai vazut demult poze... my bad. ia sa arunc un ochi (nu de sticla)


si, mai e suficient numai unul, pentru daily use? smile.gif))
lucian
QUOTE (INTERCEPTOR @ Sep 23 2008, 10:46 PM) *
nu am facut multe poze..........dar masina merita........nu stiu daca are topic sau nu .....

multumesc pt. poze boss, si pt. aprecieri.
sa-mi zici cat vrei pe drepturile de autor? biggrin.gif
INTERCEPTOR
pai vreau sa i mai faci tu 2 3 poze.ca alea de la mine nu s prea artistice.. sa o stapanesti sanatos
lucian
QUOTE (db85amd @ Sep 23 2008, 11:13 PM) *
da,masina e misto
mai alea ca zilele trecute a scapat de tapiseria aftermarket,iam pus eu pe ea niste scaune si banchete de e12 negre in stare super,scaunul de sofer era neatins
iam pus scrumiera bord buna,buton dezaburire si iam dat lui luian o rama de cass ca sa scape de placa de lemn ce acpoperea acolo locul ala la consola...
tot la mine a dat jos si saniilea alea de pe plafon...arata altfel fara ele,evident mai misto smile.gif

te lauzi dom' inginer ca mi-ai dat si mi-ai facut....
eu am venit cu mana goala la matale? evil (19).gif
INTERCEPTOR
spala masina si pune cateva poze .nu va mai tachinati atata:PP
Sportivu
QUOTE (lucian @ Oct 2 2008, 02:58 PM) *
te lauzi dom' inginer ca mi-ai dat si mi-ai facut....
eu am venit cu mana goala la matale? evil (19).gif



Spunea si el...ce-a facut, nu ti-a dat in cap rolleyes.gif

Mihai are suflet mare, si maini pricepute wink.gif
Mihai_AMD
CITAT(lucian @ Oct 2 2008, 01:58 PM) *
te lauzi dom' inginer ca mi-ai dat si mi-ai facut....
eu am venit cu mana goala la matale? evil (19).gif

a,nu sefu,nu e vb de lauda ci doar spun ce a mai primit masina si nu "ti-am dat si ti-am facut" contra ceea ce mi-ai adus,intotdeauna am avut placerea de bibilit cate un e12 al vreunui amic... wink.gif
a,am bagat la adapost tapiseria ta,pana o sa o poti lua acasa smile.gif
lucian
QUOTE (db85amd @ Oct 3 2008, 11:35 PM) *
a,nu sefu,nu e vb de lauda ci doar spun ce a mai primit masina si nu "ti-am dat si ti-am facut" contra ceea ce mi-ai adus,intotdeauna am avut placerea de bibilit cate un e12 al vreunui amic... wink.gif
a,am bagat la adapost tapiseria ta,pana o sa o poti lua acasa smile.gif

tapiteria nu o mai iau.
ma tot gandesc la cutia de viteze in 5.... rolleyes.gif
eugene12
QUOTE (INTERCEPTOR @ Sep 23 2008, 09:46 PM) *
nu am facut multe poze..........dar masina merita........nu stiu daca are topic sau nu .....

Ma intreb daca a facut flanse pentru a monta jantele alea...la mine au trebuit pe fata .
lucian
QUOTE (eugene12 @ Oct 27 2008, 06:31 AM) *
Ma intreb daca a facut flanse pentru a monta jantele alea...la mine au trebuit pe fata .

nu am facut nici o flansa.
Mihai_AMD
poi oameni buni..
tu eugene ai jante de e36,alt et fata de cele ale lui lucian.in general jantele de pisica nu merg bine la 5,tr flanse.
iar lucian tu ai jante de e38,(cu capac la prezoane).jantele de 7 stiam ca merg la 5.nu avea de ce sa iti tr flanse
Sportivu
nu`s de E32 jantele lui Lucian? biggrin.gif
lucian
QUOTE (Sportivu @ Oct 27 2008, 09:46 AM) *
nu`s de E32 jantele lui Lucian? biggrin.gif

standard de e 38-7,5Jx16"
Mihai_AMD
CITAT(Sportivu @ Oct 27 2008, 09:46 AM) *
nu`s de E32 jantele lui Lucian? biggrin.gif



CITAT(lucian @ Oct 27 2008, 10:27 AM) *
standard de e 38-7,5Jx16"

tongue.gif tongue.gif
lucian
poza proaspata de la intalnirea de duminica.
eugene12
QUOTE (db85amd @ Oct 27 2008, 08:58 AM) *
poi oameni buni..
tu eugene ai jante de e36,alt et fata de cele ale lui lucian.in general jantele de pisica nu merg bine la 5,tr flanse.
iar lucian tu ai jante de e38,(cu capac la prezoane).jantele de 7 stiam ca merg la 5.nu avea de ce sa iti tr flanse

gaa sefu am inteles...nu m-am uitat bine la jantele lui ...meseriasul e meserias...ai ochiul format
INTERCEPTOR
jantele de 3 seria 1 si z3 nu merg deloc deloc.nu doar in general:PP
5 6 7 8 merg la gramada. amestecate
lucian
rechin congelat smile.gif
lucian
schimbat garnituri pompa ambreiaj-azi
tine ambreiajul mai jos-bizar!
edutxu
QUOTE (lucian @ Jan 12 2009, 02:28 PM) *
schimbat garnituri pompa ambreiaj-azi
tine ambreiajul mai jos-bizar!

cat a costat kit repair-ul?
la mine prelinge prin interior...gaseam moketa patata... blink.gif
Sportivu
Luciane, fa ceva cu rotile...sunt prea mari, asa le vad eu, parca-i tractoras E12-le smile.gif

Later edit: sau gumele sunt prea mari ...
TiL
ar putea corecta din gume... ca le-a luat de pe septar (E38?) si ala-i mai mare. Auzi, dar daca sunt de E38, nu trebuia sa pui inele de centrare? Sau la ditamai roata de tractor nu se simt 1-2mm descentrare tongue.gif
Partea buna e ca are garda marita biggrin.gif. Si inseamna ca nu consuma 17, ia mai putin de fapt tongue.gif
lucian
kitul de rep. a cost 200 000 vechi, e autofren-prob. original FAG sau ATE costa triplu, dar nu prea gasesti.
intr-adevar rotile sunt mari: 205/65-16-sunt la limita
o sa pun 205/60...
cand le-am luat aveau 215/60-16 si chiar si asa intrau, numai ca loveau cu rotile virate in aparatorile de plastic de la pasaje.
nu am avut nevoie de inele de centrare, au intrat perfect pe butucul central.
oricum vreau s-o pastrez mai inalta din pricina baii de ulei-e foarte joasa.
plus ca-mi place tare mult asa cu roti uriase biggrin.gif
Sportivu
205/55 R16, asa am eu...
lucian
sunt joase cu 55.
as pune 215/55-16 daca as avea servo.
ionusunt
am eu 205/45 daca vrei joase joase.in stare buna.nu i-ar sta rau biggrin.gif
TiL
Eu vara port 205/60 R15 si sunt foarte multumit. Eroarea vitezometrului observata mai demult pe alt E28 era de 3 sau 6 %. 195/65 R15 compensa eroarea asta.
Sportivu
@ Lucian : e bmw, nu Saviem...

bartro
QUOTE (Sportivu @ Jan 13 2009, 01:29 PM) *
@ Lucian : e bmw, nu Saviem...

Sau E12 ca prima platforma de X5 smile.gif
MeHigh
iarna trecuta am avut eu 225/60/16 la E34...arata ca X5 sedane smile.gif))
Lucian, las-o asa ca e buna garda mai mare iarna, mai ales la drumurile noastre.
lucian
ce va mai place sa faceti misto de masina mea... sad.gif
sportivule, lasa-o pe a ta mai low, sa te vad cum umbli iar cu pasta de poxipol pe sub masina sa lipesti baia...
imi place asa cu roate mari, cum erau jaguarurile alea vechi.
haifisch
nu face nimeni misto de masina ta

toti cei care am avem masini mai joase ni s-a intamplat sa lovim/zgariem/spargem baia de ulei si a doua oara nu s-a mai intamplat

ti se da un sfat ca totusi sa mai ai si tu feeling de bmw in curbe nu de dacie cu inaltatoare
Sportivu
QUOTE (lucian @ Jan 13 2009, 04:13 PM) *
ce va mai place sa faceti misto de masina mea... sad.gif
sportivule, lasa-o pe a ta mai low, sa te vad cum umbli iar cu pasta de poxipol pe sub masina sa lipesti baia...
imi place asa cu roate mari, cum erau jaguarurile alea vechi.


Nu a facut misto nimeni de tine. Au fost numai cateva sugetii cinstite din partea unor colegi de suferinta. In schimb tu arunci rautati gratuite de oricate ori ai ocazia si mie si lui Mihaitza de la Gaesti, etc... Nu trebuie sa iti aduc aminte cum mi-ai criticat E12-le cand ai venit pe la mine, ca n-are linie, ca e nu stiu cum. Eh, asta e frate....eu n-am E12 SUPER FRUMOS ca al tau rolleyes.gif...ci din contra, al meu e VIRGIN biggrin.gif
Mihai_AMD
of of mai baieti
lasati certurile acu in pragul sfintelor sarbatori de paste
lucian,parerea mea personala,care ti-am zis-o si asta vara cand ai venit la mine si am vazut rotile.jantele imi plac,au eleganta de la e38,dar gumele sunt totusi prea mari pt e12.acum...fiecare cum vede bmw-ul,fiecare cu gusturile lui
nu te critica nimeni doar ne spunem si noi parerea
si eu cand am renascut e12 ele anu trecut miau zis multi ca e kitch cu bord de e28(desi nu aveau habar ca s-a faut si e12 cu bord de e28) sau ca am faruri de e34...asta e,atat ma duce capul atat fac nu?
Sportivu
pios, ma resemnez biggrin.gif
lucian
alo! baietii, am zis in gluma, nu m-am suparat.
nu ma deranjeaza observatiile la adresa masinii, mai ales ca sunt indreptatite cu privire la roti.
Sportivu', nu stiu cand am facut remarci la adresa masinii tale, cum ca nu ar avea linie sau altceva- poate eram sub influenata alcoolului si atunic retrag. biggrin.gif
pe Mihai il apreciez pt. ce face, pt. efort si determinare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.