Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Accidente BMW
BMWZone > BMW GENERAL > BMW Bar
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
io'sŪ
cam naspa sad.gif
trebuie sa intelegem ca cele doua fete si tipul cu ochelari se aflau in masina?
alexandru_83
Stiu povestea...fff trist sad.gif
speed
Care e treaba cu fetele?
florin83
erau in masina sad.gif
aR99bMw
groaznic..... :eek:

de cateva saptamani au murit 2 preteni buni de ai mei intr-un accident de genu asta.......cu un astra bertone 260cp ...peste 200 in oras sad.gif

cel care conducea astra era proprietar de bmw e39 si e60 ...avea 19 ani

au murit 4 oameni de odata...2 pietoni si cei 2 din masina

articol din ziar: http://www.evz.ro/vest/?news_id=201779
o poza cu masina :
Darren
RIP
groaznic.. si f. creepy povestea cu tipul pe care nu l-au gasit din prima :dis:
aR99bMw
dap.....io eram acolo......am ramas shocat de ce-am vazut.......

invatatura de minte: viteza si inconstienta ucid
florin83
si mai grav e cand ucide si pe altii nevinovati. sad.gif
Robert
M-a sunat un amic si mi-a spus sa ma uit pe forumul daciaclub.ro, la un accident din Bucuresti provocat de un E36.

M-am uitat. Fara discutie, soferul BMW-ului a fost iresponsabil si e vinovat.
Ce m-a surprins insa cel mai tare sunt comentariile user-ilor de pe daciaclub.

E interesant de citit de la acest post in jos.

Pentru cei care nu au timp sa parcurga topicul, cateva "mostre":
- "Alt smecher cu BMW";
- "Mi se pare cam aiurea ca cineva cu modelul asta respectiv de BEMEVEU sa se dea smecher sau sa fie considerat on cu bani. Oricare dintre noi daca-si vinde Logan-ul cu 7000 euro acolo , ne luam un BMW Seria 3 model 95 (exact ca cel din poza) din germania cu cea mai mare usurinta. Mi se par penibili astia cu BMW-uri vechi , Audi-uri vechi , Benz-uri vechi care fac figuri pe strada.";
- "Bmw-ul ala e unul dintre cele mai slabe modele produse de constructorul bavarez... Un jaf cu sigla BMW".
- "si ca alta concluzie toti soferii de bemveu sunt inconstienti, bronzati si conduc tot timpul bauti. cu peste 100 pe ora".

Si cea pe care o consider cea mai tare:
- "In cazul asta se aplica prezumptia de bemveu. Adica de vinovatie."

Nu prea ne bucuram de popularitate si simpatie, prieteni smile.gif
Andreea
Robert..toti posesorii de Logan sunt frustrati...sa fie de la bemveuri oare? biggrin.gif
ccc
Asta cu "prezumptia de bemveu. Adica de vinovatie" e tare. Da ce sa faci daca isi iau BMW tot felul de inconstienti? Parerile preconcepute se extind asupra tutror posesorilor, pentru prostiile unora... sad.gif
cristic
eu cred ca printre posesorii de loganuri (mai ales) bantuie un complex de inferioritate :nod: sunt o gramada de indivizi cu loganuri care nu stiu ce treaba au cu liniutzele biggrin.gif am intalnit o gramada de "soferi" care vor "sa ma faca" la semafor ... dar astia sunt bebelusi in comparatie cu idiotii (majoritatea cu ... bineinteles loganuri) care cand te vad ca depasesti accelereaza ... deci oare cine sunt ##%^$%%^^%& ??
alex230ro
Aproape de OMV din Bucurestii Noi un E30 cu botul facut zob si plafonul indoit,parea ca intrase sub un camion,nu am avut aparat foto asa ca poze nu am,a si nu am apucat sa vad nr de inmatriculare daca trece cineva prin zona poate se uita mai atent.
io'sŪ
QUOTE (alex230ro)
,nu am avut aparat foto asa ca poze nu am.

nici la telefon nu ai camera? biggrin.gif
ironm
aseara pe pa 23:30 la Grozavesti sad.gif

ma abtin de la comentarii pt ca am auzit mai multe versiuni. Cert e ca BMWul venea dinspe apaca si meganu din regie...meganu a facut stanga pe splai (venind de pe pod) si bmwu a lovit meganu...acum care a trecut pe rosu nu se stie. Ceva e sigur dupa parerea mea, si se vede clar din poze, bmwu avea "ceva" viteza...
ironm
...
ironm
...
cristic
am vazut ieri un bmw x5 negru cu piele bej, facut varza :crybaby: a intrat intr-un stalp in sensul giratoriu de la piata aviatorilor :crybaby:
mikilol
am auzit de la mama de accident ca ea a vazut la stiri...cica erau 2 bmw-uri..unu albastru si unu gri sau alb...cine stie amanunte sa-mi spuna si mie...am o vaga senzatzie ca stiu persoanele sad.gif
Zom
la tv au aratat doar e39 albastru, cu parbrizul varza de la pietonul omorat. numerele erau in masina, nu la locul lor. soferul a abandonat masina si pietonii loviti, dar s-a prezentat singur la politie ceva mai tarziu. avea si alcool in aerul expirat.

asta este tot ce au spus...
INTERCEPTOR
au innebunit astia cu bmw urile ??sau toti tampiti isi cumpara carnete cu cateva sute de euro si dupa aia basini prin oras???doamne fereste .da numai bmw urile fac accidente??//alte masini nu exista??? offf nasol
mertan
asha astai cu e39... aia de bani gata cu 525d & company.... cu moatoare mari... si de dau in figuri... scot frumushel dcs sau asc(daca stiu cum sa il scoata) si se dau baietzashii...
316i
Defapt nu e asa cu E39. Defapt asta inseamna sa fii prost. :dis:
mikilol
aloo...ce avetzi??..sincer nu condamn pe nimeni pentru nici un accident...nu judec niciodata daca a fost inconstientza sau soarta...prefer sa tac din gura si sa nu trag nici o concluzie...sa am retzineri in a da un verdict...mai degraba zic "doamne fereste" si merg mai departe...accidentele se pot intampla oricui in orice moment indiferent cat de pilot sau nu, este la volan...nu e bine sa se mearga pe premiza "asa ceva nu o sa mi se intample niciodata mie pt ca eu sunt mai calculat mai bla bla...etc"...pe naiba ! e suficient o pasa proasta si te trezesti la stiri...cateodta dracu poate fi si mai negru decat credem...asa ca cel mai bine este sa folosim aceste cazuri ca pe o terapie..ca in momentul in care suntem tentatzi sa riscam mai mult decat ca de obicei..sa ne aducem aminte de aceste poze si sa luam masurile cuvenite..
p.s. : si pana la urma nu mai stie nimeni nimic de acel accident???
mertan
ai dreptate... faza e ca poti sa fii cel mai shofer de shofer... si nu intri tu in ceva.. intra acel ceva in tine... adica nu faci tu accident, intra altul in tine...
22 LEX
oricat de tare ar fi un BMW,legile fizicii raman in picioare.nu mi-a venit sa cred in ce hal e saptele ala dupa impact! ce viteza ar fi putut sa aiba...
n3o
eu as fi auzit o varianta k ar fi avut scos limitatoru de viteza , iar viteza la impact ar fi fost peste 250
TiL
http://fishki.net/comment.php?id=11136
Ce-o fi patit asta? Ciocnire frontala?
n3o
vad k scrie ceva de 100 км.ч ... faza este k sunt prea disipite partile pe partea stanga poate echipa de descarcerare a facut sa arate masina in halul ala ...zici k e lovit d o racheta .
alexandru_83
incredibil...
FiaGT
pfuai de capu meu, zici k o trecut tancu peste partea aia....ceva incredibil
Viper05
Cred ca frontal , dar mi se pare mai mult ras pe o parte la o viteza incredibila , se vede ca nu e palit din plin
TiL
Si eu cred ca a fost frontal, dar pe o parte si "a desfacut conserva", a smuls partea din stanga...
n3o
QUOTE (TiL)
a smuls partea din stanga...
cu ciocanu si clestele pneumatic :nod: altfel nu vad cum poate sa zboara asa o parte din masina :eek:
TiL
Posibil, dar nu m-ar mira sa vad o masina model nou, "decapsata".
Ionut
aseara in Arad...un M6 visiniu s-a facut praf intre 2 stalpi, viteza mare peste 120km/h, carosabil umed etc....au aratat azi dimineata la stiri...masina era facuta varza cu carne, nu a mai ramas mare lucru din ea....soferul a scapat doar cu cateva zgarieturi!!!...
n3o
:crybaby: ma doare inima numai cand ma gandesc ... or mai fi resturile pe acolo ? ma duc sa ii fac o oferta pt motor :unibrow:
Ionut
pai nu prea cred ca ai la ce face oferta...ca era ca-m praf facut....
mertan
pozele...
florin83
motoru nu pare sa aiba ceva..
oricum.. aiurea.. sad.gif
ccc
Unde-i bucii sa-i ia motoru?
Ionut
la tv arata mult mai praf decat e in poze... :retard:
florin83
poate l-au mai scapat de pe platforma cand l-au carat.. laugh.gif laugh.gif
Ionut
poate a fost filmat in modul "profi" ca sa para mai grav decat era in realitate... biggrin.gif
florin83
am gasit mai multe poze pe 4tuning..
Tytus
inima de bestie pare ok biggrin.gif
florin83
mda..

QUOTE (n3o)
ma duc sa ii fac o oferta pt motor  :unibrow:


motorul ala cred ca face cat 10 e36 de care vrei tu sa-ti iei laugh.gif laugh.gif
mertan
incape pe e30? :unibrow:
Ionut
am citit pe 4 tuning ca cica a venit la Bucuresti pentru reparatii....intrebarea mea acum este? CE REPARATII???? asta dupa parerea mea e dauna totala....caroserie praf, airbaguri, baie motor si ce o mai fii, tobe etc...asta nu va mai fi masina dreapta vreodata...sunt curios ce decizie vor lua asigurarile...dar ca si in cazul m5-ul lovit in spate, mai mult ca sigur e dauna totala...
n3o
QUOTE (florin83)
mda..

QUOTE (n3o)
ma duc sa ii fac o oferta pt motor  :unibrow:


motorul ala cred ca face cat 10 e36 de care vrei tu sa-ti iei laugh.gif laugh.gif

Nou da recuperat din accident este alt lucru biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.