Help - Search - Members - Calendar
Full Version: e21 316
BMWZone > COMUNITATEA BMWZONE.RO > Masina mea
Pages: 1, 2, 3, 4
daman
dupa indelungi cautari am reusit sa gasesc un e21 in stare buna din 78.asa ca sambata trecuta am plecat cu microbuzul la brasov si m-am intors cu e21 smile.gif .masina..? ce pot sa spun,merge bine,fostul propietar mi-a spus ca are interne de 1.8,are cutie 5trepte,tabla in stare buna(o mica problema cu rugina in portbagaj si la aripa dreapta fata dar nimic grav).pe dedesubt e buna,nu are rugina deloc,interiorul cu exceptia scaunelor este in stare bun scaunele urmand sa le schimb cu unele de urs.are mici probleme la directie ,joc in caseta(am incercat sa o reglez dar tot are joc),scoate fum din cauza semeringurilor de supape am inteles si carburatorul nu e reglat cum trebuie caci daca incerc sa plec usor cu ea de pe loc imi da in nas.si cam atat.
bartro
s-o stapanesti sanatos smile.gif arate binisor, masinuta.
Verifica si avans la delcou, joc la tacheti, ...
TiL
S-o stapanesti sanatos!
Arata foarte bine caroseria.
Ai cea mai practica masinuta wink.gif
daman
tachetii au joc,se aude zgomot.in fine,deocamdata nu circul cu masina desi nu are probleme si itp 2012
haifisch
felicitari....dragutza masina....

rezolva-ti problemele cu tabla ca mai tarziu se ingroasa gluma
Mihai_AMD
foarte misto masina!sa o stapanesti sanatos
daca o sa ai nevoie de ceva piese de motor am eu ramase de la fostul M10
daman
si o poza cu sora ei biggrin.gif
INTERCEPTOR
sa o stapanesti sanatos
cand e rec emotorul face fite.la fel imi fac si mie m 10 urile mele
la alea e destul d esimplu
avans bujii curatat carburator si cam asta e
cu semeringurile la supapa ;.lasa le asa momentan
MeHigh
bravo, felicitari pentru achizitie, sa o stapanesti sanatos!
chiar ca e practica, eu unul nu as simti o masinuta din asta la capitolul taxe catre stat sau asiguratori.
daman
multumesc baieti pentru urari.are careva doua scaune de e30 coupe de vanzare? sau de coupe in general si sa fie in stare bunicica...
daman
donez scaunele si bancheta de e21.scaunul dreapta si bancheta sunt nerupte,in stare foarte buna.scaunul de la sofer trebuie retapitat.urgent!!!!
brown.shark
daca vrei/ai, poti sa pui poze cu ele? chiar si pe masina.
daman
nu am poze.sunt pe masina si sunt in stare f buna bancheta si scaunul dreapta.cel de la sofer trebuie tapitat.telefon 0722508752.urgent ca nu am unde sa le tin.culoare albastru inchis.
brown.shark
QUOTE (daman @ Oct 22 2010, 12:19 PM) *
nu am poze.sunt pe masina si sunt in stare f buna bancheta si scaunul dreapta.cel de la sofer trebuie tapitat.telefon 0722508752.urgent ca nu am unde sa le tin.culoare albastru inchis.

erau cumva in anuntul de unde ai luat masina , poti sa-mi dai un link ?
daman
nu am link.sunt la munca acum.deci iti zic eu ca sunt in stare foarte buna mai putin scaunul de sofer.functioneaza si reglajele.hai baieti ca e pacat sa ajunga la gunoi!!!!! mai dau si doua tetiere de rezerva.
05aBi
Sa o stapanesti sanatos!

Modelul de scaune si banchete coincide cu cel din poza ?
Daca brownshark renunta la ele, le-as vrea eu, numai sa aiba acelasi model ca cel din poza.
brown.shark
05aBi - tu asa ai int ? la tine ce e maltratat ?
05aBi
Spatarul e cam ciupit in partea de sus, iar pe restul le-as lua ca sa le am de rezerva, eventual daca sunt mai bune sa le schimb.
Da, ala e interiorul de pe unul din e21-uri.
daman
ala este interiorul.momentan este rezervat pentru brown shark
daman
interiorul a ajuns la abi. poze cu noul interior
05aBi
Calibra ?
Foarte comode si misto sunt scaunele fata, vorbesc din experienta. biggrin.gif
daman
da,calibra.sunt foarte comode.e nasol ca nu se potrivesc la gauri dar se rezolva.nici bancheta nu se potriveste dar se rezolva si aia. in afara de scaune si bancheta masina o sa ramana originala.si ca off topic ....e bine sa ne ajutam intre noi bmw-istii, nu sa cerem preturi exagerate pe niste piese pe care le-am putea dona.
brown.shark
nu ca ar fi asta un cap de tara, dar daca scrii asta "momentan este rezervat pentru brown shark " ar fi ok sa ai si cuvant.
brown.shark
iar tu, 05aBi, daca ai primit PM asta de la mine;
"sal. da-mi un nr de tel. cred ca o sa putem sa incercam sa gasim o solutie sa scoatem 2 interiore din astea 3. 1 al meu, 1 al tau, 1 de la daman. "
te-am si sunat si am vorbit clar, nu cred ca e fair play sa ajungi sa-l iei inainte sa il refuz eu, daca as fi facut asta.

niciodata nu e prea tarziu sa ne familiarizam cu caracterul unora dintre "colegii" nostrii...
05aBi
CITAT(brown.shark @ Oct 25 2010, 10:41 PM) *
iar tu, 05aBi, daca ai primit PM asta de la mine;
"sal. da-mi un nr de tel. cred ca o sa putem sa incercam sa gasim o solutie sa scoatem 2 interiore din astea 3. 1 al meu, 1 al tau, 1 de la daman. "
te-am si sunat si am vorbit clar, nu cred ca e fair play sa ajungi sa-l iei inainte sa il refuz eu, daca as fi facut asta.

niciodata nu e prea tarziu sa ne familiarizam cu caracterul unora dintre "colegii" nostrii...


Cand mi-ai trimis mesajul ala ? Cand m-ai sunat ? blink.gif
Am si specificat in unul din topicuri ca in cazul in care il refuzi tu, l-as vrea eu. daman ma sunat sambata dimineata sa-mi zica ca la dat jos de pe masina si sa vin sa-l i-au pentru ca n-are unde sa-l tina, iar daca il tinea in fata blocului disparea sigur. Ti-ai cumparat e21 ?
brown.shark
Cand mi-ai trimis mesajul ala ? = tel, Oct 22 2010, 01:07 PM

da, am si e21, dar nu de ieri.
daman
imi cer scuze pentru neplacerile create.daca erai mai aproape te sunam pe tine dar ai zis ca esti la mare distanta. daca nu le lua abi ajungeau la gunoi pentru ca nu aveam unde sa le tin.am scris si atunci pe forum sa vina cineva urgent sa le ia dar nu s-a oferit nimeni si am cautat prin anunturi si am gasit numarul lui abi de telefon si asa le-am dat.inca o data imi cer scuze.
brown.shark
tel meu il aveai pt ca te-am sunat si am vb.
sa inteleg ca circuli cu ambele autoturisme in acelasi timp si nu puteai sa le lasi in e21....

nu costa nimic sa te tii de cuvant...dar conteaza.
daman
nu e vorba de asta.scaunele alea au un fel de iarba,am facut curat in masina ca era numai praf de la iarba aia macinata si am pus noul interior.nu mai vroiam sa cada iar praf din ele.nu avea rost sa te sun atunci ca nu cred ca ai fi venit in momentul ala si cu asta am incheiat discutia despre scaune.
brown.shark
alt motiv mai pueril nu gaseai ? lgh (24).gif lgh (12).gif
o data demontate scaunele se puteau scutura usor afara din masina, oricum le depozitai cu tetierele in jos....

doar ca simpla informare pt tine, scaunele deschise si fara tetiere montate intra fara pb in portbagaj.
ma pricep cat de cat la masinile astea....
daman
am uitat sa iti zic ca in portbagaj am 4 roti,o chiuloasa,o caseta de directie si alte piese
brown.shark
Qui s'excuse, s'accuse.

tu chiar crezi ca stau sa ascult povesti nemuritoare ?

faci ce vrei cu ceva ce e al tau.

totul e sa ai cuvant.

daca....
coman cosmin
cateodata incepisa devii plictisitor.daca omu a vrut sa scape de ele repede ce vroiai sa faca?ai de unde sa stii ce are el in portbagaj?daca il are plin?
nu inteleg de ce te tot agiti atat si ii faci atata morala lui daman?
brown.shark
coman cosmin - ai auzit cumva conversatia telefonica pe care am avut-o cu el ca sa poti sa emiti o opinie ?

sincer nu prea vad rostul interventiei tale, dar, fiecare e liber sa faca ce doreste.

daca mi-ar fi dat un tel / sms sa-mi zica verde in fata, barbateste, ca le da unui coleg din Buc pt ca spera sa se mai ajute cu el la masina intelegeam. dar , asa , una scrii si vb la tel, alta faci.

sau si tu crezi ca eu stau in scaunele alea ? lgh (24).gif lgh (12).gif

daca as fi fost vreun disperat nu-i scriam lui 05aBi ce i-am scris.

iar la ce materiale de tapiterie am primit acum....chiar....= 0.
coman cosmin
pai chiar se intelege ca stateai in ele.te comporti ca un copil mic care a ramas fara jucarii.nu iau apararea nimanui dar nu inteleg de ce trebuie sa se justifice in fata ta ca a dat scaunele altcuiva.

daca erau pe bani nu cred ca te mai agitai atata.asa e cand ceva e moca.te superi ca nu ai ajuns tu primu la ele. laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif .

daca toata lumea e libera sa faca ce doreste de ce te superi atat ca a luat gabi scaunele?

MESAJ PTR GABI:dai frate omului scaunele ca nu o sa doarma o saptamana.si terminam odata cu balciul asta de pe topicul omului.



brown.shark
coman cosmin - ;

Click to view attachment


eu chiar nu ma agitam....dar tu....
coman cosmin
am vazut ca nu te agiti.stai calm ca acum vin si baietii cu ochi albastri si camasi albe dupa tine.nu te agiti???de ieri pana azi ai 6 postari strict legate de scaune. wanker.gif wanker.gif wanker.gif wanker.gif .sau nu stii nimic???



gabitaaaa vezi cum faci cu scaunele alea.poate dai si o lumanare la ele sa fie primite.dar din dar se face rai.

brown.shark
eu am continuat un schimb de replici cu initiatorul , numarul postarilor mele / noastre era normal sa creasca, se poate deduce clar ca noi incheiasem discutia de vreo ora.
ai aparut tu intr-o discutie inchisa, din care nu ai facut parte deloc, ai inceput sa ma jignesti , chiar gratuit as zice....

nu vad de ce sa intru in polemica inutila cu tine, care nu faci diferenta intre o gluma si jigniri...

05aBi
Singurul lucru pe care o sa-l dau o sa fie o bere lui daman la prima intalnire drinks.gif , nu le-am putut lua eu pentru ca nu eram prin zona.

Daca tot te lauzi singur ca ai primit material de tapiterie de calitatea franceza, la valoarea ta ce te mai uiti la niste scaune de 30 de ani ?
Eu mi-am luat ceea ce am avut nevoie din set, adica un obiect, restul ma gandeam ca sa ti-l dau tie ca sa te linistesc, sa poti dormi linistit in prima saptamana in care interiorul o sa fie la tine si in celelalte care vor urma. Dar vazand faptul ca este egal cu 0 pentru tine interiorul, sunt nevoit sa gasesc alt impatimit.
haifisch
speram sa te opresti brownshark....dar nu te lasi....ai 20% warn pentru porcariile de aici.....demult ai cautat-o....instigi la scandal tot timpul

si nu vorbi tu de seriozitate.....asta daca mai tii minte jantele alea care vroiai sa le iei de la mine
brown.shark
haifisch - "si nu vorbi tu de seriozitate.....asta daca mai tii minte jantele alea care vroiai sa le iei de la mine " = doar referitor la replica asta vreau sa iti amintesc ca e vorba de o simpla discutie purtata in octombrie 2007 unde te-am intrebat de pret si link unde pot sa le vad . nu ti-am cerut sa le tii blocate pt mine nici macar o zi.
haifisch
nu cred ca printr-o simpla discutie....ma pui sa iti fac poze la fiecare coltisor de janta.....imi ceri o suta de mii de detalii si apoi cand le aduc acasa nu ai mai scos un cuvant dar in fine nu mai conteaza

e ultima oara cand mai vad cum aprinzi tu fitilul in vreo discutie pe aici....ca daca ar fi sa pun intr-o balanta sfaturile bune cu offtopicul si cat iti place raca si scandalul pai se duce draq balanta

de acum inainte orice devieri cum ai avut in discutiile cu bogdyy, baiatul care i-am dat ban (florinsd si nu mai stiu cum) si aici vor fi sanctionate....

O zi buna
brown.shark
pentru poze mi-ai trimis un link pe forum unde era deja postata masina.

faptul ca te-am intrebat ce scrie pe ele, (nu se vedea din poze) , adica ET, J, KBA cred ca e ceva normal.

nu am aprins nici un fitil.

postari, ale oricui, gen "bogdyy", ar trebui sa le sanctionati voi direct daca vreti, daca analizezi cum initiaza bogdyy topicurile, e ceva gen "hai sa va spun cat de proasta e masina pentru care voi astia de pe forum sunteti pasionati". daca nu-i place masina , marca, poate sa o schimbe, nu sa initieze discutii inutile, gen"daca un capac care inteleg ca trebuia sa fie etans nu mai este, asta inseamna ca lasa apa sa intre?".

multumesc pt amenintari.
TiL
haifisch, brown.shark, sunteti offtopic rau (!)
xox
Arata foarte bine masina smile.gif

O pastrezi alba ori ii schimbi culoarea? Mie imi place mult a lui Gabi, cum arata neagra. Nu stiu de ce dar am impresia ca E21 e o masina care ar trebui sa fi fost facuta doar neagra sau rosie (323i) tongue.gif
daman
masina o sa ramana alba.deocamdata sa o trec pe numele meu,am bagat-o deja la financiar.
daman
acum am si ceasuri cu turometru (multumita lui jamaicanu),boxe ovale pentru spate care se potrivesc la fix in polita spate si jante dublate care au iesit destul de late smile.gif
05aBi
Ce cauciuri vei pune pe jantele alea ?
Apropo, cat te-a dus operatia la jante ?
daman
o sa le pun pe cele care le am acum ca nu mai am bani si de gume.175/65 r13. fiecare jantele au costa 160 ron ambele si in total mi-au trebuit 4 jante modelul cu buza mai lata.
bartro
Nu cred ca pot sa mergi cu jantele alea.. tragi de volan, sta ciudat masina. Adica, nu pare o chestie cu ET calculat. Sau gresesc?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.