Help - Search - Members - Calendar
Full Version: E30 320i
BMWZone > COMUNITATEA BMWZONE.RO > Masina mea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Mouse
Un urs 2.5 ca toti ursii din 88 luat de la un neamt de altfel pasionat ca si noi...
are 210.000km...motorul pare sa fie in apele lui...
ca dotari...nu f.multe:
servo
abs
oglinda mtech
plafoniera cu temporizare
plafon negru
alarma de fabrica+inchidere
arcuri galbene apex(undeva la -70 sau 80 fatza si -60 spatele)+amortizoare fata koni reglabile pe duritate
discuri perforate fata
hella smoked (care or sa apara pe cabrio tongue.gif )
interior recaro
volan raid hp

cu masina am mai luat si niste jante pe 15(gen alpina dar fara capac pe mijloc)

chiar azi am schimbat arcurile fata pt. ca imi plafonau talarele de la arc in piulita de strange amort.pe jamba(nu ca nu mi-ar fi placut asa cocosata)...am pus niste fk-uri new -60
la spate n-am umblat inca...pare sa stea ok

ce ma intereseaza la ora asta e sa-l inscriu si nimic mai mult...mai vedem dupa...afara inca este frig si cam greu de ursarit cool.gif

in rest numai stiu...am facut cateva poze asa murdara cum e....inainte sa-i schimb arcurile

sa ne auzim cu bine la anul...... party.gif fnd (7).gif
alex230ro
cat mai costa o jucarie din asta??
Mouse
QUOTE (alex230ro @ Dec 29 2008, 11:18 PM) *
cat mai costa o jucarie din asta??


cam 2000...
MARI_NSL
e treaba cu masina ... imi place ... trebuia sa o ia niste prieteni ... dar ai fost mai rapid smile.gif)

ps. ce bani vrei pe arcurile alea de le-ai dat jos dp fata ?
Mouse
QUOTE (MARI_NSL @ Dec 30 2008, 02:10 AM) *
e treaba cu masina ... imi place ... trebuia sa o ia niste prieteni ... dar ai fost mai rapid smile.gif)

ps. ce bani vrei pe arcurile alea de le-ai dat jos dp fata ?


sti si tu....cand te coiesti nu faci nimic asa am facut eu cu hardtopu' de la hai-u....
momentan nu le dau...cand o da caldura am sa le pun dar cu niste mici inaltatoare de cauciuc...de fabrica...daca stiam ca sta aproape la fel ca inainte le bagam de acu...dar cine a stiut...
MARI_NSL
QUOTE (Mouse @ Dec 30 2008, 02:13 AM) *
sti si tu....cand te coiesti nu faci nimic asa am facut eu cu hardtopu' de la hai-u....
momentan nu le dau...cand o da caldura am sa le pun dar cu niste mici inaltatoare de cauciuc...de fabrica...daca stiam ca sta aproape la fel ca inainte le bagam de acu...dar cine a stiut...



iti dau unele verzi la schimb . alea cred ca sunt un pik mai inalte ... si nu mai pui nici un inaltator biggrin.gif
Mouse
QUOTE (MARI_NSL @ Jan 3 2009, 04:02 AM) *
iti dau unele verzi la schimb . alea cred ca sunt un pik mai inalte ... si nu mai pui nici un inaltator biggrin.gif


ai pm...
Mouse
azi am fost sa o spal..........nu ma asteptam sa iasa asa bine laugh.gif
sa vina vara ca o sa curga polish-urile pe eaaa...rauri rauri biggrin.gif
haristeas51
cu inmatriculatul ce faci ? huh.gif
Mouse
QUOTE (haristeas51 @ Jan 8 2009, 10:25 AM) *
cu inmatriculatul ce faci ? huh.gif


recarosare amice!



chiar ieri i-am schimbat filtrele....mann TOT....uleiul...mai la primavara si la cutie servo...si altele
mario.b
QUOTE (Mouse @ Jan 8 2009, 08:04 PM) *
recarosare amice!



chiar ieri i-am schimbat filtrele....mann TOT....uleiul...mai la primavara si la cutie servo...si altele



Daca nu sant prea indiscret cat te duce distractie cu recarosarea?? Ca am inteles ca pentru masini care nu au fost inmatriculate tre sa platesti taxa de poluare. Multam fain de raspuns.

On topic frumoasa masina snf (30).gif
Silviu
http://bmwzone.ro/forums/RECAROSARE-t6739.html .
Mouse
QUOTE (mario.b @ Jan 9 2009, 07:18 PM) *
Daca nu sant prea indiscret cat te duce distractie cu recarosarea?? Ca am inteles ca pentru masini care nu au fost inmatriculate tre sa platesti taxa de poluare. Multam fain de raspuns.

On topic frumoasa masina snf (30).gif


faza cu platitul taxei o vorba proasta aruncata de multi prosti sincer...si lumea o tzine paia proasta s-au recarosat atatea f.recent...
si ti-a dat silviu sa vezi...+ cat m-or mai duce actele...oricum vreau sa ma misc rapid...


merci... smile.gif
Mouse
tot de la joaca... tongue.gif

brigada "ursuleturi" laugh.gif
jakal
hai bag-o la dezmembrat ca am nevoie urgent de bara fata ,fusta ..........sau daca auzi pe cineva suna-ma te rog.......
Mouse
QUOTE (jakal @ Jan 13 2009, 01:14 AM) *
hai bag-o la dezmembrat ca am nevoie urgent de bara fata ,fusta ..........sau daca auzi pe cineva suna-ma te rog.......


nu se cuvine...asa masina sa ajunga pe ultimul drum smile.gif
te anunt daca gasesc ceva!
alex230ro
daca o bagi la dezmembrat te alerg de nu te vezi laugh.gif
uwe
din toti ursii pe care i-am avut la dezmembrat au fost 3 dupa care cam plang si acum...
cel mai naspa e in momentul cand scoti tot si vezi caroseria in stare impecabila cu ceara pe ea...

Mouse
QUOTE (uwe @ Jan 13 2009, 02:47 PM) *
din toti ursii pe care i-am avut la dezmembrat au fost 3 dupa care cam plang si acum...
cel mai naspa e in momentul cand scoti tot si vezi caroseria in stare impecabila cu ceara pe ea...


cunoscatorii stiu de ce...
si eu am avut 2 tzipla...la taiat
alex230ro
de aia zic ca te alerg,macar astia care mai sunt in apele lor sa traiasca sad.gif
offf si sunt din ce in ce mai rari
inca imi pare rau dupa jucarie,da poate imi iau eu altul
Mouse
QUOTE (alex230ro @ Jan 13 2009, 08:36 PM) *
de aia zic ca te alerg,macar astia care mai sunt in apele lor sa traiasca sad.gif
offf si sunt din ce in ce mai rari
inca imi pare rau dupa jucarie,da poate imi iau eu altul

la 4000-5000 iei ceva tzipla si de la noi smile.gif
316i
Da-mi voie sa ma indoiesc...
alex230ro
mai bine iau o coaja la cateva sute de euro s fac recarosare
Mouse
QUOTE (316i @ Jan 15 2009, 04:12 PM) *
Da-mi voie sa ma indoiesc...


1.8is an 90 a lu mihai 90 FUR...diamant swartz(vopsea originala)kit exterior ac snitzel,buza is,interior recaro impecabil...si alte chestii mici pe ea...jante pe 16
4000e si sti si tu ca arata bine..... smile.gif

eu zic ca merita toti banii masina!

CONCLUZIA??? la 4000 iei urs impecabil de 2-3 luni in RO
316i
Astea sunt exceptii, cine stie de ce o cere doar atata pe el.
Mouse
QUOTE (316i @ Jan 16 2009, 12:19 AM) *
Astea sunt exceptii, cine stie de ce o cere doar atata pe el.


o fi stramba recarosarea la serii laugh.gif
uwe
IS la 4 usi?
alex230ro
hmmm nu,am intrebat si eu asta deci recarosat si pe carte scrie motor fara serie,acum sincer masina arata ok dar si 4000 euro e ca mult,din ce am inteles ca dotari are doar trapa geamuri si oglinzi electrice si inchidere centralizata,o sa incerc sa ajung zilele astea sa o vad si atunci pot da o parere mai clara.Ma batea gandul la un urs da acum nu are rost ,poate peste ceva timp...
Mouse
QUOTE (uwe @ Jan 17 2009, 06:12 PM) *
IS la 4 usi?


o fi de america laugh.gif
Mouse
la treaba cu actele mai trebuie sa depun dosarul la militie dar inainte de asta tre sa duc caroseria la remat...imi trebuie neaparat foaie cum ca am casat-o......si aia e

avem si jante pe 16 in carte biggrin.gif
erau pe brief...
jakal
si eu am trecut 16 pe carte...tongue.gif.......deci o ardem legal......cu toate ca pe taloanele noi nu mai scrie dimensiunea rotilor......

diseara pe la 21.00 vin pe la wpp la garaj.....poate ne gasim la un cico......smile.gif)
little six bmw
poi ce scrie pe talonul nou?
316i
Nimic. Nu mai sunt scrise nici dimensiunile rotile nici seria motorului.
Shark
QUOTE (316i @ Jan 22 2009, 09:38 PM) *
Nimic. Nu mai sunt scrise nici dimensiunile rotile nici seria motorului.

Chiar pe bune nu mai scrie nici motor si nici roti???? Vladut, te rog daca ai cum, pune un scan cu noul talon ca sunt TAAAAARE curios! (bineinteles stergand mai intai datele secrete tongue.gif )
jakal
QUOTE (316i @ Jan 23 2009, 09:38 AM) *
Nimic. Nu mai sunt scrise nici dimensiunile rotile nici seria motorului.



asa e....am scos talonul acum o sapt......ce ma deranjeaza ca e prea mare
little six bmw
am vazut in seara asta pe talonul nou la o pisicuta ca era trecut la completari anvelope optionale de .... pe 17. cred ca se trec doar la solicitarea proprietarului
Mouse
eu am pierdut toate actele dupa ce le-am luat de la rar...mai imi trebuia bonul de remat si o inscriam
am refacut aproape tot mai putin brief-urile...si ca sa o inscriu trebuie sa stau pe bara sa verifice masina in DE. la ora asta sunt cazut psihic...fizic...tot...
ma duc luni din nou sa depun dosarul si sa ma bage la verificat...am inteles ca se poate astepta chiar si 10luni....nu 1 luna cum zic ei...
asa a fost sa fie ghinionul...................................................................
bartro
sad.gif imi pare rau..
little six bmw
poi da anunt in ziar sau scoate vorba in oras ca le-ai pierdut si oferi ceva recompensa...o parere ...ca cine le-a gasit nu prea are ce face cu ele. bafta
Mouse
da in finee....asta e sapt asta sper sa o rezolv cumva macar sa depun dosarul...

poze cu donatoarea...pacat de ea o masina cat de cat intreaga...daca o cautai sa o faci pt.tine sa ai cu ce sa mergi nu o gaseai dar de taiat s-a gasit imediat o masina buna...
mai aveam si niste filmulete cu burn-uri inainte de taiare...dar nu merg puse aici......
Mouse
i-am "curatat" un pic discurile...ca ruginisera biggrin.gif

am spalat-o si i-am dat un polis+ceara....ca s-ar putea sa mai aiba de asteptat.... sad.gif
inca n-a venit timpul potrivit pt. "aceea" migala... moil.gif
Silviu
I-ai facut cetatenie! tongue.gif
Mouse
QUOTE (Silviu @ Feb 6 2009, 06:10 PM) *
I-ai facut cetatenie! tongue.gif


inca nu...sunt nr.de pe donatoare cica ar fi legal pana se inscrie dar nu ma risc,am cu ce sa merg......EHHH ??? laugh.gif
virusss
de ce are 2 incuietori pe usa de la sofer? biggrin.gif
haristeas51
sa ai mai multe sanse sa nimeresti noaptea cu cheia smile.gif)
franko
este alarma din fabrica . este o cheie cu mai multe piese metalice care se aranjeaza cand este "bagata in gaura " smile.gif)
Ciupanezu
Poţi să pui o poză cu cheia? N-am văzut niciodată una de acest gen..
franko
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=65&fg=60

piesa 6 este incuietoarea si piesa 8 este cheia
Ciupanezu
Mersi!
Ar fi interesantă şi o poză. smile.gif
franko
cu poza e ceva mai greu din cauza ca au fost destul de rare sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.