Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Covorase auto de pe Ebay
BMWZone > PIATZA BMWZONE.RO > Avizierul pietzei BMWZone
Pages: 1, 2
georgem
Si mie mi-a ajuns rabdarea la capat. Se implinesc 3 saptamani de cand zicea ca le-a expediat a doua oara. Ii scriu din nou sa vad ce mai zice...
florin83
nu trebuia sa dureze atat. era asigurat coletu?
georgem
QUOTE (florin83 @ Aug 12 2007, 10:41 AM) *
nu trebuia sa dureze atat. era asigurat coletu?

Sincer sa fiu nu cred ca le-a expediat deloc.
georgem
La sfarsitul saptamanii tercute mi-a zis vanzatorul ca s-au intors din nou covorasele la el, cu mesajul ca au incercat sa le livreze de 2 ori si nu m-au gasit acasa. Dar nici nu mi-au lasat nimic in cutia postala sa-i contactez eu fuyou_2.gif Si pe adresa am trecut si numarul meu de telefon mobil, chiar nu inteleg de ce nu m-au sunat (poate nu l-a trecut vanzatorul totusi, cine stie).

Am vorbit cu el si a zis ca mi le trimite prin posta, pe cheltuiala lui. Sper sa ajunga in cele din urma, ca rabdarea oricum mi-am pierdut-o de mult timp. La fel ca si voi, de altfel.
io'sŪ
asa e la noi.. la RRomanica, posta p*^dii rromana, mie nu au vrut sa-mi dea coletul cu narile negre ca nu era numele meu la destinatar (greseala vanzatorului) dar adresa era buna,
georgem
S-ar putea sa fie vorba de Cargus, prin ei a sosit primul colet cu covorasele de cauciuc. Atunci mi-au lasat o hartie rupta de mana de dimensiuni aproximative 1.5 x 6 cm in cutia postala cu un cod de colet scris cu pixul. I-am sunat eu si le-am spus sa-mi aduca pachetul la servici. Evident ca nu au gasit codul dupa codul respectiv, dar l-au gasit dupa nume...
Daca ajunge pachetul prin posta poate mi-a pus in el si biletul cu explicatia ca nu m-au gasit acasa cand au vrut sa-l livreze, ca l-am rugat pe vanzator sa mi-l trimita, ca sa stiu cine e acea firma "serioasa" de curierat care face asa ceva.
io'sŪ
deci, hai sa-ti spun eu cum e procedura:
daca pachetul vine prin curier, atunci curierul trebuie sa iti dea telefon (vanzatorul e obligat sa-ti ceara nr de tel) inainte ca el sa ajunga la tine acasa cu minim 5 min, daca printr-o exceptie nu are nr tau de tel, sau ai tel inchis, sau nu raspunzi (etc) iti lasa acel bilet ori lipit pe usa de la intrare, ori in cutia postala cu codul respectiv si nr de tel unde sa te adresezi
daca pahetul vine prin posta rromana (a p*^dii) nu iti aduce nimeni coletul acasa, iti lasa frumusel factorul postal o hartiuta (aviz) in cutia postala, iar pe acea hartiuta scrie ca ai primit ceva (colet, recomandata etc) si iti mai scrie si in ce zi si intre ce ore sa te prezinti sa-l ridici si de unde

in cazul tau cred ca vanzatorul omite ceva, ori ceva din adresa ori nume .... ceva se intampla, sau poate ai tu probleme cu posta, ai vre-o adresa mai naspa ceva.....sau pur si simplu ghinion, am inteles ca nu e prima data cand se intampla asta
georgem
Au ajuns covorasele comandate pe Ebay!!!!!! Am primit biletelul de la posta ca am primit colet din Germania. Deseara ma duc sa le iau, sper sa mai prind deschis la posta. Abia astept smile.gif
TiL si ionusunt, sper ca mai aveti nevoie de ele. Stiu ca a durat foarte mult, dar n-a fost vina mea ca au ajuns abia acum.
TiL
In sfarsit!
georgem
M-am intalnit cu TiL si i-am dat covorasele. M-am mai uitat acum odata in contul de la PayPal sa vad exact cat am platit pe ele plus 2 transporturi. Cel de al treilea, cand au si ajuns, l-a suportat vanzatorul.
Jul. 18, 2007 Payment To ro schuster Completed Details -€15.00 EUR
Jun. 7, 2007 Payment To ro schuster Completed Details -€84.97 EUR

Si asa e plata pentru primele covorase, cele de cauciuc:
May 21, 2007 Payment To ro schuster Completed Details -€34.99 EUR

Deci la aproape 5 luni de zile de la prima comanda am in sfarsit si eu covorasele... Inca nu le-am montat, ca n-am avut timp. Dar o sa ies azi cand iau o pauza la birou sa le montez, sa vad cum vin.
TiL
Se prezinta mai bine decat ma asteptam, cele din spate, cu toate ca nu le-am incercat par sa fie perfecte, profilate exact dupa podeaua de E28, care are un colt diferit de celelalte modele. L-am pus doar pe cel de la sofer, vine perfect, dar ar fi fost mai bine daca limba care se intinde sub pedale era mai lunga. "Clemele" autofiletante de plastic care au venit cu ele sunt f misto... le infigi in mocheta si le lasi acolo, putand sa fixezi mocheta pe ele wink.gif
georgem
Le-am pus si eu pe ale mele, vin perfect.

M-am uitat prin hartiile ce-au venit cu coletul si am gasit si ce-l rugasem pe vanzator, o hartie de la o expediere anterioara, cu motivele pentru returnarea pachetului.
Pachetul a sosit la CARGUS si a fost returnat cu motivele ""WRONG ADDRESS" si "UNCLAIMED". Evident ca adresa nu era gresita, era cea buna, exact ca si la expedierea cand am primit pachetul.
Deci pana la urma vanzatorul a fost foarte serios, nu m-a mintit ca ar fi expediat pachetul, cum ma gandeam la un moment dat ca e posibil. Cei de la CARGUS sunt neseriosi.
316i
Si eu am doua astfel de experiente cu cargus. Urat.
mertan
cargus de treaba... fac curier naspa.
georgem
Am covorasele auto de pe Ebay de E30 Cabrio ale lui Ionusunt. Cum el nu mi-a raspuns la PM-uri si nu m-a mai contactat in legatura cu ele, cred ca o sa le pun la vanzare...
manole74
Merg la E28?? Le vreau eu!
georgem
Nu stiu daca merg, cred ca sunt facute exact pentru E30 cabrio, cel putin ale mele si ale lui TiL au fost facute exact pentru E34 si E28.
As putea sa le incerc pe un E28 cu prima ocazie cand mai e o intalnire...
georgem
Am facut niste poze cu ele.
Click to view attachment Click to view attachment
Click to view attachment Click to view attachment Click to view attachment
Covorasele din fata au inclusiv prinderi de podea, 3 pentru la sofer si 2 pentru pasager.
Sunt textile, dar pe partea din spate au ceva dintr-un fel de cauciuc impermeabil.
Eu personal sunt incantat de cum se comporta, parca nu se lipeste noroiul de ele smile.gif
ledocteur
daca nu le mai vrea fratimiu ti le cumpar eu. dar da-mi si mie un pret si un nr de tel pe pm. mersi
bartro
QUOTE (ledocteur @ Nov 26 2007, 02:52 PM) *
daca nu le mai vrea fratimiu ti le cumpar eu. dar da-mi si mie un pret si un nr de tel pe pm. mersi

Cadou de Craciun?
ledocteur
QUOTE (bartro @ Nov 26 2007, 03:14 PM) *
Cadou de Craciun?

laugh.gif ar vrea el. el sa-mi faca mie cadou ca e mai mare smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.