Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Covorase auto de pe Ebay
BMWZone > PIATZA BMWZONE.RO > Avizierul pietzei BMWZone
Pages: 1, 2
georgem
Am primit in sfarsit coletul cu covorasele auto. Mare teapa... Sunt de cauciuc si sunt de E87 (evident ca nu se potrivesc foarte bine, mai ales dreapta fata, trebuie putin mai ingust).
Si vroiam ne aparat sa fie textile, cum erau in poze, nu de cauciuc.
TiL
le vinzi?
Eu as vrea unele de cauciuc, daca se potrivesc cat de cat in E28.
georgem
QUOTE (TiL @ May 30 2007, 03:15 PM) *
le vinzi?
Eu as vrea unele de cauciuc, daca se potrivesc cat de cat in E28.

Le-as vinde. Le-am pus in masina mai devreme sa vad cum vin. Cele din spate vin foarte bine, cel de la sofer vine cat de cat ok, cel din dreapta fata e prea lat in partea din fata si nu sta bine.
Problema mea cea mai mare cu ele e ca vroiam textile, nu din cauciuc.
bartro
QUOTE (georgem @ May 30 2007, 03:25 PM) *
Le-as vinde. Le-am pus in masina mai devreme sa vad cum vin. Cele din spate vin foarte bine, cel de la sofer vine cat de cat ok, cel din dreapta fata e prea lat in partea din fata si nu sta bine.
Problema mea cea mai mare cu ele e ca vroiam textile, nu din cauciuc.


Daca ai primit alceva decat ai comandat, faci reclamatie la vanzator.. Nu ai prin paypal un fel de asigurare pana la 500Euro? Nu stiu daca se aplica in cazul tau, dar poate merite investigat un pic.
georgem
QUOTE (bartro @ May 30 2007, 04:03 PM) *
Daca ai primit alceva decat ai comandat, faci reclamatie la vanzator.

Nu stiu germana ca sa-mi dau seama daca e scris pe undeva in licitatie ca sunt din cauciuc. Am folosit pentru traducere language tools de la Google, sa traduc din germana in engleza, si n-am gasit asa ceva, iar in poza erau unele textile, si scria ca sunt la fel pentru toate modelele de bmw.
bartro
QUOTE (georgem @ May 30 2007, 04:55 PM) *
Nu stiu germana ca sa-mi dau seama daca e scris pe undeva in licitatie ca sunt din cauciuc. Am folosit pentru traducere language tools de la Google, sa traduc din germana in engleza, si n-am gasit asa ceva, iar in poza erau unele textile, si scria ca sunt la fel pentru toate modelele de bmw.


la http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?Vie...p;rd=1&rd=1

Scrie:
Die Qualität aller gelieferten Fußmatten entspricht exakt der abgebildeten auf
aste in Romaneste inseamna ca calitate de toate covorasele livrate este cum este in imagina.
Si:
Fresco
Fresco e un material care seamana oarecum cu velours. Cum vezi in poze.

Nu zice nimic despre cauciuc.
batz
george,m-ar interesa p mine sa le iau.de mult vreau sa iau pt a mea din cauciuc.acum nu stiu daca s-ar potrivi p e46.
georgem
QUOTE (bartro @ May 30 2007, 05:16 PM) *
la http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?Vie...p;rd=1&rd=1

Scrie:
Die Qualität aller gelieferten Fußmatten entspricht exakt der abgebildeten auf
aste in Romaneste inseamna ca calitate de toate covorasele livrate este cum este in imagina.
Si:
Fresco
Fresco e un material care seamana oarecum cu velours. Cum vezi in poze.

Nu zice nimic despre cauciuc.


Cam asa ceva am inteles si eu din descriere, "velours" imi suna a material textil, iar in poze sunt din material textil.
I-am scris vanzatorului cele 2 probleme, sunt curios ce-mi raspunde.

QUOTE (batz @ May 30 2007, 06:19 PM) *
george,m-ar interesa p mine sa le iau.de mult vreau sa iau pt a mea din cauciuc.acum nu stiu daca s-ar potrivi p e46.


Am vorbit cu TiL sa vina sa le vada daca i se potrivesc lui. Daca nu-i sunt bune/nu le vrea, esti urmatorul pe lista, ok?
batz
da,e ok .mersi smile.gif
georgem
Mi-a raspuns vanzatorul, mi-a scris ca a fost o greseala, sa-i trimit inapoi covorasele si mi le trimite pe cele care trebuiau trimise de prima data.
Daca nu le vrea niciunul dintre voi le trimit inapoi, daca le vreti le cumpar din nou pe cele de prima data.
io's®
si plata transportului cine o tine/????
georgem
El a zis ca mi le livreaza fara sa mai platesc eu transportul pe celelalte, dar transportul ca sa-i trimit eu inapoi covorasele de cauciuc ramane sa-l platesc eu, se pare.
Poate o sa-i placa lui TiL covorasele maine si o sa le ia pentru masina lui, sau daca nu lui Batz.
Ele sunt ok, sunt speciale pentru BMW (pentru E87, dar poate se potrivesc si la altele mai bine decat la a mea, in special dreapta fata), dar eu nu vreau de cauciuc, vreau din material textil.
ionusunt
daca nu ii merg lui batz ia-ma si pe mine in considerare...desi ala din dreapta e marea problema.
georgem
M-am intalnit cu TiL si nu ii sunt bune covorasele din spate (sunt prea scurte pentru E28 se pare, pentru E34 sunt ok).
Asadar, sa vedem cum facem sa le vada batz, ionusunt si daca mai e altcineva interesat. Daca nu, saptamana viitoare le trimit inapoi.
batz
pai eu pot pana marti oricand.smile.gif dami un pm cu adresa sau nr de tel si vbm
ionusunt
QUOTE (batz @ Jun 1 2007, 08:00 PM) *
pai eu pot pana marti oricand.smile.gif dami un pm cu adresa sau nr de tel si vbm

george sta pe aceiasi strada cu prietena mea domnule batz tongue.gif
batz
interesant tongue.gif ii fac azi o vizita smile.gif
Iulika0069
Prietenei?? smile.gif)
batz
QUOTE (Iulika0069 @ Jun 2 2007, 07:44 AM) *
Prietenei?? smile.gif)

m-ai dat de gol...tongue.gif laugh.gif
georgem
I-am vandut lui batz putin mai devreme covorasele, se potrivesc perfect la el in masina.
Peste cateva zile o sa fac curatenie in topic, o sa mut discutia despre covorase pe un topica separat.
io's®
QUOTE (georgem @ Jun 4 2007, 05:42 PM) *
I-am vandut lui batz putin mai devreme covorasele, se potrivesc perfect la el in masina.
Peste cateva zile o sa fac curatenie in topic, o sa mut discutia despre covorase pe un topica separat.

si sa-ti comanzi altele de e34 biggrin.gif wink.gif
georgem
QUOTE (io`s @ Jun 4 2007, 06:05 PM) *
si sa-ti comanzi altele de e34 biggrin.gif wink.gif

Exact. Vanzatorul mi-a zis ca a fost o greseala si ca mi le trimite pe cele textile de E34 daca i le trimit inapoi pe astea, cum am mai zis. I-am spus ca incerc sa le vand pe astea si ca o sa licitez din nou pentru covorasele pe care trebuia sa mi le trimita. Mi-a zis Til ca poate ne combinam sa comandam si pentru mine si pentru el in acelasi timp. Deocamdata el nu e hotarat de care sa comande, a si deschis un topic pentru asta, ca nu are vanzatorul respectiv de E28. Ma mai gandesc daca sa comand tot de la acelasi sau sa comand de la altcineva smile.gif
ionusunt
QUOTE (georgem @ Jun 4 2007, 07:53 PM) *
Exact. Vanzatorul mi-a zis ca a fost o greseala si ca mi le trimite pe cele textile de E34 daca i le trimit inapoi pe astea, cum am mai zis. I-am spus ca incerc sa le vand pe astea si ca o sa licitez din nou pentru covorasele pe care trebuia sa mi le trimita. Mi-a zis Til ca poate ne combinam sa comandam si pentru mine si pentru el in acelasi timp. Deocamdata el nu e hotarat de care sa comande, a si deschis un topic pentru asta, ca nu are vanzatorul respectiv de E28. Ma mai gandesc daca sa comand tot de la acelasi sau sa comand de la altcineva smile.gif

vezi ca s-ar putea sa ma combin si eu biggrin.gifl a textile de e30...cauciuc am facut deja prostia sa le iau de la bavaria sad.gif
TiL
Ok, anunta-ma cand te hotarasti sa le comanzi si-ti spun de care sa iei, ca inclin spre cele de septar.
georgem
Eu sunt hotarat, i-am scris vanzatorului despre posibilitatea de a expedia toate cele 3 seturi cu un singur pachet, astept sa vad ce-mi raspunde.
Daca si voi sunteti hotarati 100% spuneti-mi, ca sa nu comand si sa nu le mai vreti smile.gif

Licitatia actuala e aici:
http://cgi.ebay.co.uk/Fussmatten-Velours-B...1QQcmdZViewItem
ionusunt
eu sunt hotarat!cand faci comanda ?cum facem cu banii?
georgem
Am primit azi raspuns ca are covorase textile pentru toate modelele, de cauciuc nu are pentru E28 sau E32 (pentru TiL). Cred ca pana la urma o sa vrea si TiL covorase textile.
Cu banii... Daca fac azi comanda va spun cat face totalul si impartim la 3. Teoretic ar trebui sa fie 3 * 25 + 10, daca nu e mai scump transportul pentru 3 seturi de covorase (din motive de greutate a pachetului).
Ne intalnim noi sa-mi dati banii, eventual chiar cand sosesc covorasele. Eu i le platesc azi sau maine.
Bun, in cazul asta licitez pentru covorase si ii spun sa-mi calculeze pretul total pentru 3 seturi de covorase.

LE: Licitatia e asta: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...hlink:middle:uk
georgem
Am licitat si am platit, asteptam acum sa vina.
Am platit 84.97 EUR. O sa vad pe extrasul de cont peste 2-3 zile care e suma exacta in RON.
ionusunt
zuper..in cat timp ar trebui sa apara?eu duminica seara ma intorc de la munte.daca e incerc sa dau de tine cumva si sa iti dau banii sa scap de o grija wink.gif biggrin.gif
georgem
Sper sa ajunga luni sau marti.
TiL
Luni seara iau si eu banii.
ionusunt
deci azi sau maine?sau sapt viitoare luni sau marti? biggrin.gif
georgem
Eu speram ca saptamana asta, dar azi mi-a mai scris un mail in care sa ma intrebe cand e fabricat E28-ul, deci azi le expediaza cel mai devreme.
snk_2cool4u
vreau si eu covorase de e36 textile...
cam cat costa ? in lei
TiL
Nu stiu daca se mai incurca George sa faca inca o comanda. Si-asa vad ca i-am cam incurcat, se pare ca furnizoru-i nelamurit cu E28-ul. Ceva vesti?
georgem
L-am mai intrebat pe vanzator daca le-a expediat, si se pare ca le-a comandat special pentru mine din alta parte (nu stiu pentru care dintre masini) si apoi mi le expediaza. Eu sper sa ajunga saptamana viitoare, ca sa le plimb prin Italia.

@snk_2cool4u: comanda speciala pentru altcineva nu fac; daca spuneai cand am comandat pentru mine, TiL si ionusunt iti comandam si tie.
Pretul a fost 25 Euro de masina plus transportul 10 euro impartit la numarul de masini (adica 3 in cazul de fata).
ionusunt
ceva vesti ?tongue.gif
georgem
Din pacate inca nu. I-am mai scris dar inca n-a raspuns.
Va tin la curent sad.gif
ionusunt
mersi mult oricum pt deranj george .suntem in stand by tongue.gif
TiL
ma simt cu musca pe caciula...
ionusunt
se mai aude ceva de presuri ? sad.gif
georgem
I-am mai scris acum o saptamana si ceva si pe 1 iulie mi-a trimis mesaj ca sunt deja expediate. Adresa e cea de la birou. Nu am primit insa nimic, cum am ajuns la birou i-am intrebat pe portari daca am primit vreun pachet.
Nici nu stiu ce sa cred, daca vanzatorul le-a trimis sau m-a mintit sad.gif
Mai astept cateva zile, daca nu vine nimic fac reclamatie la e-bay.
ionusunt
sa stii ca mi s-a intamplat sa astept la pachete din germania si uk si o saptamana si o luna.ca si la acoperis de altfel (6 saptamani sad.gif ) si eu credeam ca mi-au dat teapa ,dar nu a fost asa .eu tind sa dau vina pe sistemul romanesc
georgem
Sper sa fie asa, sa ajunga cu intarziere, dar sa ajunga.
georgem
In sfarsit o veste buna, mi-a scris vanzatorul ca i s-a intors pachetul inapoi pe motiv ca ar fi adresa gresita si alt motiv (probabil scria ceva in romana si n-a inteles).
I-am dat adresa de acasa sa-mi trimita din nou pachetul (adresa unde mi-a trimis prima data setul de covorase si le-am primit). Sper sa ajunga intr-o saptamana si ceva.
io's®
ieri, mi-am cumparat din targ vitan covorase din cauciuc, speciale pt e46, germane, vin ft bine pe masina, 150ron
sunt ft multumit!
georgem
Mi-a mai cerut vanzatorul 15 euro pentru livrarea din nou a covoraselor mad.gif
io's®
mai bine ii spui tu sa-ti bage banii inapoi in PayPal si iti cumperi de aici.. crezi ca nu gasesti?
georgem
M-am uitat si nu prea gasesc decat din cauciuc sau pe comanda la magazinele de piese auto si la pret mult mai mare.
I-am trimis si cei 15 Euro, sper sa le trimita si sa ajunga de data asta, i-am spus sa mi le trimita la adresa de acasa, unde mi-a mai trimis prima data covorasele care au ajuns la Batz.
ionusunt
nu vreau sa par penibil sau genul de om care bate la cap oamenii ,dar se mai intampla ceva cu covorasele ? nu de alta dar as vrea sa fac cumva sa le am ,eventual bavaria ,deoarece si mocheta o voi schimba s in curand voi pune la punct micile maruntaie pe care le mai am de rezolvat la cazanul meu tongue.gif asa ca no offense george doar vreau sa stiu tongue.gif astept raspuns smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.