Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Accidente
BMWZone > DIVERSE > Auto diverse
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
jaffar
poate credeti ca octavia e vreun bolid, sau va simtiti piloti ? priviti putin, luati o gura mare de aer, si mai ginditi-va
Sorin
chiar daca vedeti ca este o skoda sa nu credeti ca in alte masini se intampla altfel
TiL
Din cate am auzit masina mergea cu 170km/h, a sarit ca la trambulina acel pod de pe sosea iar la aterizare a incercat sa evite un camion parcat pe marginea soselei, camion care probabil fusese invizibil inaintea podului ... Nu se poate spune daca alta masina ar fi scapat. E vorba si de noroc aici, in afara de abilitatile de pilot ale soferului si comportamentul masinii.

Am mai auzit de un accident asemanator, un Chrysler s-a facut colac la 180 km/h: doua fete au murit, un baiat a fost in coma o vreme, acum are probleme cu memoria ... soferul a scapat cu niste zgaraieturi ... Dar nu e cazul sa comparam Skoda cu Chrysler la capitolul siguranta pasiva.
Sorin
vara-mea a avut un accident cu o dacie.. daca avea centura era moarta si masina arata mult mai bine decat skoda aia, da , a avut noroc

iar acum 3 saptamani sub ochii mei o skoda superb a intrat sub un tir dupa ce m-a depasit ...
soferul...cyborg
alexandru_83
Ce a patit? sad.gif
Zom
QUOTE (Sorin)
vara-mea a avut un accident cu o dacie.. daca avea centura era moarta si masina arata mult mai bine decat skoda aia, da , a avut noroc

iar acum 3 saptamani sub ochii mei o skoda superb a intrat sub un tir dupa ce  m-a depasit ...
soferul...cyborg


nu inteleg: soferul skodei era cyborg ? colegul nostru de pe celalalt forum?!
316i
nu, voia defapt sa spuna "cyborg"
525da
Ingrozitor accident!
Nu mai merg niciodata cu viteza!!
Aveam impresia ca Octavia este mai solida!
Sorin
cyborhg=ala cu superbul avea mana desprinsa de corp si inlocuita cu flapsul de la daf a si se vedea o spartura mare in cap referitor la vara-mea ...maxilarul rupt si piciorul dizlocat din sold cu niste rupturi la bazin ....nuare voie sa puna picorul jos pana in ianuarie

si toate crash testurile alea sunt facute la 60 km-h viteza de impact si probabil ati vazut cum se fac masinile
io'sŪ
nenea PORSCHE botzit :crybaby: .. nici nu implinise anul de cand a iesit pe poarta fabricii sad.gif
io'sŪ
si inca cateva poze
florin83
911 turbo.. :crybaby:

e la noi?
io'sŪ
da, chiar la noi!
neamih
am sa va povestesc ceva ce pentru moment m-a marcat

asta seara in jurul orelor 23 circuland cu auto pe Calea Victoriei dinspre Pta Victoriei catre Pta Revolutiei, trec pe langa un Range Rover. La scurt timp, respectivul ma depaseste, iar la intersectia cu Bvd Dacia ma pozitionez in spatele celorlalte masini oprite la semaforul de culoare rosie. Banda din dreapta, cea mai din dreapta, fiind libera, soferul range-ului se decide sa o ia pe acolo, si surpriza, patrunde in intersectie la culoarea ROSU a semaforului, mara ca nici macar sa schiteze o frana. deci efectiv patrunde ca si cum ceilalti stau ca dobitocii la semafor.... repet nu a franat deloc. in urmatoarea secunda, circuland pe bvd Dacia, dinspre Pta Romana, un auto Solenta TAXI, avand o viteza aproximata de mine ca fiind in jur de 50km, nu mia mult, paote chiar 40, intra in coliziune cu Range-ul. sofer taxi lovit la cap, pasager taxi ranit. nu stiu cat de grav, in orice caz nu siau pierdut cunostinta. am uitat sa spun ca am oprit, pt ca efectiv am ramas socat, gandinduma cum poti muri intrun taxi, nu ar fi primul caz, si exact in coliziune cu un jeep. s-a oprit multa lumea, sa ofere ajutor, am sunat la 112, a sunat si altcineva inaintea mea, dar surpriza, cine a ajuns primul la locul accidentului? un cameraman dupa cca 10 min. politia dupa alte 5 min si ambulanta dupa alte 5 min. am inceput sa ma gandesc ca poate eram eu in locul taximetristului, ghinion si noroc totodata ca a scapat cu viata, dar as fi putut fi cu motocicleta, si acum probabil ca as fi fost history. m-am mai gandit cum ca in locul taxiului ar fi putut fi un mare camion, un TIR.


asa ca stimati colegi de trafic, mare atentie, neatentia poate costa chiar viata, o singura clipa si gata. ce sa mai zic, puneti asta in contextul in care traim intro capitala in care un cameraman ajunge inaintea ambulantei si a politiei. si nu e o tara in care cameramanul vine cu vreun elicopter pe care il pune la dispozitia ranitilor.
alexandru_83
Ai avut noroc...
florin83
Accident pe Dorobanti in fata liceului Caragiale..
Cel cu porsche-ul a intrat pe contrasens busindu-se frontal cu dacia.
pozele sunt facute de un prieten la cateva minute dupa producerea accidentului..
cei de acolo ziceau ca femeia din dacie nu mai avea puls sad.gif , iar pe scaunul din dreapta cica era un copil..


vazusem si eu porsche-ul prin oras azi si vroiam sa-i fac o poza s-o pun la masini frumoase.. 911 turbo cu nr strain..

erau si 2 poze da le-am scos din cauza ca cel care le-a facut nu a fost de acord cu publicarea lor. cei care vreti sa le vedeti imi spuneti pe pm/messenger/mail
da_joint
:tear:
Kane
Astia cred ca daca-si iau Porsche conduce masina pt ei. Pacat ca sunt mai prosti de 1000 de ori decat bucata aia de fier. Saraca femeie......
525da
[quote="florin83"]Accident pe Dorobanti in fata liceului Caragiale..

Am vazut acum la stiri,au dat si imagini.Cutremurator!Copilul de 10 ani este in coma!Nu am prins ce au zis de mama.Saraca femeie!
525da
QUOTE (jaffar)
femeia a murit pe loc. eu l-as omori pe soferul de porsche pe loc. ba nu, in chinuri, sa dureze.

A murit?Pai atunci de ce zicea tablagiul de la circulatie ca "soferul poate fi acuzat de vatamare corporala grava din culpa"???De ce n-a zis "omor din culpa"??
Soferul de Porsche...nu pot sa scriu aici ce i-as face eu mad.gif
Ionut
mda....si totul se intampla deoarece, taticu' cu bani :finger: , da spaga la politie sa ia praslea carnetul fara mari batai de cap....traim intr-o tara de spagari si de nemernici.... mad.gif
mertan
acu o sapt so intamplat un accident. o tigaie 1310, cica ar fi intrat cineva in spate. pozele vb de la sine.
George77
F nasoala faza cu dacia,Ce ma irita pe mine ca in astfel de cazuri se mai vb despre drepturile omului,si ca lucrul acesta ar impiedica prdepsa cu moartea,dar poate ca femeia aceea su copilul ei ar fi avut si ei un drept.Clar ca acela cu Porche a fi trebuit sa fie totel lipsit de drepturi si sa pateasca acelasi lucru
da_joint
QUOTE (Ionut)
mda....si totul se intampla deoarece, taticu' cu bani :finger: , da spaga la politie sa ia praslea carnetul fara mari batai de cap....traim intr-o tara de spagari si de nemernici.... mad.gif


mai grav e ca lucrurile astea continua....treceri de pietoni care dispar peste noapte...etc...
florin83
nu stiu care a trecut pe rosu dar dacia era praf in fata.. cred ca se sparsese si radiatorul ca era ud pe jos. audi-ul avea decat aripa putin incretita..
Darren
Urmariti cum zboara cineva din masina si ce se intampla cu el. Creepy :puke:
florin83
unde? trebuia sa fie vreun film?
Darren
Pai chiar e un film acolo, ce nu-l vezi?
http://www.bimmer.ro/forum/download.php?id=1748
florin83
ciudat! nu aparea nici un atasament!

in fine.. naspa :crybaby:
oricum cred ca murise pana sa-l calce ala..
butcky
a cazut cam in cap... Nu stiu daca traia... sad.gif
mike.omega
Am aflat acum putin timp ca azi-noapte un bmw(nu se stie in modelul) a trecut pe rosu intr-o intersectie in CT si culmea, tocmai atunci s-a gasit sa treaca si un tico pe acolo. Cica l-a impins/aruncat mai incolo vreo 50 de m pe ticozaur iar bmw-u a mai avut discutii cu inca cateva masini :paranoid:

Vesti bune: N-a murit nimeni! smile.gif
cristic
vai ce film... mai bine de noi ca nu avem autostrazi
mike.omega
Vedeti aici ceva poze la ce am povestit mai sus :paranoid:
io'sŪ
QUOTE (mike.omega)
Am aflat acum putin timp ca azi-noapte un bmw(nu se stie in modelul) a trecut pe rosu intr-o intersectie in CT si culmea, tocmai atunci s-a gasit sa treaca si un tico pe acolo. Cica l-a impins/aruncat mai incolo vreo 50 de m pe ticozaur iar bmw-u a mai avut discutii cu inca cateva masini :paranoid:

Vesti bune: N-a murit nimeni! smile.gif

am auzit dimineata la radio, cica facea curse ala cu BMW-ul si nu a oprit la rosu
sad.gif tot BMW, de asta ne iubesc majoritatea
mike.omega
Exact, facea curse cu o octavia si a dat dovada de multa inconstienta deoarece respectiva intersectie e circulata la orice ora si orice zi biggrin.gif
ccc
Corvette care scapa de sub control:
http://media.putfile.com/Corvette-Crash
florin83
nu l-am deschis, dar daca e ala in care intra intr-un tir la nu stiu ce viteza astronimica si scapa tipu il stiu si e vechi biggrin.gif
sixx
.RU
florin83
ce era pe jos? :eek: :eek: :eek:
da_joint
la dracu...pusesem acelasi link... laugh.gif
cristic
mai cred ca era pelicula de ulei pe-acolo
Darren
Q7 + A2 + x km/h + Romania
TiL
Aveti idee ce s-a intamplat ieri langa Urziceni? Am stat aproape o ora jumate pe loc. Am vazut doar o Solenta facuta pachet.
Darren
Pai tu ai fost acolo si ne intrebi pe noi? Ai poze?
TiL
N-am cu ce sa fac poze...
La un moment dat a aparut unu' cu o camera care filma coloana, probabil ca s-a dat la TV.
Am trecut repejor pe la lucul respectiv si n-am observat decat solnitza turtita din toate partile, mai putin din spate.
florin83
QUOTE (Darren)
Q7 + A2 + x km/h + Romania


:eek: :eek: in ce fel trebuie sa fi murit ala.. :eek:

QUOTE (TiL)
Aveti idee ce s-a intamplat ieri langa Urziceni? Am stat aproape o ora jumate pe loc. Am vazut doar o Solenta facuta pachet.


a facut accident biggrin.gif
georgem
QUOTE (TiL)
Aveti idee ce s-a intamplat ieri langa Urziceni? Am stat aproape o ora jumate pe loc. Am vazut doar o Solenta facuta pachet.

Eu am pierdut 1 ora si 10 minute. In afara se Solenza (care era pe o platforma deja) am vazut si un Opel Kadett ars complet. Chiar atunci il scoteau din sant. Tu probabil ai trecut mai devreme si inca nu-l scosesera din sant.
Se pare (fratele meu a vazut la ProTV, filmase cineva dintr-o masina) ca din Opel au iesit 2 persoane, restul (nu stiu cate) au ars. Un coleg de serviciu al meu care era la 3 masini in fata mea zice ca a simtim miros puternic de carne arsa, eu n-am simtit nimic.
Darren
QUOTE (Darren)
Q7 + A2 + x km/h + Romania

Am fost intr-o eroare (din cauza mail-ului in care am primit pozele).
Accidentul cu pricina nu e in Romania, nici pe A2.
TiL
Darren, chiar ma miram, unde naiba se despart sensurile de mers pe A2? Totusi, am auzit ca si A2-ul a fost blocat duminica.

George, intradevar, am fost inaintea ta, la 17 am ajuns in blocaj, miros am simtit doar de la complexele de animale din zona biggrin.gif , nu cred ca venea de la locul accidentului. O buna perioada de timp nu s-a miscat coloana si se umplusera trei benzi din patru. Cand am trecut pe acolo am vazut doar Solenta, politisti si pompieri, dar nu-mi dadeam seama ce ar fi putut sa arda.
florin83
QUOTE (TiL)
Darren, chiar ma miram, unde naiba se despart sensurile de mers pe A2? .


:retard: cum adica? sunt despartite :eek: :eek:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.