Help - Search - Members - Calendar
Full Version: vopsesc,polishez,sudez,roluiesc jante auto
BMWZone > PIATZA BMWZONE.RO > Oferte/cereri servicii
Pages: 1, 2
b86dtm
-vopsit jante una sau 2 culori,perlat,lucios sau mat cu aplicare grundfiller care adera la aluminiu,vopsea acrilica,lac si intaritor, nu se cojeste vopseaua si este foarte rezistenta la matuire.OFER GARANTIA LUCRARII.

-lustruit obada si aplicat lac protector.

-polisat obada sau janta integral fara aplicare de lac protector.

-sudura argon numai pe jante crapate/fisurate (nu fac petice cu adaos de material pe jante).

-reparatii zgarieturi adanci in aluminiu

-roluit si indreptat (daca este stramba din spite nu ma bag)

preturi decente in functie de complexitatea lucrarii

timp de executie 7-10zile

tel.0766220909
Ciupanezu
BBS-urile alea din poza 5 le-ai vopsit tu?
b86dtm
nu,am facut unele similare.aceea este poza de model cum mi-a cerut proprietarul sa le fac.
Ciupanezu
Înseamnă că nu aveai de ce să postezi poza pe topic.
b86dtm
este logic ca aveam,deoarece este un model pe care l-am realizat in atelierul meu,am vopsit cateva seturi de jante cu miez auriu.bbs,borbet bs,schmidt.

pot pune 100 de poze informative cu ceea ce pot realiza,atat timp cat nu sunt protejate de drept de autor si atat timp cat spun celor care ma intreaba care janta din poza este lucrata de mine si care este poza informativa.
Ciupanezu
Din punct de vedere al clientului, nu ai de ce să postezi poze cu jante pe care nu le-ai vopsit tu pentru că nu au nici o relevanţă.

Ceea ce ne interesează este modul în care vopseşti tu, nu ce poze ai găsit pe net.
b86dtm
QUOTE (Ciupanezu @ Mar 8 2010, 12:20 PM) *
Din punct de vedere al clientului, nu ai de ce să postezi poze cu jante pe care nu le-ai vopsit tu pentru că nu au nici o relevanţă.

Ceea ce ne interesează este modul în care vopseşti tu, nu ce poze ai găsit pe net.

prietene dar tu nu ai treaba?..te bagi ca mucii in fasole peste tot,nu exista loc pe forumul asta unde sa nu te certi cu cineva.
am vopsit zeeci de masini,sute de jante.am pus poze cu lucrari facute de mine si cu lucrari pe care le pot face.
pot pune orice poza doresc, atata timp cat nu exista o regula care sa-mi interzica asta si te rog frumos ia telecomanda si muta pe alt canal ,ca nu am chef sa ma cert cu nimeni.PUNCT.
Ciupanezu
Nu suntem prieteni, aşa că renunţă la apelativele de Vitan.

Nu mă interesează câte ai vopsit, idee este foarte simplă.

Dacă nu ai vopsit tu acele jante, nu aveai de ce să le pui pe topic.

Există regula bunului simţ.
Aşa îmi fac şi eu un anunţ conform căruia spun că sunt arhitect şi pun schiţele făcute de alţii.
Ţi se pare că ar avea sens?
b86dtm
daca ai cunoaste regulile bunlui simt nu te-ai baga peste tot.
am citit mai multe posturi in care iti spuneau unii membri ca te bagi aiurea peste tot.
daca tu nu iti dai seama ca ai o lipsa acuta de bun simt este problema ta.
eu stiu ca netul este plin de exemplare ca tine care fac posturi off topic.
in 3 ani de cand ai cont aici ai facut peste 1600 de posturi din care 99% sunt nefolositoare.
eu in 2 ani jumatate de cand sunt membru am facut putin peste 60 de posturi.
daca sunt interesat de ceva fac un post...daca stiu ceva si pot ajuta mai fac unul,dar daca pe mine nu ma intereseaza personal ,de ce sa fac posturi?
daca nu te ajuta ce am scris eu consulta un psiholog..poate da rezultate mai bune.
si te mai rog inca o data,daca nu esti interesat de lucrarile facute de atelierul meu nu mai posta aici.
daca esti interesat promit ca dau telefon baiatului care a facut bbs-urile la mine si ti le prezint live.

Ciupanezu
Nu eşti în măsură să spui asta din moment ce ai pus acea poză.

Şi dacă le-ai citit ce? Sunt mulţi care folosesc astfel de argumente, însă astea n-au nici o legătură cu subiectul de faţă.
Cum adică "mă bag aiurea"?
Păi dacă tu faci un lucru incorect, ce mă opreşte să-l semnalez?

Unul mai naiv poate să vadă acea poză şi să creadă că lucrezi super bine şi eşti super priceput, nu ştiu dacă eşti sau nu, însă nu e cazul să postezi poze cu jante vopsite de alţii din moment ce nu le-ai vopsit tu.

Netul este plin şi de ţepari şi oameni neserioşi.

Nu trebuie să-mi numeri tu posturile, poate ai altă treabă şi te reţin.

Cei 7 ani de acasă nu pot fi înlocuiţi de nimic, aşă că ţine-ţi recomandările pentru tine având în vedere că-ţi lipsesc.

Dacă nu procedai într-un mod lipsit de fair play şi seriozitate, n-aş fi postat nimic.

Chiar am o jantă pe care vreau s-o vopsesc, însă de ce m-aş duce la unul care pune poze de pe net?
Vreau să văd poze reale, nu munca altora.

b86dtm
mi-am dat seama ca esti idiot si ori nu pricepi ori nu te poti abtine.
ti-am explicat frumos..ti-am explicat urat poate te prinzi si ma lasi in pace.
bai omule tu lucrezi undeva,sau te plictisesti acasa si toci nervii oamenilor.



pentru cei naivi ,poza bbs cu miez galben.ESTE O POZA INFORMATIVA.
Ciupanezu
Incapacitatea de a purta o discuţie în mod civilizat şi de asumare a responsabilităţii denotă o capacitate intelectuală mai redusă, ce poţi să faci, nu ne naştem toţi egali din acest punct de vedere.

E mult mai uşor sa jigneşti decât să-ţi recunoşti greşeala, asta-i viaţa.
05aBi
Cateodata ma intreb cum de nu esti cicalitor, pardon, Contribuitor si aici. thumbup.gif
xox
QUOTE (Ciupanezu @ Mar 8 2010, 04:21 PM) *
Incapacitatea de a purta o discuţie în mod civilizat şi de asumare a responsabilităţii


QUOTE (b86dtm @ Mar 8 2010, 11:30 AM) *
nu,am facut unele similare.aceea este poza de model cum mi-a cerut proprietarul sa le fac.



Ti-a raspuns omul in mod civilizat, de cum l-ai intrebat. Si ti-a explicat de la inceput ca sunt cu titlu informativ. Te legi aiurea de el, a pus poze cu celelalte lucrari si arata bine. Daca ai de facut o janta, mergi la el, daca nu las-o moarta.

Si inca o treaba: esti un fel de mama ranitilor virtuali? Te rog pe viitor lasa-ma sa judec singur care anunt e ok si care nu.

Asta-i fix ca postul asta:

QUOTE (Ciupanezu @ Mar 8 2010, 12:33 PM) *
Nu aş cumpăra diesel-uri aşa vechi.

Părere personală, nu mă interesează o discuţie în contradictoriu.


adica un comentariu lipsit de substanta, gratuit. Macar daca justificai parerea.
haifisch
stop joc ....mutati mascotele pe partea cealalta smile.gif

ciupanezule mai lasa si tu omu in pace .....ca pana la urma toti ne dam seama ca e informativ

dtm....pune macar si tu niste poze cu lucrarile tale sa vedem ce stii
b86dtm
macar de ai avea tu capacitatea mea intelectuala.

tu esti bun de politician....tare in gura si atat.
te jignesc poate am norocul sa ma lasi in pace,vezi ca mai sunt si alti nedumeriti pe care sa-i rezolvi tu...fa un pic de ordine pe aici.

nu va luati dupa zevzec,se fac lucrari de calitate la atelierul meu si nu se plateste 1 leu in avans.
daca cineva nu este multumit de o lucrare nu plateste nimic.
calitate 100% preturi accesibile la toate lucrarile.am sa urc curand poze noi de la lucrarile in curs.

sa stii ca pana imi inchide un admin topicul nu am sa-ti las ultmiul cuvant.

Ciupanezu
Mă jigneşti pentru că ăsta e nivelul tău.
N-ai decât să ai ultimul cuvânt dacă asta te interesează aşa mult.

QUOTE (xox @ Mar 8 2010, 04:57 PM) *
Ti-a raspuns omul in mod civilizat, de cum l-ai intrebat. Si ti-a explicat de la inceput ca sunt cu titlu informativ. Te legi aiurea de el, a pus poze cu celelalte lucrari si arata bine. Daca ai de facut o janta, mergi la el, daca nu las-o moarta.

Si inca o treaba: esti un fel de mama ranitilor virtuali? Te rog pe viitor lasa-ma sa judec singur care anunt e ok si care nu.

Asta-i fix ca postul asta:


Păi dacă erau cu titlu informativ, trebuia să menţioneze din start.
Faptul că nu a menţionat demonstrează un singur lucru, şi anume că sunt puse la prosteală.

Judecă singur ce vrei, există funcţia ignore, foloseşte-o cu încredere, tot pe viitor.

QUOTE (xox @ Mar 8 2010, 04:57 PM) *
adica un comentariu lipsit de substanta, gratuit. Macar daca justificai parerea.

Nu am vrut să menţionez părerea pentru că ar fi sărit repede câţiva care să spună că au ei şi sunt foarte bune.
Diesel-urile fără common rail sunt zgomotoase, tremură destul de tare la ralanti, nu sunt nici foarte fiabile, pot fi problematice pe termen lung.
E destulă substanţă acum?

QUOTE (haifisch @ Mar 8 2010, 04:58 PM) *
ciupanezule mai lasa si tu omu in pace .....ca pana la urma toti ne dam seama ca e informativ


Felul în care este formulat anunţul spune multe despre vânzător.



b86dtm
QUOTE (haifisch @ Mar 8 2010, 04:58 PM) *
stop joc ....mutati mascotele pe partea cealalta smile.gif

ciupanezule mai lasa si tu omu in pace .....ca pana la urma toti ne dam seama ca e informativ

dtm....pune macar si tu niste poze cu lucrarile tale sa vedem ce stii
poze reale
..........
b86dtm
sudura janta 19' fisurata,in prealabil a fost roluita cu masina de roluit nu la ciocan cum procedeaza majoritatea
xox
QUOTE (Ciupanezu @ Mar 8 2010, 05:05 PM) *
Nu am vrut să menţionez părerea pentru că ar fi sărit repede câţiva care să spună că au ei şi sunt foarte bune.


Din tot forumul asta vad ca tu esti singurul care sare repede sa spuna ceva.

Poate te-ai obisnuit cu altfel de "comunitati" si te retinem noi pe aici smile.gif
Ciupanezu
QUOTE (xox @ Mar 8 2010, 05:54 PM) *
Din tot forumul asta vad ca tu esti singurul care sare repede sa spuna ceva.

Poate te-ai obisnuit cu altfel de "comunitati" si te retinem noi pe aici smile.gif



Nu e obiectivul meu să devin cel mai popular utilizator al vreunui forum.

Postez unde am eu chef şi nici nu vreau să am vreun dialog cu tine daca mă iei cu texte de genul acesta.
b86dtm
QUOTE (Ciupanezu @ Mar 8 2010, 05:59 PM) *
Nu e obiectivul meu să devin cel mai popular utilizator al vreunui forum.

Postez unde am eu chef şi nici nu vreau să am vreun dialog cu tine daca mă iei cu texte de genul acesta.

vorbeai de inteligenta superioara si de 7 ani de acasa.
daca le aveai pe amandoua nu imi distrugeai topicul pentru o tampenie.

in decursul anilor am schimbat multe marci de masini si am activat pe diverse forumuri.
pana sa te intalnesc pe tine am considerat ca posesorii de bmw sunt cei mai civilizati,seriosi etc.
dar tu ii depasesti cu mult pe cei de pe forumul dacia,acolo sunt cateva zeci ca tine care distrug tot ce le iese in cale.
am facut tuning pe masinile personale incepand de la mecanica,tinichigerie,vopsitorie...daca un coleg de forum imi arata un rahat de masina muncita de el nu zic un cuvant urat deoarece stiu prin ce a trecut,cate saptamani de munca,cata durere de cap si de maini.
daca esti inteligent respecta munca altora..respecta oamenii si ai sa fii respectat.

Ciupanezu
Nu ţi-a distrus nimeni nimic, nu mai exagera.
O să apară un moderator şi o să şteargă, nu s-a întâmplat nici o tragedie, nu mai dramatiza.

N-are nici o legătură maşina cu caracterul sau educaţia, ai spus asta ca să dea bine la public.
haifisch
omu vad ca a postat si poze cu munca lui.....

de preferat ar fi sa o terminati odata inclusiv tu ciupanezule si un moderator sa faca curat aici va rugam

f frumos lucrate jantele

bafta
xox
QUOTE (Ciupanezu @ Mar 8 2010, 05:59 PM) *
Postez unde am eu chef şi nici nu vreau să am vreun dialog cu tine daca mă iei cu texte de genul acesta.


Bai, nu stiu cum o fi la voi la capitala sau cum intelegi tu, dar nu "te-am luat" cu nici un fel de texte. Nici n-am stipulat asa-zisele tale obiective. Asa ca da-mi pace cu exprimarea ta de carton. Daca asa te porti si-n viata de zi cu zi, banui ca nu ai multi prieteni. Ori ai d'astia la fel de "chisati" ca tine. Si nu, nu era o tentativa de dialog.

Si acuma pe intelesul utilizatorilor normali: omul a zis clar ca pozele sunt cu titlu informativ. Ciupanezu o tine pe a lui, intr-o incapatanare puerila, fara sa-si dea seama ca devine ridicol. Pana si la comentariul meu, n-a vazut decat partea "intepatoare" si ca urmare n-a putut da un raspuns pertinent.

Succese ciupa laugh.gif
Ciupanezu
Băi, nu ştiu cum e la tine în localitate (asta ca să-ţi întorc favoarea doar), însă când spui cuiva că poate mai bine postează în alte părţi şi că aici poate e reţinut aiurea, este evident că îţi depăşeşti rolul.
E un forum public, prin urmare poate posta oricine atâta timp cât foloseşte un limbaj civilizat.

Nu sunt deloc un inadaptat social dacă asta vrei să sugerezi, am fost iritat de faptul că, precum mulţi alţii, a pus nişte poze oarecare de pe net, fără să scrie în postul iniţial că e vorba de nişte poze cu titlu informativ.

Şi să fim serioşi acum, dacă nu era vorba de o antipatie clară, nu mai comenta nimeni nimic, este evident că atunci când spui că vopseşti jante, nu mai este nevoie de nici o poză cu caracter informativ.
De ce?
1. Toată lumea ştie cum arată o jantă.
2. Toată lumea înţelege ce înseamnă să vopseşti.

Când pui nişte poze într-un astfel de topic se înţelege că sunt jante vopsite de tine si că vrei să arăţi cât de priceput eşti.

Sper că ai înţeles acum punctul meu de vedere, şi, aşa cum ţi-am spus mai sus, mă poţi ignora dacă doreşti, dar nu mă inviţi tu pe alte forumuri.

xox
Te-am intrebat la modul politicos daca n-ai treaba in alta parte.

Daca vrei, pot reitera si atunci te invit la fel de civilizat pe alt forum. Suntem intelesi de data asta? A, inca ceva: poti si tu sa ma ignori smile.gif
Ciupanezu
Te invit şi eu la fel de politicos să-ţi vezi de treabă.
INTERCEPTOR
doamne c eobositori sunteti
jante pe 18
zgarieturi 1 2 mm in adancime ma inter cat costa sa le iau o fata la strung pana in spite. are buza de 5 6 cm .deci marginea sa fie mai ok si din buza 1 2 sutimi asa cat de cat
in caz ca este vre una stramba si roluit sau ce o mai trebui
de vopsit mi le vopsesc singur tongue.gif mersi

ciupanezule asa cauti nod in papura si cu aia de pe bmwclub?
ca stii ca acolo nu prea citesc
da s curios daca te iei si de aia mereu ?
b86dtm
nu mai repeta la infinit....poze
ESTE O SINGURA POZA CU TITLU INFORMATIV

te-am rugat de n ori sa nu mai postezi aici daca nu esti interesat....ai un carcater infect.


ROG UN MODERATOR SA INCHIDA,SA STEARGA TOT TOPICUL.MULTUMESC.
elvislorin
va rog nu-l inchideti...e asa de juicy.... laugh.gif ...multumim ciupanezule pt contributia ta inestimabila
on topic: imi plac lucrarile si ma tenteaza ideea de a imi vopsi si eu bbs-urile cu negru pe interior si cu buza polisata
Sportivu
Ciupa= Neighbourhood watch laugh.gif


Acu serios vorbind, bre Ciupa, dtm, lasati-o moale, asa se fute un forum, de la discutii din astea...


on-topic: as vrea sa aduc si eu msw-urile la tine , nea `DTM, sa mi le polishezi biggrin.gif
mario.b
sincer are dreptate si ciupanezu, multa lume este satula de "experti" in diverse domenii, el doar a intrebat daca o janta este facuta de el, nu de alta dar pe deoparte te poate induce in eroare, stie toata lumea cu multi incearca sa isi faca publicitate moca pe spatele altor cand ei de fapt nu pot f mult (nu este vorba si de colegul DTM), ca idee toata lumea a sarit din cauza ca a comentat ciupanezu si nu altcineva, multi dintre noi incepem sa devenim subiectivisti, cand e cineva cu un comentariu si nu este cunoscut imediat este luat la rost, cand cineva cu experienta poate prea multa sau cu un nivel de cunostiinte tehnice ridicat posteaza niste lucruri care nu cand pe muchie cu restul de gloata (desi are dreptate) la fel este luat la rost, sincer deveniti prea subiectivisti, nu am cu nimeni de impartit nimic (poate doar cu niste tepari sper pe viiitor niste bate si leviere) dar nu mi se pare sa se faca tamtam pe dreptatea cuiva, sincer si pe mine ma deranjeaza lucrurile inflorite. Nicio data cand am vandut ceva pe forumu mintind, am fost mereu sincer si am incercat sa nu pacalesc (anumiti colegi stiu si apreciaza asta), nu pacalesc pentru ca nu imi place sa fiu pacalit. Asta astept si din partea altora, poate pe viitor nu va mai comportati ca o gloata, incercati va vedeti si partea buna comentariilor multe, daca tacem cu totii nu o sa ajungem nicaieri, sant satul sa fiu roman mut care nu spune nimic de rusine, am inceput sa imi exprim punctul de vedere chiar daca nu este la fel cu majoritatea, nu de alta dar daca ai argumente la ceea ce spui mereu vei fii diferit, suntem invatati cu totii sa tacem din gura, sper ca pe viitor daca vedem ceva care nu este ok sa semnalam, nu sa profite altii de necunostiile altora, nu toti neam nascut cu cheia in mana.
Poate ca deranjez, poate ca fac off topic, dar din punctul meu de vedere este adevarat ce am scris.
Scuze dtm de off, dar prea s-a sarit gardul.
tomado e28 owner
Am recitit primul post. Poate mi-a scapat, dar nu vad unde ar fi scris ca jantele sunt vopsite de el. In postul lui putea pune poze si cu chiuaua daca voia, oricum e sec doar text. Nu vad cum ar fi putut cineva sa fie indus in eroare de acea poza. Dtm trebuia pur si simplu sa ignore un anumit personaj si gata. Prea mult tam-tam. Asteptam curatenia de primavara smile.gif
b86dtm
QUOTE (Sportivu @ Mar 8 2010, 11:33 PM) *
on-topic: as vrea sa aduc si eu msw-urile la tine , nea `DTM, sa mi le polishezi biggrin.gif


poza cu jante polishate integral,lucrare pe care am terimat-o duminica.

o poza cu jantele pe masina cum aratau inainte de polishare si dupa..pozele sunt facute cu telefonul si nu reda calitatea reala care este mult mai buna.
Ciupanezu
QUOTE (elvislorin @ Mar 8 2010, 11:29 PM) *
va rog nu-l inchideti...e asa de juicy.... laugh.gif ...multumim ciupanezule pt contributia ta inestimabila


Aici se vede mentalitatea românească pură, exact ca pe stadion.

Eşti singur, eşti cuminte, civilizat.

Eşti într-un grup mai mare, sentimentul de turmă intră în acţiune, începi să arunci şi tu cu pietre că să fii şi tu băiat.

QUOTE (Sportivu @ Mar 8 2010, 11:33 PM) *
Ciupa= Neighbourhood watch laugh.gif
Acu serios vorbind, bre Ciupa, dtm, lasati-o moale, asa se fute un forum, de la discutii din astea...


Dacă nu scriai tu şi cel de mai sus, nu mai scriam nimic.

QUOTE (tomado e28 owner @ Mar 9 2010, 12:23 AM) *
Am recitit primul post. Poate mi-a scapat, dar nu vad unde ar fi scris ca jantele sunt vopsite de el. In postul lui putea pune poze si cu chiuaua daca voia, oricum e sec doar text. Nu vad cum ar fi putut cineva sa fie indus in eroare de acea poza. Dtm trebuia pur si simplu sa ignore un anumit personaj si gata. Prea mult tam-tam. Asteptam curatenia de primavara smile.gif


Nici nu trebuia să scrie.
Poza aia nu trebuia să existe acolo, e foarte simplu.
Da, sunt un adevărat personaj. laugh.gif

@mario.b: Mulţumesc, ai înţeles perfect ideea.
xox
Parerea mea e ca tu gresesti.

Daca-ti expuneai punctul de vedere si te opreai, era altceva. Ce-ai facut tu aici nu se cheama ca esti o persoana civilizata ci o persoana aroganta. Concluzia e ca incepi sa pari demagog.

O zi buna si spor la ars gazul de pomana smile.gif
bartro
QUOTE (xox @ Mar 9 2010, 12:26 PM) *
... Concluzia e ca incepi sa pari demagog.


DEMAGÓG, demagogi, s.m. Persoană care caută să-și creeze o popularitate prin discursuri bombastice, prin promisiuni mincinoase etc. – Din fr. démagogue.

QUOTE (Ciupanezu @ Mar 8 2010, 05:59 PM) *
Nu e obiectivul meu să devin cel mai popular utilizator al vreunui forum.


Si avand in vedere ca toate lumea sare pe Ciupanezu, concluzia pare sa fie gresita.
elvislorin
draga ciupanezule te-as ruga in numele turmei sa iti expui parerile doar o data si nu sa faci praf topicul omului (cum mi-ai facut si mie)...e tipic pt tine...cand mai multi oameni iti spun ca exagerezi asculta-i...poate ca au dreptate...sau poate ca trebuie sa te muti pe alte meleaguri unde nu sunt turme ca noi...eu n-am aruncat cu pietre in tine...contributia ta chiar e inestimabila..adica nu se poate masura...mai pe romaneste de la 0 spre infinit...si da e juicy cand te vad cum te dai in stamba pe unde apuci...as ruga moderatorii sa faca o sectiune speciala numita ciupanezu...unde sa isi expuna omul parerile si unde sa putem comentam si noi fara a mai face praf topicul baietilor
ON TOPIC: DTM imi poti da un pret informativ pt polishat buza la jantele mele si vopsit interiorul cu negru...iti atasez si un link cu masina
http://bmwzone.ro/forums/index.php?act=att...st&id=26404
Sportivu
QUOTE (Ciupanezu @ Mar 9 2010, 12:08 PM) *
Dacă nu scriai tu şi cel de mai sus, nu mai scriam nimic.



M-am convins ca nu stii de gluma. Era o incercare de destindere a topicului. Asta e, nu mi-a reusit...

Nu zic mai mult, din politete si pentru simplu fapt ca nu m-ai apostrofat pana acum cu nimic...

Cele bune,
Ciupanezu
QUOTE (Sportivu @ Mar 9 2010, 01:26 PM) *
M-am convins ca nu stii de gluma. Era o incercare de destindere a topicului. Asta e, nu mi-a reusit...

Nu zic mai mult, din politete si pentru simplu fapt ca nu m-ai apostrofat pana acum cu nimic...

Cele bune,


Nu e vorba ca nu stiu de gluma, chiar am simtul umorului, insa, asa cum ai vazut, tu scrii o gluma, alti doi apar si continua scandalul de parca le-am imputat lor ceva.
Asta e mentalitatea, romanului ii place scandalul.

QUOTE (elvislorin @ Mar 9 2010, 01:25 PM) *
draga ciupanezule te-as ruga in numele turmei sa iti expui parerile doar o data si nu sa faci praf topicul omului (cum mi-ai facut si mie)...e tipic pt tine...cand mai multi oameni iti spun ca exagerezi asculta-i...poate ca au dreptate...sau poate ca trebuie sa te muti pe alte meleaguri unde nu sunt turme ca noi...eu n-am aruncat cu pietre in tine...contributia ta chiar e inestimabila..adica nu se poate masura...mai pe romaneste de la 0 spre infinit...si da e juicy cand te vad cum te dai in stamba pe unde apuci...as ruga moderatorii sa faca o sectiune speciala numita ciupanezu...unde sa isi expuna omul parerile si unde sa putem comentam si noi fara a mai face praf topicul baietilor

Eu te-as ruga sa-ti vezi de treaba, discutia nu te preocupa deloc si nici nu te includea, n-are rost sa te dai aici victima, vai ce dezgustat esti tu de nivelul discutiei.
Contributia mea poate fi total insignifianta sau importanta, nu esti tu in masura sa o analizezi si nici nu trebuie sa te preocupe, asa cum ti-am mai spus, ignora-ma, n-avem ce discuta.
TiL
Place scandalul la roman.

Ciupanezu are dreptate, "dupa spiritul si litera legii" asa cum a subliniat cineva mai devreme. Dar a insistat cam mult.
Pe de alta parte, DTM a spus ceva ca sa se excluda de turma numita rrromania: nu face parte din cei nesimtiti, face treaba buna, nu in bataie de joc si asta se vede in restul pozelor.

Nici eu nu as fi pus nici in ruptul capului o poza care nu reprezinta ceva facut de mine, daca nu specificam ca e un model. Dar in contextul de aici, cand e o poza printre multe altele concludente, nu-i asa grav.

Inapoi pe topic, va rog.

Daca mai foloseam E28-ul mi-as fi facut si eu jantele cu centrul + interiorul spitelor negru iar fata spitelor si buza polisata, luciu metalic, fara lac.
Jantele de 15" , 7J:
http://bmwzone.ro/forums/index.php?act=att...ost&id=7699
Poti sa-mi dai de curiozitate un pret, aici sau pe PM?
INTERCEPTOR
eu o sa treec cu alea pe 18 pe la tine sa le vezi
sa mi zici daca se poate sambata duminica.ca in rest sunt mai mereu la garaj,.mersi
Mihai_AMD
Salut dtm!
fa-mi si mie aici sau pe pm un pret pt vopsire si polisare buze pt niste jante ca cele de mai jos...deci bbs rc 17'',fata 8j si spate 9j (astea in poza sunt 8j toate)..nu cunosc prea bine procesul de revopsire a jantelor,pe scurt,ele au fost vopsite cu sprayul de un cretin de om,altfel nu-l pot numi..vreau sa aibe din nou vopsea ca cea originala,am inteles ca e un strat de plastic/lac gros....in fine..si buzele polisate.vreau sa stiu daca renteaza sa le iau sau nu
astept oferta,multumesc
b86dtm

ON TOPIC: DTM imi poti da un pret informativ pt polishat buza la jantele mele si vopsit interiorul cu negru...iti atasez si un link cu masina
http://bmwzone.ro/forums/index.php?act=att...st&id=26404
[/quote]
pretul pentru polishat buza este 100ron bucata indiferent de modelul de janta
iar de vopsit miezul jantei la tine este 50ron bucata,este munca ca naiba la spitele alea.

buza iese oglinda,iar vopseaua pe care o folosesc este de la standox,la sfarsit aplic la cu intaritor pentru rezistenta si luciu.
b86dtm
QUOTE (db85amd @ Mar 10 2010, 12:08 AM) *
Salut dtm!
fa-mi si mie aici sau pe pm un pret pt vopsire si polisare buze pt niste jante ca cele de mai jos...deci bbs rc 17'',fata 8j si spate 9j (astea in poza sunt 8j toate)..nu cunosc prea bine procesul de revopsire a jantelor,pe scurt,ele au fost vopsite cu sprayul de un cretin de om,altfel nu-l pot numi..vreau sa aibe din nou vopsea ca cea originala,am inteles ca e un strat de plastic/lac gros....in fine..si buzele polisate.vreau sa stiu daca renteaza sa le iau sau nu
astept oferta,multumesc


daca au fost vopsite la spray trebuie curatata chimic vopseaua deoarece diluantul puternic din vopseaua pe care o folosesc o sa umfle vopseaua la spray.
le pot reconditiona exact cu nuanta de vopsea originala,cat despre lac eu aplic pe toate jantele lucrate lac+intaritor pentru rezistenta cat mai indelungata.
fiind un model mai pretentios de lucrat (trebuiesc demontate buzele)
costul final polishat+vopsit este undeva la 700ron pentru intregul set.
calitate o sa fie 100% ca si cum le-ai cumpara noi din magazin..maine am sa pun poze cu reconditionarea unor jante terminate azi sa iti faci o idee cum lucrez.
Mihai_AMD
CITAT(b86dtm @ Mar 10 2010, 07:44 AM) *
daca au fost vopsite la spray trebuie curatata chimic vopseaua deoarece diluantul puternic din vopseaua pe care o folosesc o sa umfle vopseaua la spray.
le pot reconditiona exact cu nuanta de vopsea originala,cat despre lac eu aplic pe toate jantele lucrate lac+intaritor pentru rezistenta cat mai indelungata.
fiind un model mai pretentios de lucrat (trebuiesc demontate buzele)
costul final polishat+vopsit este undeva la 700ron pentru intregul set.
calitate o sa fie 100% ca si cum le-ai cumpara noi din magazin..maine am sa pun poze cu reconditionarea unor jante terminate azi sa iti faci o idee cum lucrez.

ok..ramane sa le iau acum...faza e ca omu are decat 3,lipseste una de spate de 9j...am dat anunt pe celelalte formuri,sa speram ca are cineva vreuna ratacita smile.gif....
multumesc de oferta,ramane sa vorbim!
ps:sper ca ai inteles ca vreau si buzele oglinda:D
b86dtm
QUOTE (db85amd @ Mar 10 2010, 08:25 AM) *
ps:sper ca ai inteles ca vreau si buzele oglinda:D


oglinda ies

poze cu o lucrare mai complicata pe care le-am terminat de vopsit aseara BBS 19'

2 jante au fost zgariate adanc atat pe buza cat si pe fata jantei,o alta janta a fost roluita si a patra sudata o fisura.jantele s-au reconditionat fara chit si rezultatul gri carbon cu perla violet.
haifisch
sweet
b86dtm
jante de Ford StreetKa reconditionate..sudat,roluit,vopsit
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.