Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mare grija la unii useri
BMWZone > PIATZA BMWZONE.RO > Avizierul pietzei BMWZone
Pages: 1, 2, 3
MAS
Cum spune si titlul, aveti mare grija la el. In august 2009 a vrut sa cumpere o instalatie xenon. Fiind oarecum cunostinte mai vechi (am mai colaborat si inainte, ne-am mai intalnit, am mai stat de vorba etc) am facut greseala sa accept sa-mi faca plata "in rate". Prima rata achitata fiind de 50 RON, urmand ca restul sa achite usor-usor. L-am inteles ca "ie criza, dom'le" si am zis sa fac o fapta buna, ajutand un "prieten". S-a facut luna decembrie si am inceput sa-l sun pentru banii mei... A inceput s-o dea cotita, ca nu are de unde ca se chinuie sa faca rost, etc etc etc. Cu alte cuvinte, in 4 luni el nu a fost capabil (cica) sa agoniseasca 300 RON...
De pe data de 15 decembrie nu mai raspunde, nici pe yahoo messenger, nici la telefon. Numele lui este Fara Cristian, are domeniul www.e30.ro, id-urile sale de messenger sunt da_joint007 si fara_cristian, pe celalalt forum mai are si user-ul rwd_cat.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Moderator EDIT: Datoria a fost rezolvata: http://bmwzone.ro/forums/index.php?s=&...st&p=113388
Topic deschis pentru restul problemelor.
xox
Nu accesati site-ul www.e30.ro contine un trojan (iframe clicker).
316i
QUOTE (xox @ Jan 6 2010, 12:02 PM) *
Nu accesati site-ul www.e30.ro contine un trojan (iframe clicker).


In urma unor divergente E30.ro la care eram coproprietari eu si jointul a devenit situl meu. Si ala nu este un troian ci este doar interpretat ca un troian. E o poveste veche si lunga cu "troianul" de pe sit.
xox
Este un troian, trust me. Cineva care avea parola de ftp avea si pc-ul infectat de un virusache smile.gif It's a known issue. Reinstall + schimbat parola ftp si pe viitor acces pe secureftp ori in cpanel fara salvarea datelor de logare in ff/ie.
io's®
CITAT(316i @ Jan 6 2010, 01:56 PM) *
In urma unor divergente E30.ro la care eram coproprietari eu si jointul a devenit situl meu. Si ala nu este un troian ci este doar interpretat ca un troian. E o poveste veche si lunga cu "troianul" de pe sit.

ft tare sonurul la intrare, am accesat si mai ca m--am speriat badtaste (9).gif nici vb de trojan (la mac biggrin.gif)

nu-mi place ce aud aici despre joint-u'
INTERCEPTOR
nu ti place ce auzi de jointu ??sa mi bag renisorul in el ca sa nu mai zic vulgar penisul in esofagul lui
da poate ai place


avea un tachete spart la chiulasa
mi sa parut baiat de treaba
si i am zis adu masina sa ti o repar ca l am vazut trist
i am reparat o si nici in ziua de azi nu mi a dat bani pt reparatie

chiulasa dusa la rectificat garnitura chiulasa facuta distributie jos axa cu came jos etc a platiti chiulasa la strungarie si garnitura
manopera a uitat au trecut 3 ani
l am prins odata cu pritena lui pe strada si am vru t sa l bat
insa eram cu o fata si s a impotrivit ca i am zis ce aveam de gand insa aia era o fata care a zambit si a zis lasa l dreacu ca sigur ai pierdut maimult in viata ta
si asa e scapat ...insa acum snt singur si cand il prind o sa l execut putin

omu este un tepar o mizerie o scursura umana
un adevarat ROMAN
vladut i a luat apararea o perioada de timp ca erau in prietenii mai mari decat cu mine
si mi a zis sa l mai pasuiesc sa nu l bat ca nu are rost ca nu merta etc
avea dreptate
insa l oi prinde eu odata
si sa nu creada ca daca e cu 10 insi dupa el voi avea vre o ezitare ca el mereu e in gasca

316i
QUOTE (io's® @ Jan 7 2010, 02:31 PM) *
ft tare sonurul la intrare, am accesat si mai ca m--am speriat badtaste (9).gif


Nu mai intra. Fa-ti e46.ro
xox
Ori sa si-l cumpere, ca de putut nu stiu daca poate smile.gif Nu-i ca seppuku laugh.gif
bartro
QUOTE (316i @ Jan 8 2010, 12:43 AM) *
Nu mai intra. Fa-ti e46.ro

Şniţel.ro laugh.gif
316i
QUOTE (bartro @ Jan 8 2010, 06:53 AM) *
Şniţel.ro laugh.gif


lgh (9).gif
io's®
CITAT(316i @ Jan 8 2010, 12:43 AM) *
Nu mai intra. Fa-ti e46.ro

ok, n-am sa mai intru. am sa-mi fac huh.gif
INTERCEPTOR
mai bine va faceti toti
cate un site
sa fie
haifisch
hai florine sa facem si noi de septuagenare si octogenare dastea....si ca sunet de welcome te punem pe tine salutand cum stii tu laugh.gif
Mihai_AMD
naspa situatia initiatorului topicului,dar si a lui Florin,descrisa mai sus...
in curand o sa scriu si eu aici,referitor la cativa useri,relativ cunoscuti pe forum,care se pare ca au avut 2 fete...dar asta e,daca in viata nu ar fi si curve..ar fi prea frumoasa viata si nu ar mai avea rost sa ne zbatem
din miile de proverbe ale limbii romane,doua imi vin in minte de fiecare data
facerea de bine e ___re de mama
si cu
cand esti bun esti luat de prost

poate ca pe viitor ar fi bine sa postam aici fiecare dupa cele mai mici altercatii/discutii si alte kestii,poate asa cei ce vor urma or sti cu cine sa fie sau nu oameni
05aBi
CITAT(db85amd @ Jan 11 2010, 07:54 PM) *
poate ca pe viitor ar fi bine sa postam aici fiecare dupa cele mai mici altercatii/discutii si alte kestii,poate asa cei ce vor urma or sti cu cine sa fie sau nu oameni


Bine mai zici ...
manole74
Presimt ca o sa devina un topic extrem de interesant!!!
bartro
Sper ca am fost baietel bun unsure.gif
io's®
CITAT(db85amd @ Jan 11 2010, 07:54 PM) *
in curand o sa scriu si eu aici,referitor la cativa useri,relativ cunoscuti pe forum,care se pare ca au avut 2 fete...

hai.. baga mare
INTERCEPTOR
e bine de stiut ce si cum tongue.gifP baga tare
cine are ceva de zis sa zic


hailfisch nu pot sa pun pe forum salutul meu ca nu l suporta io s deloc:P
xox
QUOTE (bartro @ Jan 11 2010, 11:06 PM) *
Sper ca am fost baietel bun unsure.gif


+1 unsure.gif
florin83
Eu n-am fost cuminte Whip.gif
I-am tinut lui Vladut o cheie torx 2 luni aproape.. sper sa nu ma toarne aici. cha (40).gif
316i
Lasa ma ca pe tine nu pot sa ma supar. biggrin.gif
Ce topic de "Din dragoste" o sa fie si asta. "Mami, mami, mi-a furat mingea!" din ciclul...nene aveti probleme rezolvati-le direct cu persoana in cauza. Atata scrieti pe forum atata va plangeti, a ajuns forumul asta pe post de terapie in grup. Macar de ar fi fost vreo mare comunitate unita, dar sunt 5 oameni.(~)
nmg
QUOTE (316i @ Jan 12 2010, 11:36 AM) *
Lasa ma ca pe tine nu pot sa ma supar. biggrin.gif
Ce topic de "Din dragoste" o sa fie si asta. "Mami, mami, mi-a furat mingea!" din ciclul...nene aveti probleme rezolvati-le direct cu persoana in cauza. Atata scrieti pe forum atata va plangeti, a ajuns forumul asta pe post de terapie in grup. Macar de ar fi fost vreo mare comunitate unita, dar sunt 5 oameni.(~)


Nu sunt numai 5, sunt mai multi.
Dar sunt ...tacutzi smile.gif
haifisch
se ajuta multi intre ei pe aici....dar nu se spune ca na....pe multi nu prea intereseaza daca x ma ajuta pe mine sa imi gasesc o piesa de care am nevoie sau daca altul imi da o piesa si ma pasuieste cu banii

nu cred ca ajuta la nimic....si desi suna si pt mine bine initiativa de a spune ce si cum despre anumite persoane chiar o sa iasa panarama pe aici si nu cred ca ar fi indicat

Ciupanezu
Cel mai bine ar fi să existe o listă a vânzătorilor ţepari.

Aşa vor ştii şi alţii să se ferească pe viitor de ei.
xox
Care vanzatori? Era vorba de altceva aici. Tepe de genul hai ajuta-ma ca vedem noi cum facem.

Apropo, si eu am trimis bani la comisarul pentru un geam de proiector E30 pre-facelift si sunt convins ca mai exista geamul ala pe undeva chiar daca nu am apucat sa-i spun unde sa-l trimita smile.gif Si asta pentru simplul motiv ca mai suntem amandoi activi pe forum.
Ciupanezu
Păi mai mult contează vânzătorii ţepari, sunt foarte mulţi pe forumurile astea auto.

Dacă unul te roagă să-i prestezi un serviciu şi tu decizi să-l ajuţi şi să-l păsuieşti cu banii, eşti victima propriei tale naivităţi, îmi pare rău s-o spun. smile.gif
316i
QUOTE (Ciupanezu @ Jan 12 2010, 08:14 PM) *
Păi mai mult contează vânzătorii ţepari, sunt foarte mulţi pe forumurile astea auto.

Dacă unul te roagă să-i prestezi un serviciu şi tu decizi să-l ajuţi şi să-l păsuieşti cu banii, eşti victima propriei tale naivităţi, îmi pare rău s-o spun. smile.gif


+1
Oricum n-ai inteles ca defapt oamenii se plictisesc si nu mai stiu ce sa faca sa iasa iar scandal. mega_shok.gif
io's®
CITAT(316i @ Jan 12 2010, 11:36 AM) *
Ce topic de "Din dragoste" o sa fie si asta. "Mami, mami, mi-a furat mingea!" din ciclul...nene aveti probleme rezolvati-le direct cu persoana in cauza. Atata scrieti pe forum atata va plangeti, a ajuns forumul asta pe post de terapie in grup. Macar de ar fi fost vreo mare comunitate unita, dar sunt 5 oameni.(~)


lasa ca e bine sa stim cu cine avem de-a-face, ceea ce a facut lui mas nu prea se trece cu vederea dar mai grav e ceea ce i-a facut lui mowgli...doar a muncit la masina lui.. am inteles ca a mai dat si ceva bani pt chiulasa

in plus.. parca voi sunteti prieteni, nu? biggrin.gif

PS: cand ma gandesc ca era sa am si eu de-a-face...... disdain (2).gif
Ciupanezu
D-aia nu e bine să faci nimic pe datorie.

Dacă nu are bani pe loc să-ţi plătească, sănătate!
316i
QUOTE (io's® @ Jan 13 2010, 10:19 AM) *
in plus.. parca voi sunteti prieteni, nu? biggrin.gif

PS: cand ma gandesc ca era sa am si eu de-a-face...... disdain (2).gif


in plus...dupa ce omul este nesimtit si nu isi achita datoriile nu stiu exact ce fel de prieten mai poate fi numit. Dupa cum am scris si mai sus in urma "neintelegerilor" e30.ro a devenit doar al meu.

QUOTE (io's® @ Jan 13 2010, 10:19 AM) *
lasa ca e bine sa stim cu cine avem de-a-face, ceea ce a facut lui mas nu prea se trece cu vederea dar mai grav e ceea ce i-a facut lui mowgli...doar a muncit la masina lui.. am inteles ca a mai dat si ceva bani pt chiulasa


Pentru asta exista deja Avizierul pietei BMWZone.
io's®
CITAT
Pentru asta exista deja Avizierul pietei BMWZone.


in cazul asta rog un moderator ( ohmy.gif ) sa mute acest topic chiar acolo biggrin.gif
CRM112
eu cred ca daca se apuca toti sa scrie una si alta se lasa cu mini razboi si din pacate masinile sunt cele mai vulnerabile.
bartro
Nimeni nu stie unde locuieste masina mea ph34r.gif
CRM112
pe principiul "te-am prins, te-am ars!" nici nu trebuie sa stie cineva acest amanunt..

apropo....unde locuieste masina ta? tongue.gif
Rotti
Daca tot ati deschis topicul asta scriu si eu aici.

Mare atentie la Florin MEN. L-am primit la mine la atelier sa-i dau niste piese de e28. I-au placut multe piese de pe e28-ul meu, am stabilit ca mai vine peste 2 zile sa ii mai dau niste piese. Moka, nu i-am cerut bani pentru ca se tot vaita ca nu are piese sa-si termine masina. M-am intors dupa fix 3 zile la atelier, nu mai ramasese nimic pe masina, il sun sa il intreb cum si-a permis sa intre cu japca la mine in atelier si sa FURE si omul ma lua la misto, zicea ca el nu a luat decat rezervorul si un maner de usa. Imediat a doua zi ia ghiciti cine vindea piese de pe masina mea.. culmea si unor prieteni de-ai mei.
bartro
QUOTE (CRM112 @ Jan 13 2010, 05:09 PM) *
apropo....unde locuieste masina ta? tongue.gif

stai ca o sa-ti dau magnetel ala de frigider, nu te agita!
haifisch
QUOTE (Rotti @ Jan 14 2010, 11:24 AM) *
Daca tot ati deschis topicul asta scriu si eu aici.

Mare atentie la Florin MEN. L-am primit la mine la atelier sa-i dau niste piese de e28. I-au placut multe piese de pe e28-ul meu, am stabilit ca mai vine peste 2 zile sa ii mai dau niste piese. Moka, nu i-am cerut bani pentru ca se tot vaita ca nu are piese sa-si termine masina. M-am intors dupa fix 3 zile la atelier, nu mai ramasese nimic pe masina, il sun sa il intreb cum si-a permis sa intre cu japca la mine in atelier si sa FURE si omul ma lua la misto, zicea ca el nu a luat decat rezervorul si un maner de usa. Imediat a doua zi ia ghiciti cine vindea piese de pe masina mea.. culmea si unor prieteni de-ai mei.


oho that takes the lead....e chiar mai buna ca a lui MAS povestioara asta.....

altcineva? mellow.gif
evildeath
QUOTE (Rotti @ Jan 14 2010, 11:24 AM) *
Daca tot ati deschis topicul asta scriu si eu aici.

Mare atentie la Florin MEN. L-am primit la mine la atelier sa-i dau niste piese de e28. I-au placut multe piese de pe e28-ul meu, am stabilit ca mai vine peste 2 zile sa ii mai dau niste piese. Moka, nu i-am cerut bani pentru ca se tot vaita ca nu are piese sa-si termine masina. M-am intors dupa fix 3 zile la atelier, nu mai ramasese nimic pe masina, il sun sa il intreb cum si-a permis sa intre cu japca la mine in atelier si sa FURE si omul ma lua la misto, zicea ca el nu a luat decat rezervorul si un maner de usa. Imediat a doua zi ia ghiciti cine vindea piese de pe masina mea.. culmea si unor prieteni de-ai mei.


confirm si eu ce zice rotti wink.gif
MAD520
...apropo de Florin MEN Luna viitoare se fac 2 ani de cand are sa-mi dea 10 mil. Aveam un E12 functional, dar radiat si care nu mai merita sa investesc in el. Florin nu avea inca MEN-ul asa ca isi dorea sa cumpere BMX-ul meu si mai nou acel E12 radiat. Deoarece nu avea bani, a zis in cele din urma ca il ia doar pe cel radiat... cam asta ar fi povestea pe scurt. A fost de acord sa-mi dea 10 mil pe el, in rate. Pt ca tot am fost intelegator si am acceptat sa il dau in rate, care oricum nu au fost stabilite la niste date exacte, sau ceva de genul asta, pt ca eram "prieteni" (eram prieteni pt ca el avea un e12 imprumutat cu care mergea in perioada aia si care se mai strica, iar eu mergeam la orice ora noaptea, cand ma suna, pe unde ramanea el in pana, sa i-o repar pt ca parea baiat de treaba si imi place sa ajut) am zis sa mai fac o fapta buna, pt ca el trebuia sa plateasca platforma cu care sa duca masina acasa, si am zis ca de cele 10 mil care oricum urma sa le primesc intr-un interval destul de mare, sa-i duc si masina la poarta, pe riscul meu. Si am condus eu masina pana la el la poarta ca sa nu mai dea bani si pe platforma. Apoi la scurt timp a luat MEN-ul iar pe mine m-a amanat cu banii. A inceput sa cumpere foarte multe piese noi pt MEN, dar imi spunea mereu ca nu are bani. Am inteles ca ii placea enorm masina si ca vroia sa o vada mergand.. dar totusi... Apoi a ramas fara srviciu si de cate ori sunam sau ne intalneam imi zicea ca nu are bani... asta e.. nu are omu... ce sa ii fac... l-am inteles... Apoi a luat banii pe MEN de la asigurare si nu mi-a dat nici un leu, cu toate ca i-am zis sa imi dea macar 1 mil pe luna ca tot e ok... dar nimic. De aprox 1 an nu imi mai raspunde la telefon, nici pe mess... Chiar inainte sa incep sa scriu aici l-am sunat din nou... ca sa vad ce mai zice, daca imi raspunde ca sa nu mai scriu; dar nu mi-a raspuns...
xox
Dati un split ca sa stim si noi toti userii nasoi. Inclusiv numere de telefon si alte date personale. Serverul e privat, probabil nu e din romania deci... cata vreme accesul pe aria asta se va face doar dupa inregistrare iar in termenii si conditiile de inregistrare exista o clauze referitor la asta totul e ok.

Macar sa stim de cine sa ne ferim, nu? smile.gif Oricum afla si gogulu imediat de asta laugh.gif
05aBi
Da, a fost la cateva intalniri ...
manole74
Spoiler Motorsport pe e12 in Romania, la naiba.... blink.gif wacko.gif
bartro
QUOTE (05aBi @ Jan 14 2010, 11:04 PM) *
Da, a fost la cateva intalniri ...

As vrea sa adaug ca nu apare el pe pozele smile.gif (sa nu ia alti bataie).
Cei care au probleme cu useri, recomand sa se duc la locuinta.. sau politia. Nu vreau sa ma amestec in discutia asta, mi se pare ca persoanele respective ar trebui sa fie dat sanse de a explica intamplarile inainte de a fi 'judecat'. Ca avertisment e bun, dar atat.
Mihai_AMD
deja unul din "respectivii" care au datorii la mine(nu bani,ca de bani as fi inteles,de,pe vremurile astea multi nu au bani,e vb de lucruri materiale),nu mai raspunde nici la pm...adevarat..cum se zicea mai sus,vai ce muieri de oameni se mai ascund dupa tastaturi smile.gif)))))
se stiu ei...sau el...momentan nu-i dau numele aici,nu-mi place sa-l fac MAI RAU de k^t
daca nu se incumeta sa-mi dea datoria(repet,materiala,niste piese sa le zic asa),sa vezi ce-i rup eu urechile ca la magarus cand mi-o intra in manutele astea
TiL
da' totusi, cum il cheama? Macar numele de familie.

Schimb numele topicului ca sa nu se refere doar la da_joint.
Mihai_AMD
CITAT(TiL @ Jan 15 2010, 06:52 PM) *
da' totusi, cum il cheama? Macar numele de familie.

Schimb numele topicului ca sa nu se refere doar la da_joint.

daca te referi la mine,adica la persoana citata de mine...nu ii spun numele...prefer sa mai astept sa rezolve el problema,din bun simt wink.gif
io's®
CITAT(TiL @ Jan 15 2010, 06:52 PM) *
Schimb numele topicului ca sa nu se refere doar la da_joint.


eu nu cred ca ai facut bine, trebuia lasat asa cum a formulat MAS, cine vrea sa zica despre altcineva sa faca topic separat despre persoana in cauza, aici o sa se adune mii de posturi si in cazul unui review nu cred ca sta nimeni sa citeasca 5 zile un topic sa vada daca o persoana anume e de incredere sau nu.

ar trebui sa facemm un poll?

aici ar trebui facut putina curatenie, sa ramana doar posturile despre da_joint iar restul ascunse sau mutate in alt topic, iar cei care au de spus gradinite (amenintari osabi/vlad/haifis) sa le lase acasa sau sa iasa la interval si sa puna link in "pt aricii veseli" catre iutub laugh.gif , iar cei care nu dau nume sa nu mai scrie decat atunci cand sunt hotarati sa spuna despre cine (85amd)... etc mad.gif
bartro
Trebuie un fel de warn la fiecare membru in profil, votat de cei care au experiente negative comerciale tongue.gif
io's®
exista stelute in profilul fiecarui membru
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.