Help - Search - Members - Calendar
Full Version: BMW E30 HTC
BMWZone > COMUNITATEA BMWZONE.RO > Masina mea
Pages: 1, 2
htc-u
rolleyes.gif In primul rand tin sa-i salut pe toti posesorii de bmw-uri.Am sa-mi prezint si eu masina mea E30 316 pe care am cumparato in urma cu un an de fapt o masina pe care mio doream de mult timp,o masina destul de simpla din 86 motor 1.8 m10 pe carburator,punte spate cu tamburi,discuri fata pline si o suspensie de of-road si cam atat dar incet incet am aduso pe drumul cel bun cu multa munca si destule eforturi financiare.
Am schimbat pe rand urmatoarele:punte spate cu discuri,jambe fata cu discurii ventilate,suspensie sport arcuri+amortizoare,motorul cu un 20 12v,autoblocant 3.73,jante Borbet T noi,cauciucuri noi si ele,bucsile de la puntea spate si cele de la bascule,stopurile spate,fusta spate M-Tech 1 pt ca se vedea cam urat cei drept.
Urmeaza sa mai montez pe ea zilele aste,geamuri electrice si faruri cu lupa iar pe viitor un 2.5 12v.Sper sa va placa masina pt ca eu sunt foarte incantat si multumit de ea.
io'sŪ
frumusel si ingrijit biggrin.gif

bafta !
Ionut
foarte frumoasa...bravo..sa ai grija de ea... smile.gif
tomado e28 owner
Chiar a iesit ceva frumos. Spor la upgrade-uri in continuare smile.gif
Guwy
Un exemplar frumos biggrin.gif , bafta in continuare cu ea biggrin.gif .
htc-u
Multumesc pt aprecieri si ma bucur ca va place masina.
ionusunt
frumos.mai rar vezi d-asta non face lift sa arate bine. bravo. bine ca nu ai fugit de modelul asta ..... mor cand ii aud pe unii mari cunoscatori de bmw nu frate ca doar urs cu stopuri late bari 90 doar asta au in cap..... la cat mai multi km linistiti ! tongue.gif
Ciupanezu
Frumos rau!
jakal
simpla si cu bun gust.........

bravo.........bafta.........
MARI_NSL
foarte frumoasa masina ...

sa o stapanesti sanatos wink.gif
htc-u
mai am ceva de munca la ea,de exemplu niste scaune recaro de coupe si binenteles mult asteptatul 2.5 12v pe care il visez si noaptea si credeti-ma ca eu chiar ma bucur ca aceasta masina place .

QUOTE (ionusunt @ May 14 2009, 03:12 PM) *
frumos.mai rar vezi d-asta non face lift sa arate bine. bravo. bine ca nu ai fugit de modelul asta ..... mor cand ii aud pe unii mari cunoscatori de bmw nu frate ca doar urs cu stopuri late bari 90 doar asta au in cap..... la cat mai multi km linistiti ! tongue.gif

aici chiar iti dau dreptate pt ca am primit multe sfaturi de genu''nu pui si tu niste bari de 90 sau nu vopsesti si tu ornamentele nichelate in negru'', si multe altele.
TiL
Frumos foc. Rosu cu crom smile.gif
O finala de 2.5 o sa vina mult mai bine in spoilerul ala.

Care a fost rezultatul M10 vs pocitania aia galbena?
INTERCEPTOR
la mine m 10 18 merge super bine.
mie mi ar place mai mult cu stopurile originale....zic si eu sa fiu carcotas....si stii dece ..am vazut pe m3 urs rosu ...cu stoape originale arata super... in fine nu te superi ca mai comenteaza omu
TiL
mie astea mi se par cele mai frumoase stopuri pentru urs
316i
E unul dintre cei mai bine conservati ursi <'88. Ornamentele de crom arata foarte bine, barele sunt neatinse si vopseaua deasemenea arata foarte bine. Asta e parerea mea dupa vizionare live in cateva randuri.
htc-u
QUOTE (TiL @ May 14 2009, 11:39 PM) *
Frumos foc. Rosu cu crom smile.gif
O finala de 2.5 o sa vina mult mai bine in spoilerul ala.

Care a fost rezultatul M10 vs pocitania aia galbena?

O sa-i pun si o finala cu doua iesiri ca am vazut si eu ca nu da foarte bine cu toba asta dar toate la randul lor.

QUOTE (316i @ May 15 2009, 09:17 AM) *
E unul dintre cei mai bine conservati ursi <'88. Ornamentele de crom arata foarte bine, barele sunt neatinse si vopseaua deasemenea arata foarte bine. Asta e parerea mea dupa vizionare live in cateva randuri.

Mai are cateva defecte ma refer la cateva puncte de rugina la pasajul st spate dar se rezolva foarte usor chiar si de un necunoscator la tinichigeriei si ma bucur ca tia lasat o impresie placuta .

QUOTE (INTERCEPTOR @ May 15 2009, 01:24 AM) *
la mine m 10 18 merge super bine.
mie mi ar place mai mult cu stopurile originale....zic si eu sa fiu carcotas....si stii dece ..am vazut pe m3 urs rosu ...cu stoape originale arata super... in fine nu te superi ca mai comenteaza omu

Le am si pe cele originale si sunt tipla doar ca mie miau placut mai mult astea,dar fiecare cu gusturile lui nu .
ciupanezu'
QUOTE (TiL @ May 14 2009, 11:39 PM) *
Care a fost rezultatul M10 vs pocitania aia galbena?



M10 le a castigat fara emotii. Bravo Mariuse, tot asa tati!
Peter Pan
f frumos ursulache.Bravo.
ionusunt
QUOTE (htc-u @ May 14 2009, 11:19 PM) *
mai am ceva de munca la ea,de exemplu niste scaune recaro de coupe si binenteles mult asteptatul 2.5 12v pe care il visez si noaptea si credeti-ma ca eu chiar ma bucur ca aceasta masina place .


aici chiar iti dau dreptate pt ca am primit multe sfaturi de genu''nu pui si tu niste bari de 90 sau nu vopsesti si tu ornamentele nichelate in negru'', si multe altele.

are fratimiu niste scaune ( ledocteur userul) recaro ,nu prea in stare buna,poate le da nu s sigur. sunt negru cu rosu ( desighn edition), daca te gandesti sa le vrei sa ii dai un pm.si ce ti mai trebe spune

LE SA ITI VAND UN PONT DESPRE STOPURI DAR PE PM
!!!!!!!!!
little six bmw
frumos urs biggrin.gif vad ca ai bagat ceva bani in el si pt asta te felicit. si o sa te convingi ca va face toti banii! mai ales daca reusesti treaba cu 2.5-ul. bafta in continuare
manole74
Frumusica masina! Succes cu schimbarile smile.gif
htc-u
QUOTE (BOGDAN WST @ May 15 2009, 08:54 PM) *
frumos urs biggrin.gif vad ca ai bagat ceva bani in el si pt asta te felicit. si o sa te convingi ca va face toti banii! mai ales daca reusesti treaba cu 2.5-ul. bafta in continuare

Sincer deja mam convins ca a facut toti bani investiti si o sa faca si pe cei ce vor fi investiti de acum incolo si treaba cu 2.5 u o sa reuseasca cu siguranta.
Rotti
boss stiu un eleron m-technik I la cineva, daca te intereseaza da-mi un tel. ar da bine cu fusta.
si eu sunt de parere ca sunt mai potrivite stopurile originale, ai putea sa le dai cu lac rosu eventual. e cam veche masina pt stopuri sclipitoare.
htc-u
QUOTE (Rotti @ May 17 2009, 01:23 AM) *
boss stiu un eleron m-technik I la cineva, daca te intereseaza da-mi un tel. ar da bine cu fusta.
si eu sunt de parere ca sunt mai potrivite stopurile originale, ai putea sa le dai cu lac rosu eventual. e cam veche masina pt stopuri sclipitoare.

Am mai zis cucule fiecare cu gusturile lui nu ? dar de curiozitate am sa le pun pe cele vechi sa vad cum vin.
Si am reusit sa schimb si toba finala .
TiL
arata super cu toba asta.
Despre stopuri, alea stock de urs non-facelift mi se par urate. Zici ca le-au luat pe cele de E21 si le-au umflat cu pompa putin, sa vina pe o masina mai mare, dar nu se incadreaza nicicum pe masina.
Daca pe E21 formatul asta avea stil, fiind facute mai inguste, pe E30 au umflat placinta fara sa schimbe formatul si a iesit ceva banal.
htc-u
QUOTE (TiL @ May 17 2009, 05:51 PM) *
arata super cu toba asta.
Despre stopuri, alea stock de urs non-facelift mi se par urate. Zici ca le-au luat pe cele de E21 si le-au umflat cu pompa putin, sa vina pe o masina mai mare, dar nu se incadreaza nicicum pe masina.
Daca pe E21 formatul asta avea stil, fiind facute mai inguste, pe E30 au umflat placinta fara sa schimbe formatul si a iesit ceva banal.

E si cineva care ma intelege mersi .
batz
ft tare ursu!bafta cu el si poate primeste un cadou de 2.5 biggrin.gif
ionusunt
QUOTE (htc-u @ May 17 2009, 07:31 PM) *
E si cineva care ma intelege mersi .

eu tiam zis....si iti mai zic...STARTEC! au unul pt dreapta la filaret
mai e un set pe 4 tuning la 100 euro
Telefon : 0754664499 suna la nr asta

http://anunturi-auto.4tuning.ro/magazine/m...-0-12206-1.html
asta e omul care le vindea .vezi poate mai sunt ca anuntul nu l mai gasesc.
htc-u
QUOTE (ionusunt @ May 17 2009, 11:03 PM) *
eu tiam zis....si iti mai zic...STARTEC! au unul pt dreapta la filaret
mai e un set pe 4 tuning la 100 euro
Telefon : 0754664499 suna la nr asta

http://anunturi-auto.4tuning.ro/magazine/m...-0-12206-1.html
asta e omul care le vindea .vezi poate mai sunt ca anuntul nu l mai gasesc.

Multumesc pt informati dar mie imi plac ale mele.
htc-u
In sfarsit au venit si scaunele recaro,dupa un drum pana la Targu Jiu care a meritat din plin,nu sunt ele tipla dar merg pana o sa le duc la tapiter pt ca momentan nu mai sunt finante.
Dani88br
salut,am si eu cateva intrebari despre nuca de la schimbator! Imi poti lasa si mie un PM deunde ai achizitionat o si cat ai dat pe ea?
ID: serban_daniel_88@yahoo.com
Salut
htc-u
Dupa doua zile de munca sunt foarte dezamagit de rezultate.
sa lucrat la urmatoarele :geamuri electrice,faruri cu lupa,centura.
Sa incep cu farurile care se vad foarte bine dar nu lumineaza deloc (sau poate cu xenon)urmeaza
Centura a venit foarte bine iar geamurile miau mancat doi ani din viata pt ca nu am avut geamurile de electrice si a trebuit sa scot sinele mele dupa iele si sa pun sinele de electrice dar nu sunt foarte multumit de rezultat
ionusunt
jos cu elementele de targ!! pune OEM la loc !! dry.gif
TiL
Despre centuri nu-sh ce sa zic, dar volanul... ai pus unul urat in locul unuia care e, poate, cel mai frumos volan de bmw.
htc-u
QUOTE (TiL @ May 25 2009, 01:58 PM) *
Despre centuri nu-sh ce sa zic, dar volanul... ai pus unul urat in locul unuia care e, poate, cel mai frumos volan de bmw.


CEL PE CARE LAM AVUT MI SE PARE FOARTE MARE IAR ACESTA E PROVIZORIU

QUOTE (ionusunt @ May 25 2009, 01:33 PM) *
jos cu elementele de targ!! pune OEM la loc !! dry.gif


LA CE TE REFERI ?
Ciupanezu
Volan, schimbător, centuri.
ionusunt
QUOTE (htc-u @ May 25 2009, 02:28 PM) *
CEL PE CARE LAM AVUT MI SE PARE FOARTE MARE IAR ACESTA E PROVIZORIU



LA CE TE REFERI ?

hai centurile....dar volanu si schimbatoru jos cu ele ,daca nu vezi ca vin cu tubulara de 22 la intlniri si clichet si cu muschi pe maini calumea si ti le scot eu biggrin.gif
rostil
Centurile alea o sa te cam zgirie pe git fara pad-uri iar improvizatia aia cu carabiniera o sa-ti faca capu' calendar (metal pe metal) conf (9).gif
htc-u
QUOTE (ionusunt @ May 25 2009, 04:23 PM) *
hai centurile....dar volanu si schimbatoru jos cu ele ,daca nu vezi ca vin cu tubulara de 22 la intlniri si clichet si cu muschi pe maini calumea si ti le scot eu biggrin.gif


DA BOS VOLANU NU O SA STEA FOARTE MULT PT CA VA VENI UNUL MOMO IAR SCHIMBATORUL ESTE GEN E46 SI LAM PUS DOAR DE NERVI CA AM DAT O CARUTA DE BANI PE EL SI NU SEMANA CU CE AM COMANDAT EU (AM SCHIMBATOR MOMO ORIGINAL DE ALUMINIU)

QUOTE (rostil @ May 25 2009, 04:34 PM) *
Centurile alea o sa te cam zgirie pe git fara pad-uri iar improvizatia aia cu carabiniera o sa-ti faca capu' calendar (metal pe metal) conf (9).gif


CREDEMA CA IN MOMENTUL CAND VREI SA TE DAI EXTREM CU MASINA CENTURILE ALEA SUNT DE MARE FOLOS CA NU SE STIE NICIODATA CUM SCAPI MASINA SI IEI UN POM IN BRATE.(IAR PRINDERILE DIN SPATE SUNT PROVIZORI)
rostil
Te cred, numai ca in situatia descrisa de tine tot nu ti-ar folosi, ai fi doar un mort zgiriat pe git cu un pom in brate.
Shark
Bai, dar ce macabri sunteti! ohmy.gif
tomado e28 owner
Bine ca macar folositi centurile... Aud tot mai des aberatii gen: e mai bine fara ele, nu ramai captiv in masina, nu te strange de gat, etc blink.gif Au cam taiat copacii de pe margine, tocmai in ideea ca astfel de "imbratisari" nu sunt tocmai placute...
Scuze de off-topic.
ionusunt
ce-ati patit bai nene....ce e cu atata moarte ???? terminati dreacu cu imbratisatul de copaci...imbratisati gagici laugh.gif
htc-u
QUOTE (ionusunt @ May 26 2009, 04:21 AM) *
ce-ati patit bai nene....ce e cu atata moarte ???? terminati dreacu cu imbratisatul de copaci...imbratisati gagici laugh.gif


CE SA FAC AICI TREBUIE SA-TI DAU DREPTATE. (MAS FIXA CU O GAGICA IN CENTURA AIA) rolleyes.gif
alex230ro
unde te dai extrem in Romania?ideea e ca daca e sa iei ceva in brate mori cu tot cu centuri:(
htc-u
HAI SA INCHEIEM SUBIECTU ASTA CUI II PLACE BINE CUI NU IARASI BINE SAU SA FACA MACAR CE AM FACUT EU PANA ACUM SI SA INVESTEASCA MACAR JUMATATE DIN BANI INVESTITI DE MINE .
florin83
Scrie si tu fara Caps lock activat..
sergiu67
parerea mea ca ursu e foarte frumos rolleyes.gif si te felicit pentru tot ce ai facut la masina...arata foarte bine masina...probabil cel mai bine dintre toti care au urs si is pe acest forum!!!Inca o data felicitari si multa bafta cu modificarile pe care intentionezi sa le faci!
florin83
QUOTE (sergiu67 @ May 26 2009, 04:21 PM) *
arata foarte bine masina...probabil cel mai bine dintre toti care au urs si is pe acest forum!!!


E frumoasa masina (cu exceptia ultimelor modificari), dar sa nu exageram..
htc-u
Daca ar fi sa fac masina dupa gustu fiecaruia nu as mai avea o masina a mea,ca poate nici mie nu imi place ce face altu dar este alegerea lui .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.