Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cumpar URGENT vibrochen e46 320d 136cp
BMWZone > PIATZA BMWZONE.RO > Piese sau accesorii BMW > Cumparari
Zeke
Salut, este vorba despre un e46 320d din 2000 si in urma unor constatari la 2 service-uri din Bucuresti, mecanicii au ajuns la concluzia ca sursa unei batai in motor la turatii pana-n 2000rpm asociate cu o vibratie in pedala de ambreiaj la plecarea de pe loc, este fi vibrochenul care ar fi fisurat axial blink.gif . Prin urmare, am nevoie, urgent, fie de un vibrochen (si probabil de alte piese), fie de un motor complet. Astept ofertele voastre la nr de tel:

Tel: 0-72(8)-2765-52

PS: stie cineva in ce conditii se poate monta un motor de la un 320d din 2002 sau mai nou? (cel de 150cp)
Ionut
esti sigur ca e vibrochenul? se aude bataia pana in 2000rpm si pe urma??? cu un vibrochen fisurat nu ai cum sa mergi....si ceea ce ai spus tu ca ai trepidatii in pedala...eu inclin mai mult spre volanta nasoala + kit de ambreiaj....dar nicidecum spre vibrochen....
INTERCEPTOR
sunt curios............... ce mecanici ?da un semn poate te ajut cu inca o verificare:P de experti nu de mecanici.....nu eu tongue.gif
ionusunt
QUOTE (Ionut @ Feb 2 2009, 04:39 PM) *
esti sigur ca e vibrochenul? se aude bataia pana in 2000rpm si pe urma??? cu un vibrochen fisurat nu ai cum sa mergi....si ceea ce ai spus tu ca ai trepidatii in pedala...eu inclin mai mult spre volanta nasoala + kit de ambreiaj....dar nicidecum spre vibrochen....

daca se simte in schimbator si la schimbari e clar ca e volanta. daca nu sa nu fie naibii arborele sau vreo biela.
gica la al lui 320d a patit o faza gen ca asta(bataie pe la motor ) si i-a cazut fulia ......vezi sa nu fie si de acolo .
316i
+1 volanta.
Zeke
Si eu am crezut ca e tot volanta. Bataile se auzeau pana in 2000 de ture si nu foarte tare. La service au spus din start: volanta, fara doar si poate. Am comandat o volanta noua si le-am dus-o. Au schimbat-o si facea tot la fel. Mi-au cerut sa cumpar si ambreiaj. Am luat ambreiaj nou, dar fara nici un rezultat. S-au concentrat ei vreo 4-5 mecanici si mi-au trantit-o: vibrochenu fisurat. Din experienta lor, "trei bmw diesel din zece au problema asta". Am luat masina si am dus-o in alt service. Acelasi verdict.
Ionut
ma repet....cum si-au dat ei seama ca e vibrochenul fisurat? eu zic ca e de la altceva.....fulia mare din fata motorului s-a verificat daca are joc???
Zeke
Ti-am raspuns: Au lasat impresia ca este o problema cunoscuta cu care s-au confruntat frecvent. Ca sa fie convingatori, au tras cu mana de capatul vibrochenului si au simtit jocul la mana. Daca era fulia desfacuta nu cred ca se simtea in pedala de ambreiaj.
hanneman
Suna aici daca te intereseaza motor sau vibrochen! 0723007578 sau 0766324050 Danny!
Zeke
Altcineva care sa aiba motor complet sau doar blocul (complet) si, mai important, sa si raspunda la telefon?
Zeke
S-a rezolvat, multumesc.
buhaiul
QUOTE (Zeke @ Feb 12 2009, 02:42 PM) *
S-a rezolvat, multumesc.


stiu ca e un topic foarte vechi, dar curiozitatea...
cum s-a rezolvat ???
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.