Help - Search - Members - Calendar
Full Version: martor bord - usa deschisa/inchisa
BMWZone > BMW TEHNIC > BMW Seria 3 > E46
Funderful
salut,

Am si eu o intrebare/problema pentru E46-le meu din 2000:
de ceva vreme incoace nu se mai aprinde martorul din bord care ma avertizeaza ca e deschisa usa ( spate drapta ), problema sigur nu e in bord pentru ca nici becurile din habitaclu nu se aprind cand deschid usa respectiva.
Stie cineva unde e locat senzorul ( intrerupatorul sau cum dracu se numeste ) acela de la usa care sesizeaza daca e deschisa sau nu ?

mersi,
alex230ro
pe stalpul pe care e usa,e ca un tamburus,incearca sa apesi pe el sa vezi daca functioneaza
Funderful
sad.gif( nu am gasit nici un tumburs acolo.
Singurul lucru pe care l-am gasit e siwtch-ul de pe usa ( child protective....bla bla ) daca il cuplezi nu mai poti deschide usa pe dinauntru doar de afara.
ionut_doc
Salut,

Contactul care iti indica daca usa e inchisa/deschisa e incorporat in yala (piesa din care iese butonul protective child. Ca sa ajungi la el trebuie
sa dai fata de usa jos, sa demontezi yala de pe usa si apoi sa desfaci yala. Cureti contactele cu spray de contact sai asamblezi la loc.
Asta e tot (juma' de zi de munca biggrin.gif ).

O zi buna,
Ionut
Sorin
ai de munca
ce bine era cu un tamburas ca la dacie
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.