Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Prietenii cei mai buni ai omului
BMWZone > DIVERSE > Off-topic
Pages: 1, 2
manole74
Ideea mi-a dat-o Sile, care a postat la rubrica accidente, deci e coautor laugh.gif Incep eu cu catelusa fiului meu, Kira, un exemplar de 4 luni din rasa ciobanesc german...... cool.gif
81DMC77
Foarte frumos catelul. Si eu am avut Schnautzer urias, dar acum am trecut la porumbei. Am avut 4, dar doi mi-au plecat si nu s-au mai intors, erau pui. sad.gif Click to view attachmentClick to view attachment Sper sa nu fie problema ca nu am pus poze cu caini.
florin83
manole74, foarte frumosa!! sa-ti traiasca..
a mea la varsta aia inca nu ridicase urechile.. rolleyes.gif

@81DMC77: am avut si eu un prieten maniac cu porumbeii.. avea zeci, da acum nu mai are decat custile goale sad.gif

asta e a mea.. o cheama jessie si are 4 ani si jumate tongue.gif
butcky
Ricky rolleyes.gif Are vre-o 12-13 ani. E fff cuminte si doarme toata ziua. Nu latra, nu deranjeaza pe nimeni. E ca un covor smile.gif Poti sa calci pe el ca nu se supara:P
Am avut si un dalmatian care a murit acum vre-o 3 ani sad.gif
O sa mai caut poze...
Azeea
Musha-chinchilla, are aproape un an si o am de cateva luni. E curata si are o blana f fina.
alexutzu
vreau si eu una, de unde cumpar?????
haristeas51
Eu am un Caniche pitic wub.gif .
E fata o cheama Bella , are 7 ani. este jucause si ii place mult sa bea bere fnd (22).gif
CRM112
intr-o ordine aleatorie, deliciile:
2 din 4 perusi (au fost 8 wacko.gif )
cainele Zux care are 10 luni si are foaaaarte multa energie (prea multa)
si iepurele Bunny Banx, care pana acum (de 3 luni), nu a ros decat firul de la aspirator in 2 locuri si 2cm patrati din parul prietenei mele in timp ce dormea
05aBi
deci..
inainte am avut 2 perechi de perusi dar acum am ramas cu 1 pereche care acum 2 luni au facut 4 oua si azi a iesit un pui din ou smile.gif , numai zic ca inainte adica acum vreo 5 luni scotea care 1 ou la 2 zile si ajunsese sa aibe in total vreo 12 oua blink.gif , cand te gandesti ca un porumbel face 2 oua si un amarat de perus 12 laugh.gif
si o pisica birmaneza pe nume Mona

QUOTE (CRM112 @ Dec 2 2007, 10:52 PM) *
2 din 4 perusi (au fost 8 wacko.gif )


chiar nu inteleg cum ai putut sa traiesti cu 8 perusi in casa, cu aia 4 numai puteam de nervi pentru ca cantau incontinuu
81DMC77
De cateva zile mi s-a marit familia de porumbei cu doi pui. celb (15).gif
George77
A mea are 3 ani,este un Shitzu si o cheama Avril.
Tytus
Pisicamea Tulus, o contesa cu personalitate cu sange albastru nobil.Cica animalu seamana cu stapanu laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Click to view attachmentClick to view attachmentClick to view attachment
Click to view attachment
Ciupanezu
Motanul meu, are 1 an jumate...
INTERCEPTOR
fosta care a murit acum 2 ani EMA in fotoliu .si fata ai missy o nebuna.
xox
Music, un motan incredibil de lenes. Daca nu doarme toata ziua, vrea mangaiat. Nu-i al meu, e al fostei, dar sta la mine cat e plecata ea acasa. Deci cumva e joint custody, de sarbatori si vacante e al meu.

Mai are un talent motanul asta, gaseste cele mai ciudate locuri sa doarma. Acu' 2 zile l-am gasit in masina de spalat cand ma pregateam sa pun un sac de haine la spalat. E mai jos intr-o poza.
butcky
Azi am fost sa-mi operez catelul sad.gif Am stat sa-l tin pe masa aproape 1h sad.gif A urlat ca nebunu! Facea exact ca un porc inainte de taiat smile.gif))))))))
Iulika0069
Pasha, cocker spaniel - are aproape 6 ani

Cel mai cuminte cocker ever smile.gif
81DMC77
In noaptea de revelion, exact la ora 00:00, mi-a intrat in curte o catelusa speriata de focurile de artificii si de petarde. M-am atasat mult de ea, dar in acelasi timp incerc sa dau si de stapanii ei. E foarte cuminte.Click to view attachmentClick to view attachment
Tytus
@81DMC77
Felicitari pentru gestul tau.Mai rar asa ceva.Incearca cu afise in cartier.

QUOTE (butcky @ Dec 29 2007, 12:58 AM) *
Azi am fost sa-mi operez catelul sad.gif Am stat sa-l tin pe masa aproape 1h sad.gif A urlat ca nebunu! Facea exact ca un porc inainte de taiat smile.gif))))))))
Ce a patit Bucii-dog?e ok?

Contesa mea a primit un fratior cenusiu cu ochii galbeni si cu chip de lup junior cool.gif .Ii voi face poze,deocamdata il trateaza gen print si cersetor biggrin.gif
Click to view attachment
81DMC77
Am gasit ieri dimineata afise. Am sunat si ieri dupa amiaza a venit stapanul dupa catel. Sunt trist, dar si fericit ca i-am gasit stapanul. Am ramas cu porumbeii.
butcky
QUOTE (Tytus @ Jan 6 2008, 06:37 PM) *
Ce a patit Bucii-dog?e ok?



Nu stiu exact sad.gif Mama mea se ocupa mai mult de el. Dar am auzit ca si-a dat bandajul jos si a rupt firele de la operatie sad.gif
butcky
Acum m-am facut si cu o pisica superstition.gif Da! E pisica din cauza careia am facut accident! Nu mai pot sa scap de ea!
I-am pus o carpa pe balcon si doarme acolo. Miauna cand vrea sa manance, dar nu are voie in casa si i-am amenajat acolo loc de luat masa smile.gif)
TiL
conf (9).gif de ce tot dai vina pe pisica? biggrin.gif
ionusunt
QUOTE (butcky @ Apr 3 2008, 12:47 AM) *
Acum m-am facut si cu o pisica superstition.gif Da! E pisica din cauza careia am facut accident! Nu mai pot sa scap de ea!
I-am pus o carpa pe balcon si doarme acolo. Miauna cand vrea sa manance, dar nu are voie in casa si i-am amenajat acolo loc de luat masa smile.gif)

ft haioasa pisica! biggrin.gif
manole74
Am mai crescut....... rolleyes.gif
Tytus
Update: pisiciile mele din rezervatie biggrin.gif
Click to view attachmentClick to view attachmentClick to view attachmentClick to view attachment
Tytus
Pisica-mea e in clasa 1, in loc sa isi faca temele la birou, motaie pe scaun biggrin.gif wub.gif
Click to view attachment
TiL
Unele mananca soareci, vrabii, randunele si mai nou un papagal. Pe altele o sa le mananc pe varza.
comisaru
O cheama Tara, e ciobenesc-german si are 2 ani.
manole74
Frumoasa foc! E castrata???
Robert1
Ea e Tasha.Are 6 luni si este un metis( biggrin.gif ) intre Ciobanesc Carpatin/Centrasiatic cu Cane Corso,ea semanand in partea neamului Cane Corso smile.gif
MH21TTN
Ehhh!!!!!!! Sa ma adaug si eu in lista!
El (catelul) LEO un Chow-Chow crem, are 2 ani, numai probleme am avut cu el. L-am avut piedut 3 luni, bineinteles, afise in tot orasul, anunturi la radio si tv local, ca dupa 3 luni sa ma sune cineva si sa zica ca abia a gasit catelul si sa vin sa vad daca este el. Am ajuns acolo, era legat de lant, avea doar un castron cu apa la 5 m, care nu ajungea la el, slabit in ultimul hal, dar partea grava a fost ca era plin de tepi pe sub piele si in carne, unde era infectat si cocea. m-am chinuit cu el alte 6 luni, cu 3 operatii, ca nu aveam cum sa scot tepii fiind bagati pana in carne. Dar si-a revenit pana la urma.

Ea (pisica) DONA, o siameza (SIAMEZA CHINEZA REGALA), are 7 ani, o rusoaica cu sange albastru, o ingamfata dar totodata cea mai desteapta pisica care am avut-o vreodata.

Click to view attachment
Click to view attachment
Click to view attachment
comisaru
QUOTE (manole74 @ May 7 2008, 10:16 PM) *
Frumoasa foc! E castrata???

Merci! biggrin.gif Nu-i castrata.
manole74
CITAT(comisaru @ May 9 2008, 05:22 PM) *
Merci! biggrin.gif Nu-i castrata.




Vreau un pui negru! Dau oricat, numai sa am un lup negru cool.gif
Ciupanezu
QUOTE (comisaru @ May 7 2008, 05:15 PM) *
O cheama Tara, e ciobenesc-german si are 2 ani.

Foarte frumoasa!
florin83
QUOTE (comisaru @ May 7 2008, 05:15 PM) *
O cheama Tara, e ciobenesc-german si are 2 ani.


frumoasa si mare s-a facut!

ultima data cand ne-am vazut in Ploiesti erai cu ea in brate, avea 1-2 luni parca.. smile.gif
05aBi
Pisi a mea (Mona) a facut azi 4 pui de pisi .. biggrin.gif
butcky
Mi-am tuns catelul la zero! Fuge lumea de el cand il vede biggrin.gif Zici ca e raios! laugh.gif
alexrosiu
De astia ma ocup eu in fiecare zi smile.gif

Tigresse
Se cauta urgent stapani pentru doi pui de catel, ambii baieti, aproximativ 3 luni, proveniti din mama lup. Cateii se afla la o unitate militara din zona Antiaeriana si zilele lor acolo sunt numarate (stiu prea bine ca atunci cand e vreo inspectie sau se enerveaza comandantul, se da ordin sa se faca ordine, deci o sa-i duca eventual pe camp sau o sa cheme hingherii). Ma voi ocupa personal de deparazitarea si vaccinarea lor.
http://s24.photobucket.com/albums/c25/cats...h_cateii006.jpg
81DMC77
De joi seara, sunt fericitul posesor al unui pui de rottweiler, Cora, in varsta de 2 luni. Cateva poze: Click to view attachment Click to view attachment Click to view attachment Click to view attachment Click to view attachment
manole74
Kira & kinders rolleyes.gif




Acum am intrat in posesia pedegree-ului si tacsu a fost Tenno de Bonanza, campion al Romaniei in 2007 tongue.gif
butcky
De 3 luni m-am mutat la curte si am nevoie de un caine. Am deja unul, Ricky, dar are aproape 15 ani. Abia mai merge si are cataracta! Nu vede la 1 m in fata sad.gif Sta toata ziua si doarme in mijlocul casei tongue.gif
Deci, cum spuneam, am nevoie de un catel! Neaparat baiat!!! Nu vreau fata pt ca nu vreau sa se stranga cateii la poarta cand e in calduri sad.gif

Doneaza cineva vre-un pui de Rottwailer sau Ciobanesc German? tongue.gif Sau cu bani, dar nu 3-4-5 sute de euro cum am gasit pe net sad.gif Am avut catei de cand ma stiu, deci nu trebuie sa va faceti griji ca nu ajunge pe maini bune. Plus ca mama iubeste potaia mai mult decat pe mine smile.gif)))))))))
Tigresse
QUOTE (butcky @ Jan 13 2009, 12:06 AM) *
De 3 luni m-am mutat la curte si am nevoie de un caine. Am deja unul, Ricky, dar are aproape 15 ani. Abia mai merge si are cataracta! Nu vede la 1 m in fata sad.gif Sta toata ziua si doarme in mijlocul casei tongue.gif
Deci, cum spuneam, am nevoie de un catel! Neaparat baiat!!! Nu vreau fata pt ca nu vreau sa se stranga cateii la poarta cand e in calduri sad.gif

Doneaza cineva vre-un pui de Rottwailer sau Ciobanesc German? tongue.gif Sau cu bani, dar nu 3-4-5 sute de euro cum am gasit pe net sad.gif Am avut catei de cand ma stiu, deci nu trebuie sa va faceti griji ca nu ajunge pe maini bune. Plus ca mama iubeste potaia mai mult decat pe mine smile.gif)))))))))

1. Ai grija la samsarii de animale. Poti sa gasesti anunturi cu caine lup la 100 de euro, dar nu e sursa verificata si poate avea boli, dat fiind ca oamenii astia nu verifica animalele imperecheate.(eu am gasit anul trecut 3 lupi adevarati si era s-o patesc cu darea lor in adoptie).
2. Uite un link cu ceea ce cred eu ca e cel mai aproape de rasa ciobanesc german, si e pentru adoptie Singururl impediment ar fi ca e caine mare, si se afla la Constanta (dar pot ajuta cu transportul daca te hotarasti. Fetele care l-au gasit il trateaza acum, si va fi un exemplar superb, care merita o soarta mai buna
http://www.animale.ro/forum/showthread.php?t=46233
3. Poti lua fara frica si o catea, pe care o sterilizezi la aprox. 8 luni sau daca e mare o poti steriliza oricand, fara sa mai existe dupa aceea problema puilor nedoriti si a amorezilor peste gard. O sterilizare costa aprox. 1 milion si ceva, nu e gaura in cer.
4. Mai este la adoptii o puiuta de ciobanesc german, http://www.animale.ro/forum/showthread.php?t=46223 , provine din parinti ciobanesti de la o unitate militara, dar mama ei a respins-o. E mica inca, e crescuta de o fata, si daca astepti te vei face cu un caine pe cinste.
Tu alegi.
Am mai spus cred, care doriti caini sau pisici pentru adoptie (metisi sau chiar de rasa), dati-mi un semn si ma ocup de problema (am de dat animale spre adoptie mai mereu - acuma am doua matze).
florin83
vezi poate gasesti ceva aici:
http://www.ciobanescgerman.net/forum/
butcky
rolleyes.gif Noul meu catel...
Gimi
Prea mici pozele. Schnautzer?
butcky
QUOTE (Gimi @ Jan 22 2009, 11:01 AM) *
Prea mici pozele. Schnautzer?



Ma, nu cred ca e de rasa dar nici maidanez nu e...
Ciupanezu
Toţi sunt suflete. smile.gif
manole74
CITAT(Ciupanezu @ Jan 22 2009, 08:11 PM) *
Toţi sunt suflete. smile.gif


Aoleooouuuuuu!!!!!!!!! blink.gif blink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.