Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ursu XZX
BMWZone > COMUNITATEA BMWZONE.RO > Masina mea
Pages: 1, 2, 3, 4
comisaru
Este un 316, 1.8 90CP. Il am din noiembrie 2005; l-am gasit pe autovit, am sunat si in cateva ore am plecat dupa el(noaptea) cu trenul la Sibiu, dimineata urmatoare l-am vazut si l-am luat acasa. Am dat nu foarte mult pe el(cam 2000), si mi-a pacut ca l-am luat simplu, fara pic de "tuning".
Cam asa arata cand l-am luat(cu exceptia rotilor pe care i le-am pus mai tarziu).
xox
Nu stiam ca au fost si coupe-uri pe carburatie. Ai tot 2BE sau e altceva?
haifisch
nice and clean thumbup.gif

i-ar sta bine un pic mai joasa....

ceva planuri de viitor?
comisaru
Au urmat apoi cateva schimbari, cum ar fi:
-carburator Lada 1200 cu care masina se-ntelege excelent(am "prajit" masini care sar de 100CP)
-alt set de jante
-un spoiler spate Hartge
-jambe groase si etrieri de 325
-punte spate cu discuri
-arcuri H&R 35x35(doar)
-amortizoare Monroe gaz(nu sport, inca)
-un blocant 3,64 de ix pe care o sa-l montez odata cu noul motor(nu-l am inca)...
cam asa arata acum(nu-i o diferenta vizibila, inca)


QUOTE (xox @ Jul 10 2007, 09:55 PM) *
Nu stiam ca au fost si coupe-uri pe carburatie. Ai tot 2BE sau e altceva?

Nu stiu ce tip e; stiu ca m-a enervat atat de tare ca era sa vand masina. Defapt m-au enervat, c-am schimbat 3 carburatoare si tot n-am reusit sa scad consumul sub 15; ajunsesem la 18 cand am recurs la solutia carburator de Lada.
Ionut
Arata foarte bine...astept sa il vad cu noul spoiler, cu barile de 90 etc....hai baga mare... smile.gif
SILE
salut. masina e frumusica si arata destul de bine. sper sa iti aduca in continuare clipe de fericire si placere cand o conduci si sper sa reusesti tot ce iti propui sa ii faci. sa ai grija de ea ca cu totii stim cum arata si cum merg ursii din romania.
comisaru
Si eu astept s-o vad cu noile bari si cu fusta de '90 si vopsita. Mai e putin...
Multumesc de aprecieri!
ionusunt
f nice smile.gif curata si originala biggrin.gif
comisaru
Am o mare problema(am vazut ca nu sunt singurul). Nu pot sa ma decid la o culoare; am interiorul gri-albastrui si mi-ar placea o nuanta de albastru, sau poate un gri care sa bata in albastru; in orice caz, o culoare deschisa.
Am gasit ceva ce-mi place dar nu ma descurc sa identific codul de culoare. Denumirea este "arctic silver" si, dupa cum spune proprietarul, e "luata" de pe un E39 din 1998.
Orice informatie care poate duce la identificare codului e binevenita. Am atasat si o poza.
Se ofera recompensa! tongue.gif
haristeas51
http://www.bmwinfo.com/25430.html
Culorile care le-a avut e39.
INTERCEPTOR
frumoasa masina.aca ai nevoie de vopsea te duc cu placere sa ti iei .standox.si ai acolo paleta de culori.am cam stat 2 ore sa aleg da am ales ceva frumos care mi place mie.
comisaru
Multumesc Interceptor.
Daca n-o sa ma descurc, o sa te rog sa ma ajuti.
ionusunt
Aspensilber Metallic 339

cea mai aproape de arctic silver ca si denumire laugh.gif dar nu e cea din poza ta
alexb32
Poate culoare din poza pusa de Comisaru este Blue Water Metallic 896 unsure.gif
comisaru
QUOTE (alexb32 @ Aug 4 2007, 02:57 PM) *
Poate culoare din poza pusa de Comisaru este Blue Water Metallic 896 unsure.gif

Eu i-am trimis 'mail omului si mi-a raspuns ca-i Arctic Silver de E39. M-am mai uitat la diverse poze cu BMW-uri Arctic Silver(difera nuanta in functie de an si model; chiar daca e aceeasi denumire, are alt cod) si nici unul nu arata ca cel din poza.
comisaru
Cam asa arata acum:
ionusunt
bravo domnule comisar spor la treaba.inca un urs renovat.ce ma bucura pe mine sa vad ca ia amploare miscarea asta cu cazane de 20 d ani renovate ..zuper smile.gif smile.gif smile.gif smile.gif
316i
Numai vara asta au fost facute al bongului, al lui florin, al meu, rzw a intrat acum, XZX a intrat acum, in curand urmeaza si-al lui dgh + altii de care nu stim. Asta e o vara buna pentru brigada ursulete. laugh.gif
ionusunt
sa inteleg ca eu am dat tonul ,a ? laugh.gif
316i
drinks.gif
ionusunt
fnd (7).gif fnd (7).gif fnd (7).gif
QUOTE (316i @ Aug 7 2007, 02:15 PM) *
drinks.gif
comisaru
Poze de ieri. Azi sper s-o vopsesc.
florin83
tu lucrezi la ea?? ohmy.gif ohmy.gif
ce culoare o faci?
ionusunt
bravo domnule comisar.cam felicitari ca o faci cu mana ta.
la ce culoare te-ai oprit ?
gri-ul ala albastrui ? cool.gif
comisaru
Pai d-aia mi-am luat concediu. Lucrez, dar doar sub stricta supraveghere a vopsitorului tongue.gif .
Am vopsit-o deja, azi; a stat 30 de min in cuptor la copt, si-a ramas acolo pana luni cand o scot si-ncep sa pun pe ea. Mai am de vopsit usile, capotele, trapa si barile.
Am dubii in privinta culorii. Sper s-arate mai bine cand vor fi toate montate. Am ales un alb-albastrui; un bleu deschis.
florin83
pare interesanta culoarea.. abia astept sa o vad biggrin.gif
comisaru
Si poze cu culoarea:
florin83
trebuie vazuta pe viu.. asa in poze pare alba tongue.gif
comisaru
Inchipuie-ti ca lumina din cuptor e alba. Asa, in poze, pare ca masina e alba si lumina bate spre albastru. E invers.
INTERCEPTOR
trebuie vazut cand e gata .ca asa pare nici bleu nici alba.bravo tie.succes in continuare
comisaru
smile.gif merci!
316i
Bravo! Asa am facut si eu cand am vopsit-o, era ala numa ochi si urechi pe mine cand eram cu smirghelul in mana. biggrin.gif
da_joint
culoarea cred ca e alba...cam asa arata si a mea in cuptor...oricum felicitari
INTERCEPTOR
am vazut azi 2 masini asa bleu spalacit un mercedes de prin 70 si o broasca dasta noua.culoare e super daca este aia
comisaru
sper sa-i fac poze mai clare maine.
unde gasesc sa cumpar semnalizari ca astea?
haristeas51
www.ebay.de
io'sŪ
sau la firmele de tuning de prin rromania
uwe
QUOTE (ionusunt @ Aug 7 2007, 02:06 PM) *
sa inteleg ca eu am dat tonul ,a ? laugh.gif

cred ca eu am dat tonul laugh.gif
florin83
cat sunt ?
comisaru
QUOTE (io`s @ Aug 17 2007, 12:56 AM) *
sau la firmele de tuning de prin rromania

Stii vreo adresa de la vreo firma care are sau aduce?
florin83
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/89-91-BMW-E...bayphotohosting

eu am comandat ceva din SUA (florida) de curand si a fost transportul 29$
deci ajungi la 50$ = 1.2mil
comisaru
poze cu ea aproape montata. (nu pot sa demonstrez ca masina mea e albastruie, ca in poze pare alba)
81DMC77
Incepe sa prinda forme si sa stii ca se vede un pic ca e spre albastru wink.gif Va arata super! thumbup1.gif
comisaru
QUOTE (florin83 @ Aug 17 2007, 11:07 AM) *
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/89-91-BMW-E...bayphotohosting

eu am comandat ceva din SUA (florida) de curand si a fost transportul 29$
deci ajungi la 50$ = 1.2mil


ar fi cam scumpe, dar in ipoteza ca as vrea sa cumpar, cum pot sa fac?
Roby_325
arata bine
bafta in continuare smile.gif
florin83
QUOTE (comisaru @ Aug 17 2007, 04:44 PM) *
ar fi cam scumpe, dar in ipoteza ca as vrea sa cumpar, cum pot sa fac?


daca n-ai card inregistrat la paypal te ajut eu smile.gif
comisaru
Sambata am reusit sa montez toata electrica de interior cu oglinzi, geamuri, centralizata si alarma. (multumesc uwe ca mi-ai dat toate firele cu tot cu mufele din stalpi, ca altfel nu cred ca reuseam)
mihaimmm
semnale gasesti in tara. am luat eu cu 160 ron ... parca.incearca la id mess : cotuning sau anonymus_mugurau amandoi asa ceva...semnale gasesti in tara. am luat eu cu 160 ron ... parca.incearca la id mess : cotuning sau anonymus_mugurau amandoi asa ceva...
florin83
mult.. pe net vin cam 40$ cu totul..
comisaru
QUOTE (mihaimmm @ Aug 28 2007, 01:32 PM) *
semnale gasesti in tara. am luat eu cu 160 ron ... parca.incearca la id mess : cotuning sau anonymus_mugurau amandoi asa ceva...semnale gasesti in tara. am luat eu cu 160 ron ... parca.incearca la id mess : cotuning sau anonymus_mugurau amandoi asa ceva...

Merci! Din intamplare am vorbit chiar cu "anonymus_mugur" si mi-a promis ca-mi vin intr-o saptamana la 25EUR+TVA+transport. Va spun la inceputul saptamanii viitoare daca am rezolvat ceva.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.