Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ornament crom E28
BMWZone > BMW TEHNIC > BMW Seria 5 > E28
Mihai_AMD
Ma pus cel cu coarne diablo.gif sa desfac ornamentul de deasupra usilor si dupa ce k unu lam rupt-nu e problema k mai am 2 masini de piese-nu stiu cum sa le desfac pe celelalte de la masinile de piese k sa mil pun la loc.a desfacut cineva,e vreo "tehnica".de mentionat k mam apucat sa le scot k tr sa vopsesc masina si avea putina rugina sub ele..in poza am aratat care e ornamentul cu pricina
io'sŪ
vezi ca de obicei (la e 12 nu stiu sigur) ornamentul ala e prins de caroserie cu niste cleme de plastic ( de unica folosinta) care cand incerci sa le desfaci se sparg , ori te duci la bavaria si iti comanzi vre-o 2 duzini ori il lipesti cu ceva silicon (cel mai bun e siliconul cu care se lipesc parbrizele)
George77
Nu este prins cu cleme .Nu stiu de ce ti s-a rupt ornamentul ca nu ar trebui sa iasa asa greu,Incearca sa il scoti prin torsionare dar ai grija sa nu il indoi pra tare ca o sa ai probleme la montaj,deci incerci sa scoti un pic incepand de la capota motor si il rasucesti cate putin in partea stanga si ar trebui sa iasa.
Mihai_AMD
QUOTE (George77 @ Jul 2 2007, 04:08 AM) *
Nu este prins cu cleme .Nu stiu de ce ti s-a rupt ornamentul ca nu ar trebui sa iasa asa greu,Incearca sa il scoti prin torsionare dar ai grija sa nu il indoi pra tare ca o sa ai probleme la montaj,deci incerci sa scoti un pic incepand de la capota motor si il rasucesti cate putin in partea stanga si ar trebui sa iasa.


Io's nu e prins cu cleme pare a fi presat din loc in loc..oricum mersi.
georgee77 am incercat sal scot asa cate putin si a iesit pana la jumate apoi parca era sudat asa greu iesea pana sa rupt:(
sa vad c fac cand scot de la cealalta masina..mersi bye
florin83
daca e la fel ca la e30 e chinu dracu sa-l pui la loc..
eu ma gandesc cu groaza ca o sa trebuiasca sa le pun la loc dupa ce vopsesc masina..sad.gif
nu are nici o clema, are o buza din caroserie pe care intra.
Mihai_AMD
QUOTE (florin83 @ Jul 2 2007, 05:46 PM) *
daca e la fel ca la e30 e chinu dracu sa-l pui la loc..
eu ma gandesc cu groaza ca o sa trebuiasca sa le pun la loc dupa ce vopsesc masina..sad.gif
nu are nici o clema, are o buza din caroserie pe care intra.

poi stiu eu deja am rupt unu dar mai am de la un e28,dar va tr sal scot si p ala k sal pun la mine la e12...e prins al naibii d urat,parca e presat p buza aia de caroserie din loc in loc...sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.