Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Kenwood MP3
BMWZone > BMW TEHNIC > Electronica / Navigatie / Audio / Video
xox
Merge foarte bine, pana se incalzeste. Dupa 15-20 minute nu mai citeste cd-ul, da eroare.

E o problema la firma asta? Daca iau altul e posibil sa patesc la fel? Daca ar fi mai bine aerisit n-ar mai face asa?

Idei? Pareri?
316i
E model vechi nu? Face asa dintotdeauna sau de-o data?
xox
Modelul cred ca are peste 1 an, nu am stat sa-l documentez prea mult pe google. Si da, face asa de cand l-am luat. Depinde si de cd cred, dar invariabil la un moment dat afiseaza eroare. mech error, toc error sau pur si simplu reading...

LE: face asa de cand am luat masina, de 3 luni aproape. El era montat deja.
manole74
Sa nu fie de vina cumva capul optic mad.gif Du-te la cineva care se pricepe!
316i
Du-te cu el la un nene care repara radio-uri. E ceva bulit in el.
io'sŪ
si al meu de la pisika la fel face, numai ca dupa mai mult timp (2-3 ore) dar radioul continua sa mearga, numai la CD da eroare, scrie ceva de genul HOT(sau HEAT).....( nu mai retin),
oricum nu-l schimb, imi place la nebunie cum se incadreaza in bord biggrin.gif
xox
Da, si la mine radioul merge, dar nu-i asa destept sa se prinda daca-i fierbinte. Mi-am dat seama intamplator cand am scos un cd si-l aruncam prin masina de parca era carbuni incinsi.

Am sa-l duc la un nene, acu daca reusesc sa ma prind cum se scoate, daca nu.. dau jos coaja si asa am nevoie de experienta biggrin.gif
Azeea
eu nu am nimic in compartimentul de audio dar adaca bag mana cand merge ventulatia, e foarte cald acolo. vara e chiar fierbinte. probeaza aparatul nemontat pe masina si cuplat la o baterie de 12v.
DCL
QUOTE (xox @ Jan 26 2007, 01:46 AM) *
Modelul cred ca are peste 1 an, nu am stat sa-l documentez prea mult pe google. Si da, face asa de cand l-am luat. Depinde si de cd cred, dar invariabil la un moment dat afiseaza eroare. mech error, toc error sau pur si simplu reading...

LE: face asa de cand am luat masina, de 3 luni aproape. El era montat deja.

Sal! Am si eu unul care facea la fel(toc error),se pare ca este de la celula optica ,isi micsoreaza punctul de citire.
Eu l-am facut la un atelier pe str.Moinesti,la parterul unui bloc,a durat 3 minute si m-a costat 200000lei
81DMC77
CITAT(DCL @ Apr 2 2007, 01:42 PM) *
Sal! Am si eu unul care facea la fel(toc error),se pare ca este de la celula optica ,isi micsoreaza punctul de citire.
Eu l-am facut la un atelier pe str.Moinesti,la parterul unui bloc,a durat 3 minute si m-a costat 200000lei

Am avut si eu unul, dar dadea eoare si la cald si la rece. Si l-am facut.....praf smile.gif Ii curatam celula optica, mergea 5 min si iar incepea. L-am schimbat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.