Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cumpar BMW E28 sau e21
BMWZone > PIATZA BMWZONE.RO > Vanzari/cumparari BMW
Pages: 1, 2
iorgos
Cumpar BMW E28 sau E21. smile.gif


bartro
rolleyes.gif
coman cosmin
laugh.gif laugh.gif laugh.gif nu te lasi?vezi ca e un e21 rosu pe la gaesti.nu arata asa rau.
TiL
Ti-a venit mintea la cap? biggrin.gif
daman
vezi ca sunt e21 de vanzare pe net...la greu wink.gif
Mihai_AMD
CITAT(iorgos @ Jun 23 2011, 08:52 AM) *
Cumpar BMW E28 sau E21. smile.gif

fnd (7).gif



app,e21 ala rosu de care zicea cosmin este 1000e smile.gif
cu toate injuriile,afirm ca merita,cine vrea ispre un e21 bun ,asta e potrivit...este drept drept la exterior,iar oalele si totul sub capota este extra drept,acum scoase din fabrica!
daca era e12,in starea asta era al meu de mult,dar asa,ditamai omu sa iau e21...o sa fiu circu pe sosele smile.gif)
daman
eu cred ca daca o ridici pe cric se duce pragul.
iorgos
Ma intereseaza doar motoarele in sase cilindri si benzina. smile.gif

Mihai_AMD
CITAT(daman @ Jun 23 2011, 03:16 PM) *
eu cred ca daca o ridici pe cric se duce pragul.

cred ca si daca ii dai un ciocan in parbriz se crapa tot

eu mai sus m-am referit la partea exterioara,si sub capota,nu m-am bagat sub ea sa vad...unde nu stiu nu vorbesc smile.gif
lucian
td-ul de america nu te mai tenteaza? poti sa pui benzianar pe el la un moment dat.
iorgos
Proiectul cu td-ul de state sa dus. mad.gif

Alt proiect dar numai benzin, minim 2000 cmc. biggrin.gif
David
CITAT(iorgos @ Jun 23 2011, 08:52 AM) *
Cumpar BMW E28 sau E21. smile.gif



http://bmw.anunturi-auto.4tuning.ro/anuntu...00-9973793.html smile.gif
iorgos
Este o frumusete de masina, si in realitate si in poze dar are un singur defect "tabla".

Si in orice caz nimeni nu da un rechin la bani aia in tara asta, sigur exista si exceptii biggrin.gif
TiL
QUOTE
motor 2000 ...geamuri electrice ..nu..oglinzi electrice da
laugh.gif
daman
QUOTE (iorgos @ Jun 23 2011, 06:05 PM) *
Este o frumusete de masina, si in realitate si in poze dar are un singur defect "tabla".

Si in orice caz nimeni nu da un rechin la bani aia in tara asta, sigur exista si exceptii biggrin.gif

vezi ca am inteles de la propietar ca o lasa si mai ieftin de atat.mult mai ieftin wink.gif .merita macar sa suni .
iorgos
QUOTE (daman @ Jun 23 2011, 08:05 PM) *
QUOTE (iorgos @ Jun 23 2011, 06:05 PM) *
Este o frumusete de masina, si in realitate si in poze dar are un singur defect "tabla".

Si in orice caz nimeni nu da un rechin la bani aia in tara asta, sigur exista si exceptii biggrin.gif

vezi ca am inteles de la propietar ca o lasa si mai ieftin de atat.mult mai ieftin wink.gif .merita macar sa suni .


O sa incerc. Oricum din ce stiu are mari probleme cu tabla.

Azi am fost pe B-dul Eminescu la acele epave. Propietarul are o problema grava, a ramas cu mintea in urma rau, si la ora actuala cere 1500 EURO pe 528i e12. laugh.gif
bartro
QUOTE (iorgos @ Jun 23 2011, 08:32 PM) *
Azi am fost pe B-dul Eminescu la acele epave. Propietarul are o problema grava, a ramas cu mintea in urma rau, si la ora actuala cere 1500 EURO pe 528i e12. laugh.gif

Si eu am fost acuma ani de zile - pretul fara nu stiu piese de schimb era mi mica. Dar cand vroiam sa ajung eu la o intelegere, brusc masina nu mai era de vanzare.
Oricum, motor scoate fum, masina a fost lovita dreapta spate destul de rau cred, injectie a pus de ceva mai modern. Cu toate astea eram serios interesat in masina, dar nu am avut de la cine s-o cumpari.
05aBi
Care ar fi scopul unei asemenea achizitii ? tongue.gif
bartro
Da, exact. Are voie la E12 dar sa nu fie mai fain decat al meu, ca ma oftic tongue.gif
iorgos
Cu siguranta vreau un rechin. smile.gif
TiL
QUOTE (bartro @ Jun 24 2011, 08:20 PM) *
Da, exact. Are voie la E12 dar sa nu fie mai fain decat al meu, ca ma oftic tongue.gif


Adica nu are voie la E12 le ala rosu? biggrin.gif
lucian
se mai afla in chitila. am vazut-o decurand pe o straduta.
TiL
E pacat de ea, supermasinuta.
lucian
ti-am gasit masina, domnu'
http://bmw.anunturi-auto.4tuning.ro/anuntu...0-10317863.html
haifisch
poti sa ii dai foc

o stiu de prea mult timp

e .... nu mai zic cum
iorgos
QUOTE (lucian @ Jul 16 2011, 04:12 PM) *


Iti multumesc domnu Lucian, dar caut doar motoare"n sase. biggrin.gif
lucian
ceva cu mecanica de e28 si aliura de e21... rolleyes.gif
http://www.auto.ro/bmw-635/1060828.html
iorgos
QUOTE (lucian @ Sep 9 2011, 07:32 AM) *
ceva cu mecanica de e28 si aliura de e21... rolleyes.gif
http://www.auto.ro/bmw-635/1060828.html


Chiar vroiam sa o cumpar, dar am vazut ca este tot automata. laugh.gif laugh.gif
INTERCEPTOR
eu nu stiu ce va mira atata ca un e 12 este scump.afara este si mai scump si curand intra la vehicul istoric. orice rechin isi merita bani.mai ales daca esti pasionat si vrei sa faci ceva frumos din el.s a dus vremea cand se vindeau masini pe 200 300 euro.la rechini ma refer.acuma pisica e mai ieftina decat rechinul.asta e .ciclul cazanelor.unde scad la pret altele urca.mai ales ca am vazut e 39 si e 46 la 3000 euro.......
iorgos
QUOTE (INTERCEPTOR @ Sep 9 2011, 01:29 PM) *
eu nu stiu ce va mira atata ca un e 12 este scump.afara este si mai scump si curand intra la vehicul istoric. orice rechin isi merita bani.mai ales daca esti pasionat si vrei sa faci ceva frumos din el.s a dus vremea cand se vindeau masini pe 200 300 euro.la rechini ma refer.acuma pisica e mai ieftina decat rechinul.asta e .ciclul cazanelor.unde scad la pret altele urca.mai ales ca am vazut e 39 si e 46 la 3000 euro.......


Alo, domnu, ai gresit topicul sau ce?? biggrin.gif biggrin.gif
Acum vorbind serios, normal sa fie scumpe masinile respective, doar sunt pe cale de disparitie si peste putin timp se pot baga la retromobil. smile.gif
INTERCEPTOR
alooo domnu. ai gresit reply ul?sau ce?? ziceam si eu.m abag in seama pe forum.ca ma plictisesc acasa.
iorgos
QUOTE (INTERCEPTOR @ Sep 9 2011, 02:18 PM) *
alooo domnu. ai gresit reply ul?sau ce?? ziceam si eu.m abag in seama pe forum.ca ma plictisesc acasa.


lgh (24).gif snf (45).gif . Daca tot te pictisesti acasa, mai dai un sfat lui Elvislorin, ca nu-i mai da de cap la rechinul sau. biggrin.gif
INTERCEPTOR
ala nui rechin e hibrid.nu ma pricep la hibrizi
coman cosmin
am auzit ca se scumpeste branza hang.gif .ai dracu nenorociti.


huooooo.tara de 2 lei
INTERCEPTOR
cam mult cosmine.cred ca e tara de 2 bani
MAD520
nu prea mai este nici tara
tomado e28 owner
Bine ca mai avem forum tongue.gif
INTERCEPTOR
off topic
stricam achizitionarea de rechin
iorgos
QUOTE (alex_maniacu_91 @ Sep 9 2011, 05:20 PM) *


Iti multumesc Alex, dar nu este cea ce caut eu. Oricum este foarte interesant rechinul. Bafta la vanzare.
lucian
stiu ca tu cauti asa ceva:
http://bmw.anunturi-auto.4tuning.ro/anuntu...5-10408797.html

daca si ala sta comentezi, inseamna ca esti mega carcotas si ai bagat anunt la misto biggrin.gif
plus ca are serpi HARGATE-cei mai veninosi posibil...
tomado e28 owner
Aia nu-i rechin... Si pretul e dubios rau... Stie cineva masina sau proprietarul?
iorgos
Masina a fost interesanta, pana cand a plecat din Bucuresti, dupa aia, cine stie ce sa mai facut la ea. Acum vad ca are motor de 3800 cmc, si este urata cu spume. laugh.gif

Si oricum nu este rechin, cum a spus si Tomado.
Mihai_AMD
CITAT(lucian @ Jan 24 2012, 08:06 AM) *

cam frumos
si bun la pret
cam dubioase furtunele alea de pe la motor,dar,,,nu asta e problema
mai naspa cu impozitu la el
xox
Ce motor e? M20?
bartro
M30 nu e.
O fi M20 eta.
Pe GPL si poate alt radiator (ca sa explic furtunele alea pe acolo).
xox
Admisia aia mi se pare ciudata, parca-s 4 cilindri. Iar un furtun pe acolo parca-i turbo. Chiar sunt curios acu.
iorgos
Din pacate, renunt la ideia de a cumpara un E21 sau E28.

Dar topic-ul, poate sa ramana, mai vedem si noi una alta. biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.