IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> furtun spart servodirectie
vasile ion
post Feb 16 2009, 08:03 PM
Post #1


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 1
Joined: 16-February 09
Member No.: 2,541
Car: E36
Engine: 1800



sal baieti!am o problema:am dupe mai mult tump de stat daica vreo 2 luni am pronit motorul si am avut neplacuta surpriza sa aud ca urla pompa de servodirectie verific si rezervorul de lichid era gol ma uit mai atent si vad unul din furtune era spart de parca explodase. oare care o fii cauza? si daca are cineva de vanzare un furtun? AJUTORRRRRR pls.PS am un 318I din 1996

This post has been edited by vasile ion: Feb 16 2009, 08:04 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
the_rifle
post Feb 26 2009, 05:25 AM
Post #2


27% BMW corupt
**

Group: Members
Posts: 323
Joined: 23-August 06
From: Bucuresti
Member No.: 430
Car: E36 coupe
Engine: M50B25 192cp



QUOTE (vasile ion @ Feb 16 2009, 08:03 PM) *
sal baieti!am o problema:am dupe mai mult tump de stat daica vreo 2 luni am pronit motorul si am avut neplacuta surpriza sa aud ca urla pompa de servodirectie verific si rezervorul de lichid era gol ma uit mai atent si vad unul din furtune era spart de parca explodase. oare care o fii cauza? si daca are cineva de vanzare un furtun? AJUTORRRRRR pls.PS am un 318I din 1996



cumpara draq furtunul ala nou ca poate explodeaza si ala cand ti-e lumea mia draga.... e cateva sute de mii.... Furtunele de frana pt toate 4 rotile costa cam 1mil jumate... Am ajuns la concluzia ca piesele second sunt cam la 80 la suta ca pret fata de cele noi de producator.... Chiar daca cele de producator tin mai putin decat cele originale un lucuru e cert.... matrerialele nu sunt imbatranite.... Dupa cum stii cauciucul imbatraneshte in timp ( crapa, se intareste isi pierde din elasticitate etc ) chiar daca sta... ( fara sa fie pus pe masina ... nu ma refer la uzura ci la imbatranirea materialului...)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 29th April 2024 - 10:30 AM