IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

> problema clima e39
gandac
post Nov 18 2010, 11:05 PM
Post #21


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 19
Joined: 18-November 10
Member No.: 3,663
Car: E39
Engine: 2



sa incepem

Am achizitionat un e39. Cand l-am cumparat am facut 2-3 ture cu el blana, si dupa 10 minute vine un nene la geam, ca-mi curge ceva. Ma dau jos deschid capota, busonul de la radiator mai ceva ceva, sa sara ca un gheizer. Ii zic la cumparator ca nu o mai iau etc.

Mergem cu ea la un service sa vedem ce ar putea fi, iar mecanicul de acolo mi-a spus ca nu era aerisita bine instalatia. Bun il pun sa desfaca si pompa de apa sa se uite ( a desfacut-o si a spus ca este OK) ii face aerisirea...o tine 10 minute turatii maxime, creste apa cum trebuie la jumate, totul bine si frumos ( in tot acest timp masina nu baga caldura inauntru deloc ). Am intrebat mec si mi-a spus ca poate fi de la aeroterma . In fine iau masina vin spre bucuresti ( am inghetat de frig ) nu mi s-a mai intamplat nimic la apa.
Azi ma duc pana la autovit si cand am ajuns acolo, am parcat, ce sa vezi...sfaraia ceva, si pica apa dedesubt. Deschid capota si bineinteles ca se incalzise iar apa.
Pe bord in tot acest timp nu mi se ridica apa. Sta la jumatate.

Care ar fi problemele si daca ar putea sa aibe legatura intre ele?
1. incalzirea apei prea rau
2. de ce nu baga caldura inauntru


Daca o pun pe tester poate sa-mi arate si chestiile astea?

va rog ajutati-ma ...sunt neputincios...am inceput sa umblu cu bidoane de apa dupa mine.

mentionez ca am pus apa ( nu antigel, nu apa distilata )
bmw 523i 1997
giobrinel is online now Report Post Edit/Delete Message
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 11th June 2024 - 03:19 PM