IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

> 525d - E39 Sfaturi!, Adica, vreau sfaturi.........
cocoru07
post Jul 2 2007, 12:10 PM
Post #1


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 1
Joined: 2-July 07
Member No.: 1,008
Car: E39
Engine: 2.5d, 163cp



Nu functioneaza memoriile la scaune si nici pilotul automat, are cineva idee de ce?
Cum dau computerul de bord din Germana in Engleza?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
MAD520
post Sep 17 2010, 04:05 PM
Post #2


36% BMW corupt
**

Group: Members
Posts: 389
Joined: 25-October 05
From: Bucuresti
Member No.: 64
Car: E12, E34
Engine: M20 & M50



grea limba romana. d'aia nu gasesti informatii utile pe forumurile romanesti. pt ca intrebi ceva, si primesti multe raspunsuri care au legatura cu obiectul dar nu sunt la subiect. nu-l cunosc pe cel care a pus intrebarea, dar presupunand ca a scris corect, omu' vrea sa stie doar ce se intampla cand mergi daca lasi schimbatorul in 2 sau in 3. e clar ca lumina zilei ca se refera la o masina care are PRND32 care are si S. nici eu nu stiam candva de ce sunt pe cutiile automate si pozitiile 2 si 3.


--------------------
// E12-520-'79 / E34-525-'90
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciupanezu
post Sep 18 2010, 02:27 AM
Post #3


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 2,883
Joined: 22-January 07
From: Bucureşti
Member No.: 556
Car: Ricsa
Engine: Ricsa



QUOTE (MAD520 @ Sep 17 2010, 01:45 PM) *
Repet! mie mi se pare ca a fost destul de clar mesajul omului. Gandeste logic. Atata timp cat a spus ca stie ce inseamna P-ul, R-ul, N-ul, D-ul si S-ul, si a intrebat la ce sunt bune 2 si 3... nu este mai mult decat evident ca are si P si R si N si D si 3 si 2...

PS: cel putin, asta a scris.


Mie nu mi se pare deloc clar, chiar pot spune că a scris aşa cum i-a venit.

Citind rapid, n-am īnţeles exact ce a vrut să zică, d-aia e bine să mai pui şi virgulă.

QUOTE (xox @ Sep 17 2010, 02:25 PM) *
Pai nu era mai simplu sa-i raspunzi din prima asa? Omul a zis clar ca vrea sa-si cumpere o masina si a intrebat care-i diferenta intre ele smile.gif


Vezi răspunsul de mai sus.


QUOTE (MAD520 @ Sep 17 2010, 05:05 PM) *
grea limba romana. d'aia nu gasesti informatii utile pe forumurile romanesti. pt ca intrebi ceva, si primesti multe raspunsuri care au legatura cu obiectul dar nu sunt la subiect. nu-l cunosc pe cel care a pus intrebarea, dar presupunand ca a scris corect,


Păi tocmai, doar că ţi-ai greşit ţinta.

Eu scriu cu grijă din respect pentru cei care vor citi apoi postul meu, astfel īncāt să nu le fie deloc greu să īnţeleagă ceea ce am vrut să spun.

Nu cred că trebuie să presupunem că ceva este scris corect, chiar mă enervează că de multe ori trebuie să ghiceşti la ce maşină se referă cineva sau trebuie să te gāndeşti bine de tot ca să-ţi dai seama exact ce a vrut să spună.

Nu vreau să mă dau mai catolic decāt Papa, īnsă chiar este deranjant să trebuiască să citeşti cu mare atenţie un post ca să īnţelegi exact ce a vrut să scrie un anumit utilizator.

-----

Ontopic:
Nu m-aş grăbi să cumpăr un E39 cu o cutie automată clasică, cele steptronic sunt mult mai ok, īnsă, la acel motor, o cutie manuală ar fi mai potrivită.
Am condus ambele tipuri de cutii, cele clasice sunt mai lente, au lag mai mare, īţi dau impresia că fură mai mult din puterea motorului decāt cutiile steptronic.

This post has been edited by Ciupanezu: Sep 18 2010, 02:28 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michael
post Sep 29 2010, 05:37 PM
Post #4


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 6
Joined: 13-September 10
Member No.: 3,535
Car: e46
Engine: 2.0



QUOTE (Ciupanezu @ Sep 18 2010, 03:27 AM) *
Mie nu mi se pare deloc clar, chiar pot spune că a scris aşa cum i-a venit.

Citind rapid, n-am īnţeles exact ce a vrut să zică, d-aia e bine să mai pui şi virgulă.



Vezi răspunsul de mai sus.




Păi tocmai, doar că ţi-ai greşit ţinta.

Eu scriu cu grijă din respect pentru cei care vor citi apoi postul meu, astfel īncāt să nu le fie deloc greu să īnţeleagă ceea ce am vrut să spun.

Nu cred că trebuie să presupunem că ceva este scris corect, chiar mă enervează că de multe ori trebuie să ghiceşti la ce maşină se referă cineva sau trebuie să te gāndeşti bine de tot ca să-ţi dai seama exact ce a vrut să spună.

Nu vreau să mă dau mai catolic decāt Papa, īnsă chiar este deranjant să trebuiască să citeşti cu mare atenţie un post ca să īnţelegi exact ce a vrut să scrie un anumit utilizator.

-----

Ontopic:
Nu m-aş grăbi să cumpăr un E39 cu o cutie automată clasică, cele steptronic sunt mult mai ok, īnsă, la acel motor, o cutie manuală ar fi mai potrivită.
Am condus ambele tipuri de cutii, cele clasice sunt mai lente, au lag mai mare, īţi dau impresia că fură mai mult din puterea motorului decāt cutiile steptronic.

Si as vrea sa mai stiu, cum fac sa imi pastrez setarile la casetofon am cd bussines rds,pe 525 si bag cheia pun contactu setez alea bass balance etc.si dupa ce iau contactu dispar si canta numai pe stanga ..cum se memoreaza daca stie careva,si as mai vrea sa stiu cum fac sa stropeasca stropitoarele de la faruri,ca nu stiu cum sa fac biggrin.gif PLease help me lasatimi mesaj Multumesc !
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 29th April 2024 - 04:56 PM