IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Cateva intrebari despre niste upgrade-uri la E34
Mihai_AMD
post Feb 8 2012, 01:26 PM
Post #61


> Membru de onoare <
*****

Group: Members
Posts: 3,521
Joined: 18-June 07
From: Gaesti,Dambovita
Member No.: 988
Car: E12, E34
Engine: M20B20, M50B20



Am niste intrebari,despre niste modificari OEM-OEM care as vrea sa le fac la E34 care e pe cale sa il achizitionez in urma incidentului cu E12-ele sad.gif
Pt ca nu prea am fost invatat cu fundul pe scaune de carpa,cu manivele la geamuri ca la fantana sau cu faruri OEM triste smile.gif),si nici E34 pe care am pus ochii nu le are,vreau initial sa ii aduc urmatoarele modificari-upgrade-uru,asa ca cine stie cate ceva despre dificultatea cu care se pot face si daca se pot face,rog sa posteze.
Atelajul in cauza este din 11.1995,2.0i 24v
-masina are ceas obosit cu limbi tongue.gif as dori sa ii pun OBC,mare de preferat,sau macar mic...trebuie ceva modificari grave la instalatie?
-maneta BC ,in caz in care pun OBC,o recunoaste?
-pilot automat - ar trebuie sa am instalatia pe masina,ca la un e34 din 88 care il dezmembrez este,doar sa mufez maneta/motoras/switch ambreiaj si modul
-proiectoare - masina nu are de fabrica,in afara de butonul de ceata care trebuie sa il schimb sa pun si cu functie de proiectoare,mai tr ceva?exista cablajul pana in bara?
-4 sau mai multe geamuri electrice tongue.gif...gasesc in usi instalatia pt motorase si in consola mufele pt cele 4 butoane?
-toba finala de 2.5 cu 2 iesiri,are si 2 intrari?caz in care treb ceva sudura ca sa o mufez la toba de 2.0 cu o intrare/o iesire
-ceasurile de bord sunt modelul ca la E36,cu display ala trapezoidal la baza vitezometrului,pot pune plug&play ceasuri cu display ala mare pe jumate ca la e32?


cam astea as vrea sa fie adaugarile primordiale,vedem apoi pe parcurs ce ma apuc de lucru la E12,ce mai adaug la E34 smile.gif


--------------------
BMW E12 550i M70, since 1977
BMW E34 520i M50, since 1995
BMW E39 530d M57,since 1999
BMW E39 530d M57,since 2002
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 17th May 2024 - 08:49 AM