Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Intrebare despre furtun combustibil
BMWZone > BMW GENERAL > Intrebari si sfaturi despre BMW
Mihai_AMD
As vrea sa schimb cele 2 furtune de benzina de la motor,tur si retur,ca au ceva crapaturi si nu vreau sa pierd ceva din pretioasa benzina pe acolo smile.gif
original am vazut ca erau din cauciuc la exterior cu insertie textila in jumate...
am cautat pe la cateva magazine de piese si toti aveau decat furtun cu panza la exterior,ca diametru erau ok 8mm interior(cum zice realoem ca trebuie)

e ok sa iau asa?e ca asta din poza
iorgos
Sincer nu cred ca se mai face cum era pe masina, adica doar furtun cu insertie la jumate.

Si eu la masina mea cand am schimbat furtunele de benzina tot din astea am pus.

A murit caroseria si furtunele erau OK.
brown.shark
toate articolele de flenor pe care le-am vazut sunt mizerabile, incearca sa gasesti furtun de la alta firma.

gasesti gates, continental, dar la magazine mai civilizate, plus ca eu ti-as recomanda sa le imbraci cu tub de plasa de sarma, il iei de la furtune de baterie de chiuveta.....alta trb....totul e sa fie pt combustibil

Click to view attachment


mai mihai, tu parca lucrai la service, vii cu niste intrebari gen bogdyy, zau...
Mihai_AMD
CITAT(brown.shark @ Oct 9 2010, 06:17 PM) *
mai mihai, tu parca lucrai la service, vii cu niste intrebari gen bogdyy, zau...

mai brownshark,da lucram la service insa m-am dus acolo sa ii invat eu meserie ca nu am capatat nimic de acolo wink.gif)))
plus ca nu eram pe mecanica,eram la receptie la garantii,dar mai treceam printre rampi cand eram mai liber si vedeam cum mecanici de la un dealer autorizat renault isi dau cu cheia in barba

am intrebat si eu asa ca idee,ca oricum luni dasta luam,nu e flenor,e gates,insa poza de la flenor am gasit mai repede pe gugle
brown.shark
daca vrei sa-i disperi zi-le sa-ti aduca d'asta ;

Click to view attachment

cu asta s-a terminat smecheria.

ce lungimi ai de inlocuit ?
Mihai_AMD
nu stiu...vad dupa ce le dau jos pe celelalte
o sa iau oricum vreo 3m sa mai imi ramana ca mai e util prin gospodarie
Adrian Pintea
Ce portiuni schimbi? cel de la filtru si cel de la regulator la tevile de cupru care duc in spate? la mine miroase a benzina dupa mine...furtunele sunt ok, banuiesc pompa, ea poate sa piarda benzina pe undeva?
Mihai_AMD
pana la urma cred ca iau TOPRAN (made in germany) nu e panzat la exterior insa are insertie textila.26ron metru
TiL
Bine ca n-ai luat panarama aia de furtun chior cu broderie exterioara. Mi-a adus si mie cineva, cerusem furtunas pentru expansiune. Cand am vazut ca e presupus a fi furtun de benzina wallbash.gif Ma intreb daca ar fi tinut o zi pe masina, ca furtun de benzina.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.