Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cumpar motor 1.8is
BMWZone > PIATZA BMWZONE.RO > Piese sau accesorii BMW > Cumparari
mario.b
Cumpar motor 1.8is, fie motor M42 fie M44. In principiu il doresc fara nicio anexa gen alternator, electromotor sau adimisie si ECU. Eu am nevoie doar de vibrochen si cuzineti dar tinand cont ca nu am gasit de nicio culaore accept si cu tot cu bloc. Motorul poate fii si cu chiuloasa montata pe el.
In principiu eu as dori M44 pentru ca estet mai nou si ma gandesc ca nu este asa "uzat" ca si cel M42.
Daca motorul se vinde cu chiuloasa voi face un test de compresit si voi da jos si baia de ulei sa ma uit la toti cuzinetii, daca motorul se vinde fara chiuloasa voi verifica doar cuzinetii. Nu doresc mototr care s-a mers fara apa sau ulei.
Rugamintea este sa fiti sinceri pentru ca am batut mult drum pana acum dupa motoare asa zise bune dar erau niste petarde. Mai am rugamintea pentru pers care is din afara Bucurestiului sa desfaca --un singur cuzinet de la palier--- si sa ii faca poze sa nu elerg pe drum degeaba.
Daca stit ca motorul a mai fost desfacut la cuzineti sa imi spuneti inainte sa nu vin degeaba pentru ca se vede pe suruburi cand se desface.
Contact aici pe forum sau la tel 0766806124 Marius.
Multumesc anticipat.
Dobricaliviu
te sun in cursul zilei, sunt din bucuresti
mario.b
cumpar in continuare.
JD_RFTR
mai cumperi? am 2 motoare m42 wink.gif
adytssu
am si eu un motor 1.8is .. cel mai ieftin pret 0765344496 adi
CatalinM6
1.8is....cutie,calculator,electromotor,alternator,pompa servo,serpi..etc////1400lei
Fara toate cele enumerate mai sus....1000lei

0767040634
0729926451

YM:catalinvlad85
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.