Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Placute frana
BMWZone > BMW GENERAL > Intrebari si sfaturi despre BMW
xox
Sunt la fel de la E30 la E46 la seria 3? Intreb pentru ca le-am schimbat, le-am pus senzori, dar eroarea ramane in bord. Adica-mi sta aprins martorul pentru placute.

La E30 le-am schimbat prima oara cu senzori, a doua oara fara si la fel, am avut aprins martorul in bord. Pe tester am incercat cu Shark sa stergem eroarea dar n-am gasit-o.

Si inca una: daca stie careva in NCS cum se cheama monitorizarea pentru senzorul de ocupare loc pasager, sa-mi spuna si mie, vreau sa-l fentez. Ala si cu monitorul pentru pretensionare centura sofer biggrin.gif
iorgos
Placutele nu sunt la fel .

De la E46-le cu motorizarea ta merg la E36 si E85.

In rest alti colegi sigur te pot sfatuii.
Ciupanezu
Pune contactul pentru ~ 30 de secunde, ar trebui să se stingă martorul dacă senzorii sunt ok.
xox
Nu s-a stins. Am s-o urc pe un elevator, e clar ca nu-s pusi cum trebuie.

Alta intrebare: anul trecut am schimbat electroventilatorul (in urma unui experiment nefericit) si mi-a fost inlocuit cu unul pe producator. Practic un amic avea o problema cu electroventilatorul si nu stiam ce sa-i facem, asa ca le-am inversat, reusind sa-i stric si la al meu modului acela de comanda (habar nu am de fapt ce face piesa aia).

Rezultatul e ca anul asta, la o noua diagnoza (multumita lui Shark) am descoperit o eroare la ev care dupa ce o sterg apare iar. Exista posibilitatea sa fi stricat ceva mai mult decat piesa de care spuneam mai sus?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.