Help - Search - Members - Calendar
Full Version: AG 06 ANM
BMWZone > COMUNITATEA BMWZONE.RO > Masina mea
claudiu ursaru
Salut sunt nou pe aici .... vreau sa va spun ca sunt mandru de ursul meu rolleyes.gif .... trebuie muncit la el ...etc ... sunt fericit ca il am .... are motor de 2.5 171 cp ... biggrin.gif trapa geamuri ionizate... vreau sa fac un proiect ....mai pe scurt sa ii pun motor de 2.0 i vanos blink.gif . ursul e argintiu ...am sa revin cu poze in 2.3 zile... va salut si multa bafta ... cool.gif
iorgos
Bine ai venit. biggrin.gif

Sti cum se zice, ca o poza face cat o mie de cuvinte, asa ca asteptam pozele cu ursul tau.
manole74
Numarul masinii imi suna familiar..... huh.gif
ionusunt
QUOTE (claudiu ursaru @ Sep 3 2010, 10:25 AM) *
Salut sunt nou pe aici .... vreau sa va spun ca sunt mandru de ursul meu rolleyes.gif .... trebuie muncit la el ...etc ... sunt fericit ca il am .... are motor de 2.5 171 cp ... biggrin.gif trapa geamuri ionizate... vreau sa fac un proiect ....mai pe scurt sa ii pun motor de 2.0 i vanos blink.gif . ursul e argintiu ...am sa revin cu poze in 2.3 zile... va salut si multa bafta ... cool.gif

de ce ai face asta...nu inteleg laugh.gif

altfel asteptam niste poze si sa l stapanesti sanatos
claudiu ursaru
mersi frumos !
claudiu ursaru
cred ca ar consuma mai putin... si 2.5 i asta mai vechii nu ma prea incanta ...
tomado e28 owner
Mai e chestiunea legata de taxa de lux, deloc de neglijat smile.gif
haifisch
2 argumente bune....desi la faza cu consumul ramane de vazut

oricum sa o stapanesti sanatos si asteptam poze
alex230ro
ce argumente ?
daca ar fi zis ca 2,5-ul e muci mai inteleg, daca era 2,5 M50 iar ok dar asa 2 litri?!!?o sa consume cu maxim 1-2 litri mai putin....
haifisch
si aia 1-2 litrii conteaza pe praful asta....si nici nu ai cum sa stii diferenta adevarata pentru ca depinde de stilul omului de mers

de exemplu la orice masina fie ea bmw sau dacie tata scoate cele mai mici consumuri....eu scot cele mai mari laugh.gif

plus ca mai e vorba de taxe alex...aproape 10 mil pe an....
Ciupanezu
1-2 litri chiar nu contează cānd e vorba de asemenea motoare.

Dacă vrei īntr-adevăr economie, un motor diesel de maxim 2 litri merită.
alex230ro
QUOTE (haifisch @ Sep 3 2010, 04:29 PM) *
si aia 1-2 litrii conteaza pe praful asta....si nici nu ai cum sa stii diferenta adevarata pentru ca depinde de stilul omului de mers

de exemplu la orice masina fie ea bmw sau dacie tata scoate cele mai mici consumuri....eu scot cele mai mari laugh.gif

plus ca mai e vorba de taxe alex...aproape 10 mil pe an....

bai sa mor io daca m-am gandit la taxe sau consum cand am luat cazanele blink.gif ma rog fiecare cu ale lui ai luat 2,5 ai grija de el tati nu il arunca la gunoi ,asta e vinde cazanu si ia SuperNova sincer ma doare inima cand vad cum se duc dracu ursii.... sad.gif
+e destul de munca sa pui in M50,da ma rog asta e fiecare cu ale lui,personal nu as da jos 2,5-ul de pe un urs nici sa ma bati.2,5 ramane 2,5 cool.gif

PS:pana la urma daca se urmareste consum mic de ce nu un 1,8 is(sa aiba si ceva cai acolo)
iorgos
Sincer mai gandestete la varianta schimbului de motor.

claudiu ursaru
pai sincer sa fiu cred ca am sa tin 2.5 ul.. rolleyes.gif . dar nu ma prea inveseleste pentru ca face figuri in mers... dry.gif vibreaza .. cred ca e de la toba sport cu 2 evacuari ... huh.gif nu am verificat daca e prinsa bine... sad.gif
iorgos
Ok.

Nu inteleg faza ca are o vibratie in mers tu ai vrea sa-i faci schimbare de motor.

Este un 2.5, trebuie sa faca, sa zica si el ceva.

ionusunt
QUOTE (claudiu ursaru @ Sep 3 2010, 05:43 PM) *
pai sincer sa fiu cred ca am sa tin 2.5 ul.. rolleyes.gif . dar nu ma prea inveseleste pentru ca face figuri in mers... dry.gif vibreaza .. cred ca e de la toba sport cu 2 evacuari ... huh.gif nu am verificat daca e prinsa bine... sad.gif

ce fel de figuri...intrerupe ? nu merge rotund ? vezi capacul de delco ...fise... cum sunt figurile,tot timpul sau uneori ?
claudiu ursaru
trepideaza in mers ... nu imi face mereu ... daca ies cu ea 3 zile ..1 zi din astea 3 imi trepideaza in mers ... dry.gif cred ca ar trebui sa o turez mai mult .... huh.gif am sa incerc si asta ... ii mai bag niste aditivi ceva.... acum imi merge in 5 bujii.... una nu stiu ce a patit ...mai verific si eu ... unsure.gif acum sunt fericit ca nu mai scoate fum .... rolleyes.gif ms d sfaturi ... drum bun ! rolleyes.gif rolleyes.gif

o vopsitorie cine stie huh.gif ..ieftina si buna ar fi cel mai bine ... laugh.gif sa imi dati detalii si numarul de telefon... ms mult ! smile.gif
ionusunt
QUOTE (claudiu ursaru @ Sep 4 2010, 12:27 PM) *
trepideaza in mers ... nu imi face mereu ... daca ies cu ea 3 zile ..1 zi din astea 3 imi trepideaza in mers ... dry.gif cred ca ar trebui sa o turez mai mult .... huh.gif am sa incerc si asta ... ii mai bag niste aditivi ceva.... acum imi merge in 5 bujii.... una nu stiu ce a patit ...mai verific si eu ... unsure.gif acum sunt fericit ca nu mai scoate fum .... rolleyes.gif ms d sfaturi ... drum bun ! rolleyes.gif rolleyes.gif

o vopsitorie cine stie huh.gif ..ieftina si buna ar fi cel mai bine ... laugh.gif sa imi dati detalii si numarul de telefon... ms mult ! smile.gif

rezolva ti problemele cu motorul.sigur e ceva simplu ... la ce zici ...capacul de la delcou....nu baga nici un aditiv ca faci marmelada in uleiu ala,nu are leg cu uleiul mersul imperfect.
io's®
e prima data cand aud ca un posesor de bmw vrea sa retrogradeze la cilindree, marea majoritate schimba in + cilindreea, tu vrei in minus


huh.gif


pozele alea?????
claudiu ursaru
pai am spus ca m`am razgandit in legatura cu schimbarea motorului dry.gif .... in legatura cu uleiul ... iam bagat un aditiv si vad ca merge mai bine ..... dar am o problema ... trebuie fortata sa fuga si ea .. adica de la 5 mii 6 mii de ture se simte si ea... mad.gif cred ca ar trebui sa isi dea drumul motorul ... dry.gif pentru ca proprietarul mi`a spus ca a stat vreo 3-4 luni degeaba ... smile.gif cum frate sa ti un 2.5 i urs degeaba blink.gif ....nu am cuvinte pentru acel om ... rolleyes.gif
haifisch
nu stiu daca ai procedat bine bagand aditiv in el....doar daca ii faceai schimbul cu un ulei bun si un filtru era suficient



claudiu ursaru
Lume am revenit cu poze smile.gif .. rolleyes.gif
MeHigh
arata suuuuper, dar la iarna nu o sa lasi spoilerul fata prin sloiurile de zapada de pe sosele? eu zic sa dai jos ala de pe fata iarna, ca e pacat de el sa il spargi. in spate mai e cum mai e, dar fata e prea jos pentru zapada de pe drumurille noastre iarna.
ionusunt
QUOTE (MeHigh @ Sep 5 2010, 11:43 PM) *
arata suuuuper, dar la iarna nu o sa lasi spoilerul fata prin sloiurile de zapada de pe sosele? eu zic sa dai jos ala de pe fata iarna, ca e pacat de el sa il spargi. in spate mai e cum mai e, dar fata e prea jos pentru zapada de pe drumurille noastre iarna.

ce domn fin laugh.gif biggrin.gif

intervin eu. DA LE JOS ! ca nu e dacie sa o faci sa para sa fuge,asta chiar fuge,si,mai presus de toate, nici mai bine nu arata tongue.gif
05aBi
Asta nu a fost masina celebrului bogdy ?
Sportivu
QUOTE (alex230ro @ Sep 3 2010, 05:08 PM) *
bai sa mor io daca m-am gandit la taxe sau consum cand am luat cazanele blink.gif ma rog fiecare cu ale lui ai luat 2,5 ai grija de el tati nu il arunca la gunoi ,asta e vinde cazanu si ia SuperNova sincer ma doare inima cand vad cum se duc dracu ursii.... sad.gif
cool.gif



QUOTE (ionusunt @ Sep 6 2010, 11:41 AM) *
intervin eu. DA LE JOS ! ca nu e dacie sa o faci sa para sa fuge,asta chiar fuge,si,mai presus de toate, nici mai bine nu arata tongue.gif


De acord cu voi, dar nu va luati de Supernova, ca am si eu si e foarte buna de troncaneala si consum prin oras la treaba! laugh.gif laugh.gif

On topic: scapa de spoilerele de vitan, lasa 2.5-ul M20 si fa-l cat mai nemtesc.

ionusunt
QUOTE (Sportivu @ Sep 6 2010, 01:25 PM) *
De acord cu voi, dar nu va luati de Supernova, ca am si eu si e foarte buna de troncaneala si consum prin oras la treaba! laugh.gif laugh.gif

On topic: scapa de spoilerele de vitan, lasa 2.5-ul M20 si fa-l cat mai nemtesc.

snf (45).gif
claudiu ursaru
care are si el o bara de fata pt e30 ??? unsure.gif unsure.gif
MeHigh
care este smile.gif)
baetii care desface ursi sigur are bara, numai ca nu stiu sigur daca iti trebuie inainte sau dupa 87, ca s-a facut un facelift atunci si s-a schimbat putin bara fata. de aici apar diferente la fusta de pe fata, buza aia de sub fusta si proiectoare. cauta-l pe "db85amd" ca e cel mai aproape de tine si poate mai are o bara fata. sau pe Adi aici la Bucuresti, ca si el a desfacut ceva ursi si mai are piese. ii gasesti pe amandoi pe forum, vezi pe la "vanzari piese" ca au posturi acolo.
Mihai_AMD
de unde esti cumetre din dambovita?
eu sunt din gaesti smile.gif
claudiu ursaru
Baietzi .... Mi`am luat o toyota supra .. 3.0 24 v rolleyes.gif dar am dat ursul unsure.gif e an 90 ce ziceti .? am sa revin cu poze blink.gif
alexandruozn
misto dry.gif ...........
mutare alt site........... laugh.gif
haifisch
deci inchidem?
xox
Inchide.
haifisch
as fi preferat sa imi raspunda proprietarul dar a zis-o chiar el ca a dat masina asa ca topicul asta chiar nu isi mai are rostul
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.