Help - Search - Members - Calendar
Full Version: e30 318 is bh20mab
BMWZone > COMUNITATEA BMWZONE.RO > Masina mea
bh20mab
Masina am primit cadou de 18 ani(mai bine spus inainte sa primesc)2007 dec 27 am vazut si am dat de ursuletu meu in oradea,cand am vazut deja m-am indrogostit de ia.Iar in ianuarie 2008 mai exac in data de 5 deja era pe numele meu biggrin.gif,pana cand stiam ca nu este a mea n-am dormit bine.Deci niste informati despre urs,fostu proprietar e fan BMW si cunoscut mare mester pe la rallyuri din oradea.masina avea motor m40 1,8 dar la proprietaru na fost ajuns 1,8 si a cumparat in 2005 e30 318is 1991,sa facut schimb motor puncte spate pe disc,evacuare,schimb bord si electrica.A primit si antifonare,vopsea standox pe baza pe apa,xenon,trapa electrica,suspensi sport weitec,toba remus.
De cand e in proprietatea mea am schimbat in 2009 suspensi normale stoc,gemuri negre,pompa de apa(cu garantie de 100.000 km) biggrin.gif buji,landa sonda 2x,visco ambreaj,garnituri de la chiloasa si admisie,regurator de turatie,set de jante bbs stil de baracuda,sistem audioam schimbat.
2010 sa dus suspensia si a primit un set de FK sport,si am luat inapoi jantele cu care am luat,si am dat si de un set de tabla.
Planu in 2010 mai exact peste 2-3 sap ar fi antifonare,schimb piesele de la directie si bucsa spate,trebe schimbat puncte spte,si niste semeringuri de la servo si diferential,vopsit capota si jantele(wsm si de tabla) si vedem ce gasim inca. dry.gif
tomado e28 owner
Spor la treaba! Pune si poze cu masina daca ai smile.gif
In Oradea locuiesti?
iorgos
Felicitari si la cat mai multi kilometri fara incidente.

Poate reusesti sa pui si niste poze cu ursu.
bh20mab
daca dati si niste ajutor cum se pune!!!!

ms iorgus si pormit ca pun poze
tomado in rogerius am stat in chirie dar locuesc in marghita,une ori am fost si pe bors,
deja am bagat peste 50,000 km dar cu crisa osa reduc putin km

si un off topic am si piese e30 si e36!!doua motoare m40
tomado e28 owner
Eu am locuit in Velenta mult timp. Bafta cu masina! Urci poze pe un site gen imageshack.com sau 99poze.ro si apoi pui link-ul aici smile.gif
MeHigh
daca stai in Marghita inseamna ca il cunosti pe Sebi Wendahl sau geva de genul asta (nu ii mai retin bine numele de familie) smile.gif
bh20mab
da il stiu cool.gif
bh20mab
poze..............inca din 2008 part 1
little six bmw
mişto ursuleţul. să îl porţi sănătos.
recomandare: jos cu ///M - ul
bh20mab
ms six bmw
poze part2 cool.gif
INTERCEPTOR
e f misto
sa l stapanesti sanatos
bh20mab
cateva poze part3.
INTERCEPTOR ms si speram cat mai mult osa stapanesc biggrin.gif
ionusunt
foarte simpatic si curat ursul! bravo! fara incidente!! si cat mai multe optiuni la urs biggrin.gif !!!!
bh20mab
QUOTE (ionusunt @ Jul 8 2010, 01:10 PM) *
foarte simpatic si curat ursul! bravo! fara incidente!! si cat mai multe optiuni la urs biggrin.gif !!!!

ms frumos si sprem ca mult timp stapanim.
cineva are ideie cum sa ridic baia de ulei??pt ca 5-6 cm de la pamant
ionusunt
QUOTE (bh20mab @ Jul 16 2010, 12:42 AM) *
ms frumos si sprem ca mult timp stapanim.
cineva are ideie cum sa ridic baia de ulei??pt ca 5-6 cm de la pamant

schimba tampoanele de la motor...baia la ursi oricum e pe jos. eu unul nu am reusit niciodata sa dau cu ea...tine si de norocul fiecaruia tongue.gif
05aBi
Sau cel mai bine iti faci un scut ...
David
Sau si mai bine, pana-ti faci rost de scut si dupa, fii cu bagare de seama... S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea! smile.gif
bh20mab
QUOTE (David @ Jul 16 2010, 08:48 PM) *
Sau si mai bine, pana-ti faci rost de scut si dupa, fii cu bagare de seama... S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea! smile.gif

ms frumos si mestere am si scut dar si asa am spart baia.deci deja bat capu cum sa ridic suportu de la motor si schimbator.osa fac o poza ca si ideie sa vedeti
ionusunt
QUOTE (bh20mab @ Jul 18 2010, 03:47 PM) *
ms frumos si mestere am si scut dar si asa am spart baia.deci deja bat capu cum sa ridic suportu de la motor si schimbator.osa fac o poza ca si ideie sa vedeti

mai bine fa o poza la cum e acum. ori mergi tu cu ea prin denivelari prea mari (ceea ce nu a trebui sa faci tongue.gif ) ori e lasat motorul prea jos din ceva.
bh20mab
QUOTE (ionusunt @ Jul 19 2010, 02:23 PM) *
mai bine fa o poza la cum e acum. ori mergi tu cu ea prin denivelari prea mari (ceea ce nu a trebui sa faci tongue.gif ) ori e lasat motorul prea jos din ceva.

oze pun poze.acuma am inceput sa-l desfac interioru,si mai multe lucruri
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.