Help - Search - Members - Calendar
Full Version: amortizor intepenit in brat spate
BMWZone > BMW TEHNIC > BMW Seria 5 > E34
CRM112
nu reusesc de o saptamana sa scot un amortizor. e "sudat" pe prinderea din partea de jos. trebuie sa schimb flansa

e dat totul jos, e presat arcul, e scos surubul de jos, cel lung care-l tine, am dat cu mult wd40 si..
1. dalta
2. dalta + ciocan mic in locul unde se imbina
3. dalta mai lunga
4. dalta mai lunga si ciocan mai mare
5. un lemn infipt la inbinare si lovituri cu un ciocan mai mare (5kg)
6. un lemn infipt la imbinare si un ciocan f. mare (10kg)
...nu dau rezultate. Deja incep sa indoi "invelitoarea" si nu vreau sa mai insist ..... cu ciocanul de 10kg
Orice recomandare, idee, pista.......scrieti aici

nici amortizor nou nu vreau sau solutii cu flexu smile.gif maine mi-am luat o zi libera smile.gif sper sa nu ploua.
bartro
Flacără?
CRM112
nu stiu de unde pot procura un aparat de facut flacara la nivelul autogen'ului smile.gif am mai auzit varianta de a topi bucsa de cauciuc. smile.gif
coman cosmin
insista cu ciocanul ala mare de 10 kile.dai fara mila ca iese el smile.gif .in cel mai rau caz o sa ai nevoie de amortizor.
TiL
secret.gif Are cosmin o oferta buna innocent.gif
Dar vezi ca e bine sa le iei pereche
hanneman
Vezi ca pe bucsa care vine in amortizor ai doua lacasuri de cheie fixa!Nu mai retin decat echia!Dupa ce pui cheia misti sus jos si in acelasi timp lovesti cu un ciocan!
Bafta!
CRM112
QUOTE (hanneman @ May 20 2010, 07:20 PM) *
Vezi ca pe bucsa care vine in amortizor ai doua lacasuri de cheie fixa!Nu mai retin decat echia!Dupa ce pui cheia misti sus jos si in acelasi timp lovesti cu un ciocan!
Bafta!


multumesc pt. sfat.

amortizoarele noi nu mi se par sa fie o solutie prea buna smile.gif

am mai inteles ca as putea sa am sanse cu o presa de rulmenti biggrin.gif pana acolo mai incerc ce scrie mai sus.
xander
QUOTE (CRM112 @ May 21 2010, 05:07 PM) *
multumesc pt. sfat.

amortizoarele noi nu mi se par sa fie o solutie prea buna smile.gif

am mai inteles ca as putea sa am sanse cu o presa de rulmenti biggrin.gif pana acolo mai incerc ce scrie mai sus.

nu faci mare treaba cu presa de rulmenti
doar sa o pui sa stea in tensiune si sa bati cu ciocanul si dalta
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.