Help - Search - Members - Calendar
Full Version: e30 90'
BMWZone > COMUNITATEA BMWZONE.RO > Masina mea
soare
Masina mea e30 1990 16oo si cam atat putina rugina,mult potential.servo punte pe discuri trapa jante zilele astea am sa vin si cu niste poze .
mario.b
pai si is-ul ??
soare
l am dat cuiva de pe forum acuma un an cred,era ceva de munca la el si eu nu aveam bani si nici timp .As vrea acuma tot un motor de is sa pun si pe asta dar mai incolo putin
soare
cat costa un motor de is de pisicuta ?ai vreo idee ?
mario.b
depinde ce tepe, ah, prieteni ti-l vinde. eu am dat pe el aproximativ 700 euro, 500 motorul + baie de ulei pentru urs + tampoane motor + bratele de la motor in care se tine motorul de tampoane + timonerie + cardan + evacure. . Incearca sa pui totul la un minim de 100 de lei per piesa si vezi ca iti da cu virgula, + ca mai mult ca sigur trebuie sa treci la electroventilator ca nu iti mai cade pe tunelul de la vasc + este posibil sa fii nevoit sa schimbi si radiatorul. eu sper sa nu ai nevoie de toate astea dar daca esti interesat de asa ceva pune mana si incearca sa cauti baia de ulei cu sorbul in fata ca aia de pisica nu merge, la noi in buc este criza de asa ceva. bafta. da si tu niste poze sa privim la masina ta. cu respect.
Silviu
Nu se potriveste baia de M40 ?
mario.b
QUOTE (Silviu @ May 6 2010, 12:49 AM) *
Nu se potriveste baia de M40 ?


se potriveste baia de m40 dar sa fie de urs pt ca trebuie sa fie cu sorbul in fata, baia de pisica iti cade direct pe punte si nu poti monta motorul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.