Help - Search - Members - Calendar
Full Version: salutare
BMWZone > BMW GENERAL > Intrebari si sfaturi despre BMW
MishuliK 318i
buna tuturor cine ma poate ajuta cu o problema la pistonasu de la ambreaj lam desfacut ca nu mai puteam sa bag in viteza si am gasit o chestie (care e dubioasa ) in virf la piston care actioneaza ambreaju era indoit la un unghi de 90 e posibil sa fi indoit sau asa trebe sa fie va rog ajutatima ca am ramas fara picioare daca nu mai am masina
Mihai_AMD
CITAT(MishuliK 318i @ Feb 22 2010, 07:55 PM) *
buna tuturor cine ma poate ajuta cu o problema la pistonasu de la ambreaj lam desfacut ca nu mai puteam sa bag in viteza si am gasit o chestie (care e dubioasa ) in virf la piston care actioneaza ambreaju era indoit la un unghi de 90 e posibil sa fi indoit sau asa trebe sa fie va rog ajutatima ca am ramas fara picioare daca nu mai am masina

pune o poza cu ce ai tu pe acolo indoit sa vedem
tomado e28 owner
Nu cred ca e normal sa fie indoit. Dar nici nu stiu ce ar putea lovi tija aceea, daca despre ea e vorba. Oricum pistonul de ambreiaj nu e scump, merita cumparat nou.
iorgos
Salutare. Este piesa cu munarul 6. Sincer nu stiu daca vine separata piesa respectiva sau cu tot cu cilindru.
MishuliK 318i
nu e pesa nr 6 este pesa pozitionata deasupre pesei cu nr 17 nu este normal cum am gasito ca e logic sa fie dreapta va multumesc pt sfat si pentru foto eu am facuto la munca ca am posibilitatea sa vad daca va pot trimite o foto dar mai am o nelamurire ce fel de lichid de frina sa folosesc Click to view attachment
iorgos
Poti folosi dot4.
MishuliK 318i
dar spunem ce se intimpla daca il amestec nu cred ca e bun nu ?????
iorgos
Corect. Isi pierde din propietati.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.