Help - Search - Members - Calendar
Full Version: folie taxi
BMWZone > DIVERSE > Auto diverse
SUPERBEC
exista autocolant de calitate pe la 10-15E/mp .. se monteaza usor, pe masina degresata si udata pe loc cu pulverizator si se scot bulele ca la folia de geamuri :unibrow:
SUPERBEC
pistol cu aer cald biggrin.gif
mertan
pistol de pistol. pune mana in fatza lui. ramai fara mana. pe bune. e super cald. si la noi in bc sunt multe taxiuri foliate si toate au nuantze diferite. aiurea de tot. o foliere la iasi costa 6 mil si se lucreaza de dim pana seara la o masina. si pe baza de programari.
Andreea
cred ca-l intereseaza mai mult proprietatile materialului ...zic si eu :retard:
butcky
jaffar, te bagi in taximetrie??? :dis:
316i
Nu ba, lumea are si curiozitati. :nod:
mertan
din alea 6 mil cam 3.5-4 ii ramane profit. dar e de munca. e ca un kkt bacaul asta. toate taxiurile au alta nuantza. unele sunt verzi(mult nu mai au).
cristic
chiar interesant autocolantul asta :unibrow:
cristic
este o masina in ploiesti facuta cu autocolant, pacat ca nu mai arata ca atunci cand era la fostul propietar care s-a ingrijit de ea :crybaby:
CAT
pistolu ala face cam 600 de grade maxim, iar autocolantul e Oracal , cam cel mai de calitate care exista acum in Ro. pistolul costa in jur de 2 milioane, iar autocolantul e in jur de 10 euro - m patrat. nu e f greu sa mulezi autocolantul in toate adanciturile, pt ca se face f maleabil la caldura, fara sa se rupa. se intinde fara sa faca cute, iar cand se raceste ramane pe forma care i s-a dat la cald. e important ca suprafata sa fie degresata si umezita inainte de aplicare. asta face ca autocolantul sa nu se lipeasa definitiv decat in momentul in care se trece cu pistolul de aer cald peste zona respectiva si se elimina pelicula de apa. bulele de aer se elimina de obicei cu ajutorul unei raclete speciale pt autocolant ( se poate folosi si o cartela telefonica ) si cu un ac .
CAT
sunt cateva sute de culori.
din pacate nu cunosc distribuitorii din Bucuresti. in zona Moldovei unul dintre cei mai mari e PIN. da un search pe net si sigur vei gasi vreo adresa si un nr de tel. daca mai ai nevoie ce consultanta dupa ce gasesti - just ask :unibrow:
CAT
e important ca autocolantul sa fie de exterior, eventual pt bannere - au rezistenta mare la rupere si la UV. de obicei e garantat pt o perioada de 3-5 ani.
CAT
http://www.pin.ro/orafol/index.html

uite ca astia sunt si in Bucuresti.
CAT
astia de la PIn au cam tot ce exista in materie de autocolant. deci daca itzi trebe pt altceva decat masina, tot la ei gasesti. :unibrow:
da_joint
au si folii auto pentru geam???
CAT
nu cred

sau daca au , probabil nu sunt autorizate RAR sad.gif

dar asta nu stiu sigur.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.