Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Intrebare faruri
BMWZone > BMW TEHNIC > BMW Seria 3 > E46
Dumi
Salutare! Sunt noul posesor al unui e46 pre-facelift de vreo 3 saptamani, pe care l-am prezentat deja aici http://bmwzone.ro/forums/index.php?showtopic=8172, si am o mica mare intrebare: farul stanga fatza imi bate ceva mai jos decat cel din dreapta, si nu mi s-a parut normal, insa astazi mi-a zis un amic cum ca ar fi normal, ca cica asa e ca sa nu creeze probleme celorlalti participanti la trafic (mai stie el pe cineva etc etc). Deci nu, nu glumea. Acum va intreb pe voi: asa e? Pe faza lunga e ok, insa faza scurta deci, bate nitel mai jos, diferenta fiind cred, destul de marisoara. Bine, nu deranjeaza la vizibilitate dar... vreau sa-mi pun si angel-eyes-uri si ma gandesc sa nu-mi creeze probleme, si indiferent, daca e intr-adevar o problema, vreau s-o repar evident (si daca e cazul, stiti preturi ceva?). Va multumesc mult!
Sorin
Asa trebuie sa bata, toate bat mai mult catre dreapta pentru a ilumina zona de langa drum, cu angelurile nu ai nici o treaba.
Du-te la un service care sa aiba aparat de reglat farurile si sa-ti puna greutatile in masina si sa regleze farurile.
Dumi
QUOTE (Sorin @ Aug 13 2009, 02:29 PM) *
Asa trebuie sa bata, toate bat mai mult catre dreapta pentru a ilumina zona de langa drum, cu angelurile nu ai nici o treaba.
Du-te la un service care sa aiba aparat de reglat farurile si sa-ti puna greutatile in masina si sa regleze farurile.


ce greutati? iarta-mi necunostinta... insa daca spui ca asa e normal, mai tre' sa fac asta? intreb si eu..
Sorin
uite aici conditiile de reglaj
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.