Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Simptome rulment roata stricat..
BMWZone > BMW TEHNIC > BMW Seria 3 > E46
Peter Pan
Salutare, am mers astazi ceva mai tare (graba) pe piatra cubica si se pare ca de atunci cand virez stanga ceva mai mult se aude de undeva un tacanit ciclic -odata cu roata.Sa fie asta un simtom pt rulment pe duca?
TiL
sau poate joaca placutele in etrier?
Peter Pan
si sa dea un astfel de tacanit...?o sa verific asta chiar acum biggrin.gif
TiL
nu e tocmai click-click, mai degraba zdrang-zdrang biggrin.gif
Pot fi multe, zgomotele astea trebuiesc auzite pe viu.
Peter Pan
se pare ca se aude in linie dreapta si seamana cu sunetul scos de o piatra intrata in anvelopa...am verificat dar nu e niciuna smile.gif...mai investighez biggrin.gif
alex230ro
se aude undeva unde?rotile fata ,rotile spate?
Peter Pan
din spate vine sunetul si e ciclic...in functie de rotatia masinii..
TiL
Alex, sa nu zici ca e boala E46, se rupe masina in doua laugh.gif
alex230ro
nu,sau nu am auzit,rulmentul nu cred ca e,la mine cand a fost rulmentul facea doar in viraje si ceva de genu vum vum vum.totusi merita verificat smile.gif nu mai stiu ce roti ai tu,da jos roata sa nu fie vreo pietricica prinsa cine stie.
Justin Case
Am mers cu o masina ai carei rulmenti erau foarte uzati si aveau un sunet diferit de ce povestesti tu. In cazul meu era un huruit continuu indiferent de curba sau linie dreapta. Nu cred totusi ca zdranganit-ul tau sa fie de la rulment, as verifica placutele de frana sau etrierul mai intai
batz
miu,rulmentu nu e.eu am schimbat rulmentii si la mine era un frecat continuu , huruit asa...
ionusunt
de pietre luate in cauciuc ati auzit ? mai ales miul ,care are goodyear eagleF1 ... ia vezi de pietre smile.gif
poiuyt
daca e rulmentul dus iti uruie din ce in ce mai tare , creste sunetul odata cu viteza...ca si cum ai avea doua motoare care se accelereaza
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.