Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Expozitie felina Sala Palatului 25-26 apr
BMWZone > DIVERSE > Off-topic
Tigresse
"Asociatia Felina Sofisticat are placerea de a va invita in zilele de 25 si 26 Aprilie 2009 la Expozitia Internationala Felina de Primavara 2009 ce va avea loc la Sala Palatului in Bucuresti.
Expozitia va prezenta peste 150 de pisici de rasa din Romania, Ucraina, Bulgaria, Ungaria, Serbia, Italia, Polonia si Spania. Pentru prima oara in Romania vor fi prezentate exemplare din doua rase noi: Kurilean Bob si Burmese.
Intre rasele prezente, mentionam: Persane, Exotice, Maine Coon, Norvegiene de Padure, Ragdoll, Siberiene, Abisiniene, Albastre de Rusia, Bengaleze, Burmese, British Shorthair, Cornish Rex, Devon Rex, Kurilean Bobtail, Singapura, , Peterbald, Siameze si Orientale."
Va asteptam deci la Sala Palatului, sambata si duminica, intre orele 10-17.
Eu voi veni in expo doar sambata cu un motan la categoria pisica de casa, Printz (deja campion international de cateva ori in anii trecuti).
butcky
superstition.gif superstition.gif superstition.gif
io'sŪ
topic mutat unde-i este locul smile.gif

miaauuu!
Tigresse
Printz a castigat (iar) cupa BEST IN SHOW la categoria pisica de casa (adica cel mai bun din premiile I).
Ciupanezu
Pune şi poze cu el.
Tigresse
QUOTE (Ciupanezu @ Apr 25 2009, 07:27 PM) *
Pune şi poze cu el.

Pai n-am de la aceasta expo. Astept sa puna fetele de pe animale.ro.
Asta e o poza din toamna:
ionusunt
QUOTE (Tigresse @ Apr 25 2009, 08:59 PM) *
Pai n-am de la aceasta expo. Astept sa puna fetele de pe animale.ro.
Asta e o poza din toamna:

foarte caterinca pisoiul! cum fac sa inteleg o pisica cu soricarii mei ? laugh.gif ca am mai incercat si s-a lasat cu bataie urata sad.gif
Tigresse
QUOTE (ionusunt @ Apr 27 2009, 02:42 AM) *
foarte caterinca pisoiul! cum fac sa inteleg o pisica cu soricarii mei ? laugh.gif ca am mai incercat si s-a lasat cu bataie urata sad.gif

Soricarii sunt caini de vanatoare, deci se pot abtine cu greu sa nu vaneze animale mici gen iepuri, pisici, etc. Poti incerca sa iei un puiut de pisica, la il prezinti treptat, cand ei sunt linistiti, si eventual sa le oferi recompense daca se poarta frumos cu pisoiul (ca sa asocieze noul venit cu ceva de bine). In nici un caz nu trebuie sa il lasi la indemana lor cand nu esti si tu acolo. Daca incearca sa il apuce, le zici un "nu" hotarat si mai repeti "intalnirea" cand se mai calmeaza. Pana nu esti sigur ca se vor intelege, nu lasi pisoiul pe jos, sa-l intepe "haimanalele" smile.gif. Poti incerca cu un pisoi salvat de pe strada, pe care daca il iei de la cineva care l-a gasit pe strada, ii spui persoanei sa il primeasca inapoi daca ai tai nu il accepta.
Printz, ca si celelalte pisici ale mele, e de pe strada. Acum e campion international. Eu merg de vreo 6 ani la astfel de expozitii mai mult pentru educarea publicului, care are uneori comentarii care de care mai tampite. Nu va puteti inchipui ce replici mi-au auzit urechile in atatia ani de mers la expo. Unele replici ma amuza, altele ma fac aproape sa sar peste cusca si sa-i plesnesc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.