Help - Search - Members - Calendar
Full Version: zgomote ciudate in spate
BMWZone > BMW TEHNIC > BMW Seria 3 > E30 (ursulet)
81DMC77
De ceva vreme, am un zgomot ciudat in spatele masinii, e un fel de carait, mai mult cand merg la relanti si cateodata in frana de motor. Am schimbat planetarele si un rulment si tot asa. S-ar putea sa fie din diferential? Am vazut pe real oem ca diferentialul ar fi de 3.45, oare ar merge si autoblocant, pe diesel? Daca tot trebuie sa-l schimb, macar sa iau ceva bun, parerea mea. Poate ma ajuta cineva, cu mai multa experienta. Multumesc anticipat!!!! Sper sa reusesc sa rezolv pana la intalnire, ca ma cam dispera sunetul ala.
81DMC77
?
laur
zgomote ciudate? este foarte posibil sa fie pe undeva caroseria fisurata pe langa grup acolo...unde se prinde el...uite-te bine pe sub ea...se intampla des la urs chestia asta...undeva in spate unde se prinde bucsha de la punte...am intalnit de multe ori asa ceva.
jakal
si la 324 al meu tot 3,45 este....cred ca asa vin din fabrica....nu vad de ce nu ar merge blocant....+ca ar fi senzatie....cerce cu batranul diesel......smile.gif....eu caut un blocant pt el dar astept poate prind ceva mai ieftin...tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.