Help - Search - Members - Calendar
Full Version: BMW R60/2
BMWZone > BMW TEHNIC > Moto-Zone
matei
Din fericire motocicletele se pot restaura mult mai repede decat masinile laugh.gif

In poza este cel mai nou membru al familiei, un Bmw R60/2.

Pozele sunt facute in 2008,inainte sa primeasca esapamentul final si restul de detalii cum ar fii husa de piele de pe rezervor, capace chiuloasa noi, jante cromate,etc.

O sa revin cu poze recente.

In poza se mai vad:

- Simson AWO Touring (verde) care a apartinut domnului Dima si care a fost restaurat de acesta smile.gif
-Simson AWO Sport (negru) in stare originala, doar aranjat pentru conservare pana la o restaurare viitoare.
Ciupanezu
Superb!

Cāt te-a costat şi cāt ai investit īn el?
matei
Mersi mult tongue.gif

Pai motocicleta a costat pana in 10 milioane, nu mai stiu exact, oricum un pret de nimic avand in vedere ca avea majoritatea pieselor originale.

Restauratul a costat fix 3000 euro. cele mai scumpe piese au fost chiuloasele(ghiduri,supape,capace noi), cutia de viteze care a necesitat pinioane schimbate (uzuri mari) si piese precum gume,embleme, semnale, etc care au fost luate de la motorrad stemler.de
Ciupanezu
Īnseamnă că n-ai făcut deloc rabat de la calitate.

Felicitări!
matei
Astazi am scos un pic r60-ul la lumina cu bunavointa domnului dima si a lui evildeath biggrin.gif
Tytus
Superb! Arata ca scoasa de pe poarta fabricii,o incursiune in ani trecuti wub.gif
Oglinziile originale le ai?
Felicitari,daca ai placere,timp, as dorii sa o vad si eu si sa ii facem o "sedinta" foto.
fnd (7).gif
Ciupanezu
Īntr-adevăr superbă, parcă e de la un muzeu.
matei
Cu cea mai mare placere smile.gif

Am cumparat o singura oglinda originala dar nu o tin montata sub prelata, se vede suportul in stanga pe ghidon...
Mersi de aprecieri, de abia astept sa termin si rechinul e12 sa fac o plimbare mai lunga wub.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.