Help - Search - Members - Calendar
Full Version: WARNING !!!
BMWZone > BMW GENERAL > BMW Bar
the_rifle


NU cumparati elemente de caroserie de la Autokarma.ro !!!!!

Cand va uitati pe site piesele sunt prezentate ca fiind " PRODUCATOR KLOKKERHOLM " ( made in germany )

In realitate ele sunt "AP made in Taiwan " !!!!

Piesele nu se potrivesc ( nu au aceleasi dimensiuni ) pe masina !!!!

Sunt transportate necorespunzator si vin indoite si zgariate !!!!

Am comandat de doua ori ! De fiecaredata s-a intamplat la fel !!!
yo_bava
Mersi...tocmai vroiam sa comand de la ei ceva....dar hell...NEXT ! 10x de post !
Sorin
klokerholm pe langa producator este impachetator
nu este relevant
caroseria nu se compara cu originalul ... chiar daca acum originalul este facut in china si taiwan
alex_maniacu_91
am dat comanda de mai multe piese de la autokarma si nu am avut problema cu ele sa vina avariate.probabil ai avut ghinion.
alexutzu
ce ai comandat de la ei si nu a fost bun??
the_rifle
Am comandat faruri si semnale... Au fost OK
Am comandat grila fata radiator pe care se infig narile--- nu s-a potrivit pe masina... narile aveau joc in grila de 1-2 milimetri... Le-am refuzat... Calitatea plasticului (narilor ) foarte proasta...

Traversa inferioara radiator - este mai scurta decat originalul.... Mi-am dat seama la montaj... Au trecut mai mult de 7 zile de cand am luat piesa deci nu pot sa-mi recuperez banii... deci tzeapa...

Traversa superioara--- A venit stramba si zgariata.... Am indreptat-o acasa cu clestele.... Nu e ca noua ceea ce ma seaca.... Pai daca am luat piese noi vreau sa arate ca noi nu sa le repar eu acasa... M-am ofticat...

Cum am mai spus eu am comandat piese made in germany de pe site iar cand au venit erau made in taiwan.... De doua ori s-a intamplat. Daca asta nu era politica firmei imi spuneau.... " nu mai avem piese nemtzeshti dar avem taiwaneze... mai vreti sa cumparati ? "

De fapt s-au facut ca ploua si mi le-au bagat pe gat.... Ca dovada aveam nevoie de piese si le-am luat dar m-a cam ofensat ideea ca m-au luat de prost....

Daca nu ma uitam pe eticheta traiam cu senzatia ca am piese nemtzeshti pe mashina.... Poate e doar o tabla dar daca tabla nu se potriveshte pe dimensiuni cu cea originala deja e o problema....
eu m-am lecuit cu autokarma.ro

Trageti voi concluzia....

QUOTE (alexutzu @ Mar 3 2009, 12:37 PM) *
ce ai comandat de la ei si nu a fost bun??



tablarii de caroserie , ornamente plastic.... Ce a venit bun faruri si semnale...
the_rifle
QUOTE (Sorin @ Mar 3 2009, 12:15 PM) *
klokerholm pe langa producator este impachetator
nu este relevant
caroseria nu se compara cu originalul ... chiar daca acum originalul este facut in china si taiwan



Ma intereseaza foarte putin spre deloc cine le impacheteaza dar daca piesele nu se "pupa" pe caroserie deja imi vin spumele !!! Chiar daca ar creshte banii in copac ca merele tot ar trebui sa-i aduni....


Hai ca-ti vand tie piesele care nu se potrivesc la jumatate de pret sa vedem daca-ti mai pare irelevant.... Am deja spume pe mine sper sa nu ajung sa ma iau la cearta cu cineva... Ma oftica faza cu IRELEVANTUL !!!!! Faptul ca EU pierd bani e FOARTE RELEVANT !!!!!!!!!!!!!! Cumpara tu incontinuare de la ei si nu-mi mai da mie lectii de viata MISTER!

Prost sunt eu ca v-am anuntat.

Rectific.... cumparati cu incredere de la autokarma.ro .... Eu am avut ghinion dar acum s-a spart ghinionul ...
Sorin
te rog nu o lua ca un atac la persoana sau la buzunarul tau
in momentul in care ai vazut ca nu se potrivesc nu trebuia sa pui clestele pe ele , ci sa le duci inapoi, legislatia din RO parca protejeaza cumparatorul oferind garantie 30 de zile sau ceva asemanator .( poate nu stiu eu bine)

lectii de viata nu iti dau ca probabil ai peste 18 ani
ti-am spus ce este in legatura cu Klokerholm nu m-am referit la Autokarma ,
Imi pare rau ca ti-ai luat teapa... SINCER



bartro
Parca 10 zile sunt, daca e luat online. 30 de zile are firma respectiva ca sa-ti da bani inapoi. Cel putin asa scrie aici.

Sunt de acord ca clientul trebuie contactat in momentul ca marfa ceruta nu este disponibil. Insa, tabla care nu e de la producatorul original in general nu se potriveste perfect. Cat e diferenta, tine de noroc, desi sunt uni mai bun decat alti.
TiL
Probabbil karma, ca toate magazinele de piese au niste depozite cu care lucreaza. Ca iau de la karma sau din alta parte iau acelasi lucru. Si eu am luat KH mai demult de la altcineva si mi-a zis cand le-a primit ca de fapt sunt KH dar... made in Taiwan. Am zis asta e... s-a potrivit bine, aripa de E28.
the_rifle
Nu sunt znob sa cred ca o tabla e mai buna daca e originala si de 5 ori mai scumpa... Nici ca era piesa stramba nu ma deranjat extraordinar de tare ca nu mi s-a uscat mana ca am indreptat-o dar pt faptul ca piesa era mai scurta si nu s-a potrivit am cam luat foc...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.