am ocazia sa dau pejou 206 de la firma...adica e jumate-jumate cu firma, am dat avans 2000 euro si platesc jumate din rata fara tva (la fel la cheltuieli); pe luna platesc cam 250 ron, iar cand vine casco, inca 300 in plus, o data la 4 luni; in 2 ani se termina leasingul, iar masina ramane a mea; este 1.4 hdi, are 100000 km, e din 2007, 2 airbag, aer, abs, alarma, inchidere, si

acum, o pot da unui coleg, si-mi capat cei 2000 de euro..ce rate am platit..uzura masinii..asta e

firma mai pune si ea 2000..jumate-jumate, deci ar fi un avans de 4000, chiar 5000 de euro

ce masina sa-mi iau? se merita s-o dau peasta, sau sa raman cu ea, linistit, de oras, consum mic, km destui..

sincer ma gandeam la kia ceed, 1,6d, varianta de baza, 6 airbaguri, aer, abs, 5 stele, masina noua, leasing...

sa mai astept, poate mai scad preturile? sa ma orientez si la altceva, in aceasta categorie de pret? sa raman cu pejoul?

si la cea nou,a voi face la fel, jumate-jumate cu firma totul, scadem tvaul bineinteles; relatia cu firma e destul de ok, sincer ma vad colaborand inca 2-3 ani...