Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Problema turometru si consum instant
BMWZone > BMW TEHNIC > BMW Seria 3 > E30 (ursulet)
ABY
Masina E30, 320, an 90. Am dat bateria jos sa o incarc, dupa ce am pus-o pe masina, nu mai aveam turometru si consum instant. Am verificat sigurantele 10 si 21 si erau ok, am mai miscat de mufa care pleaca din cutia de sigurante la baterie si a mers. Dupa 1 luna raman iarasi fara turometru si consum instant. Am schimbat acumulatorii din bord, fara rezultat. Am probat un bord identic fara nici un rezultat, kilometrajul mergea, benzina si apa da, dar fara turometru si C.I.Precizez ca este vorba de un bord MotoMeter care are placuta cu acumulatori. Am incercat cu un bord care nu are placuta cu acumulatorii si mergea turometru dar fara consum instant. Stie cineva? Ca m-a disperat. Multumesc.
ABY
Chiar nu stie nimeni? Nu mai stiu ce sa fac....Am mai verificat sigurantele, am dat cu spray de contacte pe sigurante si pe senzorul de la diferential si tot nimic. Nimeni, nimeni? wallbash.gif
ABY
Nimeni? Ajutooorrr help.gif help.gif
bartro
QUOTE (ABY @ Jan 31 2009, 06:08 PM) *
Nimeni? Ajutooorrr help.gif help.gif

Eu chiar nu pot sa te ajut sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.