Help - Search - Members - Calendar
Full Version: vand diferential autoblocant
BMWZone > PIATZA BMWZONE.RO > Piese sau accesorii BMW > Vanzari
evildeath
vand diferential autoblocant e23 raport 3,46
detalii pe mess evildeath_com sau 0723014184
evildeath
up
evildeath
sus cu el....
evildeath
up!!!
TiL
Nu merge la E28?
evildeath
pe net am citit intr-un tutorial ca trebuie schimbat doar capacul....
evildeath
sus cu el
evildeath
sus cu el...
alex230ro
sfatul meu daca nu vrei sa dai masina in viitorul apropiat tine-l smile.gif
evildeath
up!
matei
biggrin.gif destinul vrea sa arunci blocantul ala pe e28 si e28-ul de "bottom"se pare wink.gif
TiL
asa se pare biggrin.gif

Tocmai am aflat de ce e 2.5-ul meu cam lent la plecare de pe loc si nu prea da scartz. Am diferentialul 3.45, care normal e pus pe 2.8 manual. Se pare ca la automat trei trepte fusese un diferential mai lung. Eh, macar tine motorul mai putin turat la drum lung. Blocant nu prea mi-e de folos la raportul asta, decat pe pamant, zapada. Pe asfalt e degeaba, 2.5-ul e prea slab.
evildeath
QUOTE (TiL @ Jan 22 2009, 01:35 PM) *
asa se pare biggrin.gif

Tocmai am aflat de ce e 2.5-ul meu cam lent la plecare de pe loc si nu prea da scartz. Am diferentialul 3.45, care normal e pus pe 2.8 manual. Se pare ca la automat trei trepte fusese un diferential mai lung. Eh, macar tine motorul mai putin turat la drum lung. Blocant nu prea mi-e de folos la raportul asta, decat pe pamant, zapada. Pe asfalt e degeaba, 2.5-ul e prea slab.


e28 automat tot 3,46 stiu ca are....cel putin al meu 2,8 automat atat are:P
TiL
dar al tau era cu 4 trepte. Asta pe care l-am luat eu avea cutie de E12, trei trepte. Am mutat puntea cu totul, n-am verificat raportul diferentialului. Oricum e mai bine decat 3,15-le de la dizel.
evildeath
pai si tu pana la urma ce raport ai acum pe a ta 3,46?
TiL
Realoem zice 3.45. Deci da, 3.46. Nu m-am uitat pe tablita, dar ii cred ca parca se cam intinde in treapta I, greu o fac sa patineze. O fi si ambreiajul dus, dar totusi...
evildeath
up!!!
300 negociabil
250 euro!!! nenegociabil
evildeath
up!!!
evildeath
sus cu el
evildeath
up!
evildeath
up!
evildeath
sus cu el!!
evildeath
up!
evildeath
sus cu el
evildeath
up!
ionusunt
tine-l! nu vezi ca nu vrea sa plece ?
vrea si el sa vada cum e pe e28 laugh.gif
evildeath
QUOTE (ionusunt @ Feb 28 2009, 04:13 AM) *
tine-l! nu vezi ca nu vrea sa plece ?
vrea si el sa vada cum e pe e28 laugh.gif


stiu..stiu...stiu... mad.gif
evildeath
up!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.