Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Unde as putea intari si eu amortizoarele?
BMWZone > PIATZA BMWZONE.RO > Oferte/cereri servicii
Costache
Salut stie cineva unde as putea intari si eu amortizoarele?
lucian
QUOTE (Costache @ Jan 7 2009, 03:03 AM) *
Salut stie cineva unde as putea intari si eu amortizoarele?

daca asta inseamna refill, e pierdere de timp si bani.
Rotti
lucian de ce spui asta?


Costache ai grija unde le duci la intarit, eu am dus unele la automecanica la diham, service-ul din spatele benzinariei petrom acum 3 luni si din 4 amortizoare 2 curg deja. am intalnit si cazuri fericite, amortizoare intarite acum cativa ani inca sunt la fel de bune, dar la un alt atelier, undeva intre budapesta si rondul de la carol, chiar fac treaba buna baietii de acolo. te costa cam 3 mil toate 4. bafta.
uwe
CITAT(Costache @ Jan 7 2009, 03:03 AM) *
Salut stie cineva unde as putea intari si eu amortizoarele?



0744 869 963 Dl. Codescu e in Rosu garantat e cel mai bun (pe amortizoare) din tot Bucurestiul
Adys_m1986
QUOTE (uwe @ Jan 8 2009, 12:15 AM) *
0744 869 963 Dl. Codescu e in Rosu garantat e cel mai bun (pe amortizoare) din tot Bucurestiul


confirm ! multi prieteni ai mei si le au facut la el si nu au nici o problema, plus ca poate sa ti le faca si cum vrei tu mai sport sau mai moi....
Costache
QUOTE (uwe @ Jan 8 2009, 12:15 AM) *
0744 869 963 Dl. Codescu e in Rosu garantat e cel mai bun (pe amortizoare) din tot Bucurestiul

ms mult o sa il sun
manole74
Mie la 524, le-a intarit Robert SGM acum 2-3 ani si nu cred ca sunt probleme nici in ziua de azi!
uwe
CITAT(manole74 @ Jan 9 2009, 07:08 AM) *
Mie la 524, le-a intarit Robert SGM acum 2-3 ani si nu cred ca sunt probleme nici in ziua de azi!

pai tot acolo a fost cu ele ...sigur biggrin.gif
lucian
QUOTE (Rotti @ Jan 7 2009, 10:09 PM) *
lucian de ce spui asta?


Costache ai grija unde le duci la intarit, eu am dus unele la automecanica la diham, service-ul din spatele benzinariei petrom acum 3 luni si din 4 amortizoare 2 curg deja. am intalnit si cazuri fericite, amortizoare intarite acum cativa ani inca sunt la fel de bune, dar la un alt atelier, undeva intre budapesta si rondul de la carol, chiar fac treaba buna baietii de acolo. te costa cam 3 mil toate 4. bafta.

am vrut sa fac si eu operatiunea asta acum un an si am citit prin topicuri numai pareri contra.
manole74
CITAT(uwe @ Jan 9 2009, 09:27 AM) *
pai tot acolo a fost cu ele ...sigur biggrin.gif



Tot ce este cu putinta unsure.gif
uwe
eu am fost cu amortizoarele de la vechiul urs si le-am avut pe masina cam 5 ani ...cred ca si acum sunt bune
haristeas51
Fratemiu tot acolo la Diham le-a facut ( acum 2-3 ani ) si sunt f bune si acum . am si eu o intrebare , asa ca fapt divers, Amortizoarele pe gaz se pot umple cu ulei ? ca parca auzisem undeva .smile.gif
manole74
aici am vazut un anunt cu reconditionare de amortizoare si intarire.
uwe
CITAT(haristeas51 @ Jan 10 2009, 03:17 PM) *
Fratemiu tot acolo la Diham le-a facut ( acum 2-3 ani ) si sunt f bune si acum . am si eu o intrebare , asa ca fapt divers, Amortizoarele pe gaz se pot umple cu ulei ? ca parca auzisem undeva .smile.gif

nu exista amortizoare pe gaz!!!
acele amortizoare asa zise "pe gaz" de fapt sunt pe ulei...un ulei "mai special" ce contine un gaz

si raspunsul este DA se pot face dar cu ulei "normal"
lucian
QUOTE (Costache @ Jan 9 2009, 12:35 AM) *
ms mult o sa il sun

sal,
ai facut rez. cu amortizoarele? zi-ne si noua rezultatul. m-as baga si eu cu alea de fata
INTERCEPTOR
lucian te poti duce linistit omu e super smecher.......am facut si eu pt 1 masina si cred ca voi mai face........
lucian
QUOTE (INTERCEPTOR @ Feb 4 2009, 02:47 PM) *
lucian te poti duce linistit omu e super smecher.......am facut si eu pt 1 masina si cred ca voi mai face........

tu pe cine recomanzi? pe Codescu?
INTERCEPTOR
absolut
sconx
QUOTE (Rotti @ Jan 7 2009, 10:09 PM) *
lucian de ce spui asta?


Costache ai grija unde le duci la intarit, eu am dus unele la automecanica la diham, service-ul din spatele benzinariei petrom acum 3 luni si din 4 amortizoare 2 curg deja. am intalnit si cazuri fericite, amortizoare intarite acum cativa ani inca sunt la fel de bune, dar la un alt atelier, undeva intre budapesta si rondul de la carol, chiar fac treaba buna baietii de acolo. te costa cam 3 mil toate 4. bafta.


Si eu am fost cu 2 amortizoare fata BMW 2002 la astia , cred ca strada se numeste Principatele Unite asta intre 11 iunie si rondul Parcului Carol.Amortizoarele sunt ok.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.