Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Zanganit in Volan
BMWZone > BMW TEHNIC > BMW Seria 5 > E28
reactor_share
In ultimul timp aveam 2 simptome ciudate la masina. Unul dintre ele, era faptul ca volanul trepida cand puneam frana, si al doilea era ca la denivelari mici si dese, ceva de genul portiune de drum pietruita sau cimentata cu mici si multe gropi, deci la astfel de drum, simt in volan aceste lucruri, si e ca un fel de "zanganit".

Am cumparat discuri noi ventilate de la billstein si placute de frana, si o bara la puntea fata si inca o bucsa, toate legate de sistemul de directie, http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=32&fg=25 piesa 11 si 6, si au disparut trepidatiile de la franare.

Numai ca masina se comporta la fel pe denivelari mici si dese. Ce ar mai putea fi. In rest, e ok.
TiL
pivotii? Cei de pe bratele inferioare se duc primii.
reactor_share
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=32&fg=30
Ar putea fi piesa 9 din link-ul de mai sus. Si mi se pare mie sau piesa 2 e aceeasi cu piesa 9, dar difera pretul si denumirea?
TiL
Cred ca piesa 2 nu e desenata corect, e doar o cruce cardanica. Iar 9-le vine mai sus pe coloana de directie, sub volan.
reactor_share
Si ar putea fi acea piesa. Mi-a spus Mehigh azi, ca tot veni prin Iasi, ca s-ar putea sa nu fie prinsa bine caseta de directie de punte si din acest motiv sa am simptomele astea.
Mihai_AMD
CITAT(reactor_share @ Oct 19 2008, 12:08 AM) *
Si ar putea fi acea piesa. Mi-a spus Mehigh azi, ca tot veni prin Iasi, ca s-ar putea sa nu fie prinsa bine caseta de directie de punte si din acest motiv sa am simptomele astea.

da..kestia cu caseta am patito eu acu 2 ani la e12....cand mia zis mehigh mai acu un an cum si ce ii trosneste,iam sugerat sa se uite si la caseta si intr-adevar era slaba.deci arunca-ti si la cele 2 surube ale casetei un ochi,vad ca e boala generala.. sad.gif
ps:cum a fost sa-ti revezi o parte din fostul e28 acum cand a venit mehigh? sad.gif
reactor_share
QUOTE (db85amd @ Oct 19 2008, 09:26 AM) *
da..kestia cu caseta am patito eu acu 2 ani la e12....cand mia zis mehigh mai acu un an cum si ce ii trosneste,iam sugerat sa se uite si la caseta si intr-adevar era slaba.deci arunca-ti si la cele 2 surube ale casetei un ochi,vad ca e boala generala.. sad.gif
ps:cum a fost sa-ti revezi o parte din fostul e28 acum cand a venit mehigh? sad.gif


A fost minunat, mai ales ca am cunoscut un om extraordinar precum Mehigh. Am atins masina, m-am urcat in ea, ne-am plimbat un pic prin Iasi, si apoi ne-am despartit, cu gandul ca ne vom mai reintalni si pe viitor.

Trebuia sa mai zabovim ceva timp impreuna, dar timpul nu a fost de partea noastra. Am sa pun poze, dar nu stiu unde sa fac un topic.
reactor_share
Acolo am sa postez.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.