Help - Search - Members - Calendar
Full Version: servodirectie
BMWZone > BMW TEHNIC > BMW Seria 3 > E30 (ursulet)
Adrian Pintea
Mi-a scazut nivelul in borcan la lichidul de servo, am mers la magazin si i-am zis ca vreau ulei pt servo, si m-a intrebat daca vreau ulei sau lichid de servodirectie, si iam zis ca nu stiu dar iam zis ca fostu lichid era rosu, si mi-a dat ATF, pt cutii automate, de ce se foloseste ATF la servo? inainte sa schimb caseta nu-mi manca deloc si tin minte ca era maroniu inchis, acum e rosu si il manca putin cate putin...Ce lichid trebuie bagat dupa specificatiile tehnice?? ZF imi scrie pe capac...
florin83
ATF trebuie..
316i
In servo se foloseste numai ATF si nu "il mananca" ci il pierde pe la furtune pentru ca sunt octogenare. Lichidul vechi era maroniu pentru ca era vechi si ars.
Adrian Pintea
Se potriveste caseta de directie de pisicuta pe urs?
Silviu
Da. Cu o modificare MINORA . Era un site cu tuningul ce il poti face la E30 cu piesele de la alte BMW-uri, dar am uitat sa il bag la "bookmarks" sad.gif . Poate stie cineva despre ce site vorbesc si sa puna linkul aici biggrin.gif .
ionusunt
QUOTE (Silviu @ Sep 13 2008, 07:32 PM) *
Da. Cu o modificare MINORA . Era un site cu tuningul ce il poti face la E30 cu piesele de la alte BMW-uri, dar am uitat sa il bag la "bookmarks" sad.gif . Poate stie cineva despre ce site vorbesc si sa puna linkul aici biggrin.gif .

parca haru mic pusese linku pe undeva tongue.gif
Adrian Pintea
a inceput sa-mi curga ulei pe la burduful din stanga dupa ce opresc motorul? sunt sanse sa reuseasca reparatia doar prin schimbarea setului de garnituri?
Silviu
Daca ai nevoie iti trimit eu caseta mea .... vreau sa o schimb cu una de E36.
Silviu
Am gasit un DIY pentru modificare : http://www.r3vlimited.com/board/showthread.php?t=66247 .

Stept 15 este tare smile.gif
Adrian Pintea
In ce stare e caseta ta de vrei so schimbi?
Adrian Pintea
am schimbat caseta am pus de pisica '91, merge putin mai usor si e mai ferma pe mers drept, se foloseste doar caseta, trebuiesc puse bieletele si capetele de bara de urs...oricum ale mele sunt aproape noi
81DMC77
CITAT(Adrian Pintea @ Oct 1 2008, 09:43 PM) *
am schimbat caseta am pus de pisica '91, merge putin mai usor si e mai ferma pe mers drept, se foloseste doar caseta, trebuiesc puse bieletele si capetele de bara de urs...oricum ale mele sunt aproape noi

Sa ai noroc de ea si sa o folosesti sanatos, fara reparatii biggrin.gif
Adrian Pintea
Mda conteaza si norocul, ca e o piesa vitala greu de gasit de cumparat...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.