Help - Search - Members - Calendar
Full Version: probleme indicator benzina
BMWZone > BMW TEHNIC > BMW Seria 3 > E46
alex230ro
am facut un drum pana la munte si la intoarcere s-a aprins becul benzina,am alimentat 5 litri si sta in continuare aprins,imi indica ca mai am aproape un sfert de rezervor iar obc-ul estimeaza cam 130 km care i-as mai putea parcurge.Becul s-a aprins dupa ce am intrat pe centura Bucurestiului cea intre Otopeni si capatul Bucurestii Noi,acolo drumul e destul de inclinat in partea stanga ma gandesc ca de aia s-a aprins prima oara,idei ceva?
PS:o sa mai bag azi inca 10-15 litri,pe realoem am vazut doar o sonda de rezervor ,totusi am auzit ca ar trebui sa fie 2.
Se schimba usor daca e? smile.gif
alex230ro
se pare ca 10 litri au rezolvat problema,rezerva are 8 litri nu?:)in alta ordine de idei nu se stinge becul de la placute,toti senzorii sunt noi am incercat in toate felurile sa il fac sa se stinga(tinut contactul pe pozitia 2 cateva minute,resetat service indicator),cine are idee cum pot verifica daca e vreun scurt ceva pe circuit.
florin83
becul la e36 se aprinde de la 8litri in jos, cred ca asa e si la e46.
si mie imi sta becul ala aprins, placutele sunt noi pe fata si destul de noi pe spate, senzorii sunt buni. sad.gif
alex230ro
pai nu merge masurat cumva sa iti dai seama daca e intrerupt?mufele alea sunt ok la mine,o sa incerc sa mai dau cu degripant pe ele sa vad poate merge asa.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.